Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

12.12.2013

Co kryje w sobie soundtrack z "Krainy Lodu"?Nowy film Disneya zdecydowanie podbił nasze serca. Choć jest to animowany film ma w sobie pełno energii i emocji. Wszystkie te są oddane w ponad 30 piosenkach śpiewanych przez m. in. Katarzyna Łaska pod postacią Elsy znane wszystkim "Libre Soy" bądź "Let It Go", a w naszym przypadku "Mam tę moc". Znalazłam dla Was kolejny filmik, który świetnie opisuje całą ekranizację:

Przejdźmy jednak do samej płyty. Każda piosenką ją tworząca opowiada głównie o nieulotnej siostrzanej miłości - wszystkie wspomnienia z dzieciństwa Elsy i Anny, te dobre i te złe. Najważniejsza z nich - "Mam tę moc" obrazuje główną problematykę filmu. Jest w niej opisana moc Elsy i to co się za nią kryje oraz jakie konsekwencje poniosła przez nie siostra Anny. 
Całą płytę zdążyłam już dokładnie odsłuchać i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że piosenki są naprawdę urzekające. Szczególnie ta zatytułowana "Ulepimy dziś bałwana" - to właśnie ona opowiada całe dzieciństwo obu sióstr. Oczywiscie oprócz nich na płycie można znaleźć również piosenki z niektórych momentów filmowcyh, np. "Serca lód", marzenia Olafa dotyczące jego pragnienia ciepła " Lód w lecie" albo ta o miłości Anny i Hansa "Miłość stanęła w drzwiach". Krótko mówiąc jest to dosłownie cała esencja "Krainy Lodu".  Jak na razie pojawiła się ok połowa wszystkich kawałków po Polsku, ale gdy tylko pojawią się nowe zaktualizuję post. Na koniec mam jedno pytanie - chcecie, abym napisała recenzję z filmu? Piszcie na moim lub blogowym asku.

Jak podobają się wam piosenki?
15 komentarzy:

 1. Uwielbiam ten film i piosenki. Ale tam jest chyba błąd, bo piosenka "miłość staneła w drzwiach" jest śpiewana przez Anne i Hansa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to się nazywa sklerozen pospoliten.

   Usuń
 2. "Miłość stanęła w drzwiach" jest śpiewana przez Annę i Hansa :)
  A piosenki Hansa śpiewa pan Marcin, którego znam osobiście. Fajne uczucie, że się zna taką osobę. Świetnie śpiewa, jego żona też jest bardzo utalentowana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulepimy dziś bałwana mnie urzekło :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. http://opowiadaniaviolettapolska.blogspot.com/2013/12/rozdzia-4-czy-plan-sie-uda.html

  Dopiero zaczynam
  prosze pokomentejcie

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy wyniki konkursu

  OdpowiedzUsuń
 6. KIEDY WYNIKI KONKURSU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy to ,,W pierwszy raz sięga pamięć" Anna ulega temu wypadkowi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety mi niektóre filmiki nie działają :(

  OdpowiedzUsuń