Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

20.02.2014

[Aktorzy] Nowe problemy Jorge

Serca wielu Jorgista ściskały się z żalu, widząc jeden ze znanych już filmików 'vine' serialowego Leóna. Nasz Jorge walczył na nim z wózkiem inwalidzkim, starając się poruszyć, i choć podpis nad filmem był dosyć znaczący, aktor nieraz "załatwiał sobie" rekwizyty do wyreżyserowanych scenek, toteż jedynie wobec takiego argumentu niektórzy nie potraktowali sprawy poważnie.

Można było jednak spokojnie potraktować jako dowód kolejnych kłopotów Jorge. Te jednak, w przeciwieństwie do problemów z głosem [KLIK POST] są już zupełnie dla nas jasne i oczywiste: Jorge nie może chodzić.
Zacznijmy od symptomów
Tu chciałabym przedstawić Wam najbardziej znaczące z materiałów, na których widzimy, że prawa stopa Jorge aż po piszczel znajduje się w ortezie stawu skokowego (rodzaju kołnierza ortopedycznego, przeznaczonego dla kończyn dolnych). Najpierw wspomniany już wcześniej vine, udostępniony przez aktora dn. 9 lutego (ponad półtora tygodnia temu). Jorge wyraźnie stara przemieścić, dosyć nieporadnie odkręca wózek w pożądanym kierunku. 
Podpis brzmi w tłumaczeniu:
"Żaden ból nie powstrzyma od poruszania się" Stephie Camarena hehe ja nadpobudliwy


W tle słyszymy słowa najprawdopodobniej nagrywającej jego "pierwsze kroki" Stephanie, jego wieloletniej dziewczyny, zacytowane w opisie, z małą dopowiedzią:

Żaden ból nie powstrzyma od poruszania się... Moja miłości?To natomiast krótkie nagranie z zabaw domowych Jorge wraz z małym Raphitą, bratankiem Stephie i jego rodziną. Konto instagram należy do mamy malca. Tu możemy wyraźnie zobaczyć ortezę na prawej nodze Jorgito.


Jedno ze zdjęć z małą fanką ponownie przedstawia nam pana Blanco na wózku inwalidzkim 


Tu natomiast znajdujemy się w domu brata Stephie. Jeśli przyjrzymy się, bez problemu dostrzeżemy "szyny" na kontuzjowanej nodze naszego Blanco (w czerwonej koszuli w czarną kratę, którą miał także na sobie w czasie wycieczek promocyjnych z obsadą i w jednym z odcinków programu Youmix show).Diagnoza robocza, zupełnie niemedyczna?
Wniosek jest jeden - nie widzimy piosenkarza w żadnej sytuacji, w której opierałby się na kulach. Wyraźnie nie może w żaden sposób obciążać swojej nogi, nawet ryzykiem oparcia się na niej - w innym wypadku z pewnością w miejscach publicznych korzystałby z kul, choćby zważywszy na jego charakter. Nie jest to zwichnięcie - nawet w przypadku 'wartości pieniężnej', gdy dla Disneya każda kończyna potrzebna Jorge do występów zasługuje na szczególną troskę, sytuacja nie wymagałaby aż wózka, może 2-3 dni nie poruszania się, ewentualnie przy podparciu. Opatrunek na zwichnięcie wygląda tak:Ten należący do Jorge przedstawia się natomiast tak:


Podkreślam, że nie jestem lekarzem, jedyne doświadczenie, jakie mam w tej kwestii, wyniosłam z rozmów ze znajomymi o podobnych przypadłościach. Na podstawie tego, co zaobserwowałam, moim zdaniem zdecydowanie można pokusić się o diagnozę: złamanie. Być może z przemieszczeniem, aczkolwiek nie jestem w stanie myśleć o tym z dystansem, dlatego zdecydowanie odrzucam tę drugą możliwość.


Kiedy i jak to się mogło stać?
Przyjrzałam się zarówno zdjęciu jak i filmikowi. Być może wypadek zaszedł przed powrotem Blanco do Meksyku - na zdjęciu z fanką w tle widzimy walizki, on sam ma plecak przywodzący na myśl bagaż podręczny, ponadto - wózek jest już inny niż na nagraniu w czterech ścianach znanych nam z poprzednich vine'ów i nagrań czy zdjęć. 
Jednak ekipa powracała po koncertach w Turynie. Czy jest to wynik koncertów czy prób? Nie sądzę. W takich wypadkach prędzej spodziewalibyśmy się skręcenia w kostce, poza tym - ostatnie show miało miejsce 2 lutego, tamten koncert przebył zdaje mi się bez takich rewelacji, a cztery tygodnie przerwy przed kolejnym raczej nikt nie czuł natychmiastowej potrzeby prób, zwłaszcza że teraz raczej ekipa skupia się na nauce tekstu, a wtedy - przygotowaniami do pierwszej próby Violetta 3. 

Co tu z kolei możemy zobaczyć - człowiek w przebraniu bez wątpienia ma głos Jorge, i jeśli się przyjrzymy - wyraźnie stawia małe kroczki. Publikacja jest datowana na 8 lutego, dzień przed pierwszym "ogłoszeniem" problemu z nogą. Czyżby poruszał się tak sprawnie w opatrunku, opierając ciężar na uszkodzonej nodze? Jeśli wówczas był jednak w pełni sprawny, to co stało się z dnia na dzień?

Ciekawa sprawa - może mi się wydawać, ale na filmiku na wózku chłopak Camareny nie ma opatrunku na nodze - czyżby się przymierzał dopiero do wózka? Równie dobrze może mi się tylko wydawać, może to był moment kiedy musieli natrzeć mu goleń czy coś w tym stylu. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak interpretować ten szczegół (jeśli w ogóle egzystuje).
Jak mówiłam , nie jestem lekarzem, dlatego 'doktor Milena' podsumuje to pięknie zgrabnie i powabnie - to wszystko jest bardzo niejasne.Ile to jeszcze może potrwać?
Konsekwencją niejasności poprzedniego punktu jest to, że nie mamy także pojęcia, jak długo będzie go  hamować kontuzja. Jedno jest zupełnie pewne - jeśli to rzeczywiście złamanie, można spokojnie wykluczyć udział Jorge w koncertach w Luna Park, czyli wielkim finale pierwszej trasy koncertowej Violetty po dwunastu krajach. Cóż, domyślam się, że na to patrzy dwojako - z jednej strony ma więcej czasu na odpoczynek i spotkanie z rodziną, z drugiej - jest przykuty do wózka inwalidzkiego, podczas gdy jego przyjaciele i znajomi z planu będą wieńczyć tak ogromne, ważne dla nich wszystkich dzieło.
Czy powinniśmy się martwić?
Jak konsekwentnie bazuję na przedstawionych początkowo argumentach, teraz odwołam się d nich także: w vine słyszymy coś, co mogłoby się zdawać nutą rozbawienia w głosie Stephie. Pewnie nie byłoby jej do śmiechu, gdyby sytuacja była poważna. Jorge wydaje się wyluzowany i najwyraźniej szczęśliwy ze swoją prawie-powinowatą rodziną i nawet jeśli jakoś cierpi, wyraźnie znajduje wsparcie w Stephie i jej krewnych. Gdyby sytuacja była poważna, z pewnością powiedziałby coś, cokolwiek, tweetnął dla fanów. Co prawda nie zrobił tego w kwestii samej kontuzji, ale najwyraźniej uznał to za sprawę bardziej osobistą, nie mającą wpływu na samych fanów.

Jak my możemy go wesprzeć?
Cóż, moim zdaniem nie warto skakać ze spamem. To znaczy... ostatecznie to tylko uraz nogi, a aktor jest dorosłym mężczyzną, który ponadto żyje jakby z dala od swojej sławy. Chętnie pozuje z młodszymi fanami ponieważ, jak widzimy po stosunku wobec Raphity, ale po prostu ma podejście dla dzieci i rozumie, że spotkanie i zdjęcie z idolem to dla nich ogromne przeżycie. Sądzę że myśli innymi kategoriami niż my i milion zmartwionych wiadomości może go tylko rozczulić ;)

Jednak, jeśli chcecie go wspomóc dobrym słowem, proszę bardzo:

¡Qué te recuperes pronto! - Życzę Ci powrotu do zdrowia!
Te amamos mucho, queremos a ti en Violetta 3 :) Salud! - Kochamy Cię bardzo, chcemy Ciebie w Violetta 3 :) Zdrówka!


Czy może to wpłynąć na jego udział w Violetta 3?
Z pewnością nie. Nagrywanie sezonu rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia, bliżej tego drugiego miesiąca. Jeśli coś opuści to próby, ale to nie powinno wpłynąć ostatecznie na jego obecność w nadchodzącym sezonie.
Współczujemy Jorgito i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!
43 komentarze:

 1. Biedny Jorge :(((

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejmy nadzieję, że szybko wyzdrowieje :) //Zuza P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie :( A co jeśli nie będzie go w Violetta 3? Nie potwierdził jeszcze swojego udziału... Oby to przeszło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie- na pewno wystąpi :D Tak jak Milens napisała- jeszcze baaaardzo dużo czasu do nagrywania i Jorge mógłby co najwyżej nie przychodzić na próby..... A jemu próby są niepotrzebne, przecież jest najlepszy ;P Wyobrażasz sobie "Violette" be Leona? To by już nie było to samo.... Będzie w Violetcie na 99 %

   Usuń
 4. Biedny Jorge :( Na samym początku, uważałam że wózek inwalidzki służył my wyłącznie jako rekwizyt.. jednak nie.
  Oby, szybko wrócił do zdrowia :)
  Świetny wpis Milens <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój mąż-płaczę.
  Jorgusiu, wracaj do zdrowia szybko, błaga twoja żona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jorge ma chorą psychicznie żonę? *Współczucie*

   "Jorgusiu, wracaj do zdrowia, błaga twoja żona" looooooooooooooooooooool

   Usuń
  2. Co w tym dziwnego? Znam chłopaka co "ma za żonę Fran" no i co?? Mój mąż to Fede, i pisałam to chyba już kiedyś w jakimś komie. Wcale nie znaczy, ze ktoś jest chory psychicznie. No właśnie, co do zdania "ma chorą psychicznie żonę" - skoro tak piszesz to sam jesteś psychiczny -_- Czy wiesz, że (mówię szczerze, pewnie zabrzmi dziwnie xD) ludzie chorzy psychicznie nie chcieliby tego usłyszeć. Po prostu ludzie tak chorzy na prawdę mają problemy i nie jest im łatwo w życiu. A przezywanie kogoś tak to nie obrażanie a wykazywanie braku kultury. BA, WIELKIEGO BRAKU KULTURY!!

   Usuń
  3. Żal mi cię Anonimku :P To też mój mąż tak jak Diego i to jest normalne że ktoś tak pisze.I podpisuję się pod powyższą odpowiedzią mojej imienniczki :)

   Usuń
  4. eeej Diego to mój mąż XD

   Usuń
 6. Zdrowiej jorge. Nie zawiedz nas jorge violetta 3 i fanki czekają wracaj do zdrówka

  OdpowiedzUsuń
 7. A Pablo mówił "Motocros jest niebezpieczny, możesz sobie coś zrobić, możesz nawet złamać nogę. Jesteś artystą, pracujesz ciałem"
  Ale jak widać nasz Jorgiś wie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah xDD
   Ale w sumie to nie on wystawiał ciało na niebezpieczeństwo, tylko życie :P

   Usuń
 8. Wow nic nie wiedzilam :(
  Jestem tu nowa i nie wiem jak go zrobić w stulu violetty pomozesz??
  Sorry za spam:(
  Jeśli tak to napisz mi w komie u mnie na blogu

  OdpowiedzUsuń
 9. Biedny ;c Ale wy tam na górze: on jeszcze nie potwierdził udziału, a fabuła może się zmienić Szkoda mi go... Tyle miesięcy na koncertach a nie będzie go na tym najważniejszym ;<

  OdpowiedzUsuń
 10. ej czy to chyba oznacz że esmelarda wystąpi w violetta 3 ? Muchas gracias @duduucomello Simplemente Te admiro un montón,Sos una grosa,Siempre con vos,Te amo mucho genia Espero que estes en #Violetta3 proszę przetłumaczcie

  OdpowiedzUsuń
 11. PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak powiedzieć po hiszpańsku: Czy wystąpisz w Violetta 3? Bez ciebie nie będzie to już to samo♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Biedny Jorguś :’( Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje i da jakiś znak życia dla swoich fanów ;-) I chcę go widzieć w 3 sezonie ;-) Bo jak go nie bd, nie oglądam !!!

  OdpowiedzUsuń
 13. I właśnie dla tego tak bardzo lubię wasz blog.
  Zawsze wszystkiego mozna się od was dowiedzieć :)
  Prawie nigdy nie ma nic po czadie zawsze wszystko jest na czas ") Kooooochaaaam Waaaaas!!!
  A co do Jorga to ja już tak przeczuwałam ale myslałam że to tylko moje głupie wymysły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tylko szkoda że ta informacja dopiero teraz się pojawiła bo niektórzy wiedzieli już o niej wcześniej :P A poza tym Raphita to nie SIOSTRZENIEC Stephie tylko BRATANEK !!! Ona ma dwóch braci Alana i Rafę a jest to akurat syn Rafy więc BRATANEK. Jak podajecie jakieś informacje to weźcie piszcie chociaż poprawnie. Również lubię tego bloga ale nie lubię takich błędów

   Usuń
  2. Nie mam do Ciebie pretensji bo przedstawiasz cos swoim sposobem wypowiedzi i wyrazaniem wlasnych pretensji, jednak chyba brak Ci wyobrazenia, na jakim nakladzie pracy opiera sie ten blog. Trzeba ogarniac pierdyliony rzeczy na raz i czesto po prostu mozg paruje, kiedy probujesz sparowac wszystkie problemy i je zlikwidowac. Kazdy dobry post kosztuje kilka godzin pracy, po ktorych zwykle jest mi niedobrze, nie wspominajac juz o tym jak zaniedbuje podstawowe obowiazki ucznia i wspoldomownika. Nie uzalam sie nad soba bron Boze, po prostu chce uwarunkowac Ci to, co wlasnie powiem: pamietalam o tym, ze ona nie ma siostry tylko braci, po prostu wylecialo mi to z glowy. Kiedy pisalam posta w miedzyczasie pisalam drugiego posta, sluchalam sprzecznych info, przegladalam twittery i facebooka, pisalam maila do Universal Music, odpowiadalam na asku, sortowalam maila, tlumaczylam zdania dla kolezanki z redakcji, dyrygowalam tym co ktora opubluje, zalatwialam jakis jeden wielki dramat przyjaciolki, tymczasem naganialam jeszcze kolezanke z redakcji do pracy, sprawdzalam statystyki, odpisywalam na komentarze pod postem. I NIE MA ZE BOLI, ani tym bardziej rob po kolei bo wszystko na raz wymaga uwagi. Kiedy nalejesz zbyt wiele do szklanki, czesc sie wyleje.
   Pomylka zostanie niezwlocznie poprawiona

   Usuń
 14. Biedny Jorge :c oby nie złamanie, na pewno nei z przemieszczeniem! Miałam złamanie ręki z przemieszczeniem i z doświadczenia wiem, jak to strasznie boli, ile później trzeba mieć rehabilitacji...

  Zapraszam na mojego bloga o Violetcie i Martinie Stoessel, trwa konkurs z płytą Violetta En Vivo do wygrania!: http://violetta-tinistoesselpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Można też założyć że tak szczelne zabezpieczenie nogi jest trochę na wyrost ale na pewno zapewni mu większy komfort i pewność że kontuzja się nie pogłębi. Złamaniem nie jest to raczej na pewno bo złamać kostkę to trzeba być bardzo "inteligentnym" a stabilizator jest trochę za krótki. Pozostaje liczyć tylko że ją dość mocno skręcił ale wróci do zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Biedaczek ♥♥♥♥ :(

  OdpowiedzUsuń
 17. :c A Kiedy dodacie jakis post o Lodo ??

  OdpowiedzUsuń
 18. biedny niech wraca szybko do zdrowia KOCHAM GO

  OdpowiedzUsuń
 19. O nie! Więc mój Mąż ma cos z nogą. ;( kochany, za dużo cierpi ;< <3 a ja cierpię z Nim :( moje serduszko jest przy Jorgito! <3

  +skręcenie bywa czesto gorsze od złamania, bo po skręceniu, noga jest bardziej narażona na kontuzje . :(

  OdpowiedzUsuń
 20. najprawdopodobniej poszedł mu Achilles
  mój wuja miał taką protezę jak szczelił mu Achilles

  OdpowiedzUsuń
 21. :'( Jorgeeeee!!! Mam szczerą nadzieje że w końcu te problemy z jego nogą ustąpią na dobre! Zdrowia!!!

  OdpowiedzUsuń
 22. jejciu serce do gardła mi poszło , łzy mi poszły masakra , mam pomysł moze zrobimy dla Niego plakaty , soc w stylu wracaj do zdrowia i na twittera ?

  OdpowiedzUsuń
 23. Jezu, nie wiedziałam, że ten vine okaże się takie prawdziwe... Jak to się mogło stać? Jest mi bardzo szkoda Jorge, tym bardziej, że to już ostatnie trasy Violetty EV, ale najważniejsze jest zdrowie naszego aktora. Oby szybko wracał do zdrowia!
  Poza tym będzie na 100% w 3 sezonie, gdyż na tt pojawiło się zdjęcie scenariusza z 1 odcinka i był tam również "León".
  S. xx

  OdpowiedzUsuń
 24. Jorge potwierdził swój udział w Violetta 3. A to się przejmuje, bo najpierw głos a teraz noga ale nwm czy to prawda chociaż filmik pokazuje swoje :(

  OdpowiedzUsuń
 25. To nie prawada ludzie. Ten filmik to Jorge udawał z tym wózkiem inwalidzkim.
  Chciał zobaczyć jak się na nim jeździ. Lool !

  OdpowiedzUsuń
 26. Biedny Jorge jak nie będzie go w violetta3 to ja tego nie będę oglądać bo bez Jorge nie ma sensu Love Jorge

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On będzie tylko będzie w szpitalu oczywiście jako aktor bedzie wtedy grał :)

   Usuń
 27. Biedny Jorge . Szkoda że jest dorosły . My dziewczynki miałybyśmy go za męża

  OdpowiedzUsuń
 28. Jorge trzymaj się, wracaj jak najszybciej do zdrowia, mamy nadzieję, że w trzecim sezonie violetty będziesz, bo my, twoje fanki, czekamy na ciebie, to masz cudowną rolę w tym filmie, i niepotrzebne są ci próby! Trzymaj się :)

  OdpowiedzUsuń