Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

29.03.2014

VIOLETTAPL - opowiadania!Wielu z Was - zapewne dziesiątki - prowadzi własne blogi z opowiadaniami o Violetcie, tak o jej bohaterach, jak i aktorach grających w serialu. To cała gama zupełnie nowych, odmiennych historii, przebiegu romansów, nowe postacie, kłamstwa i zdrady, buziaki i rozstania, wszelkie boleści i wybory - gdybyście tego nie lubili, nie funkcjonowałyby nie tylko takie blogi, ale i same telenowele xD Jednak często jest zwyczajny problem ze znalezieniem konkretnego opowiadania - przeszkadzają podobne lub zagraniczne nazwy, albo takie nie mające żadnego związku z Violettą, niewielki stopień reklamy, brak czytelników... a przecież niektóre z nich to prawdziwe perełki.

Dlatego znów wychodzimy naprzeciw tym problemom i mamy propozycję dla każdego, kto sam pisze swoją historię - propozycję godną rozważenia dla każdego, komu zależy na ilości czytelników.


Tak więc, ruszamy z nowym projektem!

SPIS OPOWIADAŃ O VIOLETCIE!


O co chodzi?
Nasza ekipa stworzy dla Was specjalnego, odrębnego bloga. Na czym będzie to polegać? Każdy, kto zechce zgłosić swoją twórczość fanfiction do naszego Spisu wyśle do nas odpowiedni opis.

Powinien on zawierać:
1) Własny opis fabuły czy też ogólnej treści bloga. Coś w rodzaju notki, jaka niemal zawsze znajduje się na tylnej okładce książki.
2) Autora lub autorów - wyłącznie stałych
3) Kategoria - Para, który wiedzie prym (maksymalnie 3, te będące wątkami głównymi), lub w przypadku skoncentrowania akcji nie na związkach a dajmy na to na Studio, Szkolna, Studio, Przyszłość i temu podobne
4) Krótki, wybrany fragment z oznakowaniem - numerem rozdziału z którego pochodzi. Jeśli będą zbyt długie, przytniemy wedle woli.

Jeśli ktoś chciałby dodać jakąś grafikę, która będzie umieszczana w opisie - najlepiej nagłówek - nie ma problemu, a nawet - to wskazane.

Każde zgłoszenie ukaże się na tym blogu w postaci osobnego wpisu, który będziecie mogli aktualizować na własne życzenie za pośrednictwem naszych redaktorek.

Ponadto, raz dziennie będzie pojawiał się post podsumowujący premiery, które nam zgłosicie - to znaczy, jeżeli opublikujecie we wtorek przed 18.oo nowy rozdział i go nam zgłosicie, pojawi się ta informacja w poście zbiorczym, a jeśli zechcecie - także z fragmentem posta.
#Nie tylko blogi
Na przestrzeni stworzonego przez nas bloga nie tylko znajdzie się wykaz opowiadań. Będą pojawiały się tam również nasze recenzje blogów, które o nie poproszą. Jeśli ktoś ma pomysł na oneshot (jedna, spójna opowieść), także będzie mógł zamieścić ją u nas. 
Ponadto - będziemy tam także wrzucać opowiadania laureatów naszych konkursów.

#Regulamin
1) Każde zgłoszenie będzie liczone tylko w formie e-maila na adres: opowiadania.violettapl@gmail.com . Każde zgłoszenie spełniające ten wymóg zostanie zaakceptowane i zrealizowane.
2) Przyjęte zostaną wyłącznie historie powiązane z Violettą lub jej obsadą.
3) Blog będzie odrębną gałęzią bloga violettapl.blogspot.com. Jedynym powiązaniem z Violetta Polska będzie podkreślenie przynależności - tematem będą wyłącznie opowiadania, wyjmując posty, w których zawarte będą opowiadania laureatów naszych konkursów na opowiadania i wpisy ogłaszające takie konkursy.
4) Każde zgłoszenie nowego postu do posta podsumowującego dzień musi do nas dotrzeć przed godziną 18.oo.
5) Pisaniem recenzji i prowadzeniem bloga zajmie się Redakcja Violetta Polska i administrator Shota
6) Blogi mogą zgłaszać wyłącznie ich autorzy

Uwaga: Warunkiem zamieszczenia wpisu o fanfick'u w Spisie jest umieszczenie linku w widocznym miejscu bądź buttona.

Podkreślona zasada szósta jest znacząca - niech nie zgłaszają ich osoby postronne, ponieważ nie będziemy brać tego pod uwagę. Weryfikacja, czy wszystko co zostało opisane jest prawdą, byłaby mozolna i męcząca. Jeśli znacie kogoś, kto ma opowiadanie, po prostu zgłoście mu taką możliwość.Z naszej strony - będziemy reklamować Opowiadania Violetta Polska jako blog partnerski.
Szatą graficzną zajmie się nasza rewelacyjna Wiolczur :)

Jeśli pojawią się jakieś zmiany, powiemy Wam o nich w aktualizacji przeniesionego wyżej posta.Jak Wam podoba się ten pomysł? Napiszecie zgłoszenie? :)59 komentarzy:

 1. Naprawdę fajny pomysł! Pisałam opowiadania a teraz mogę w końcu dla kogoś to napisać!

  OdpowiedzUsuń
 2. moim zdaniem powinny się zgłosić J & B z Angielers. piszą zdecydowanie najlepsze opowiadanie o Germangie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale one nie muszą się tu zgłaszać. I tak mają masę cztelników i bez łaski Violetta polska.

   Usuń
  2. Wszędzie dopatrujecie się najgorszego. Jaka łaska????????????????? Chciałyśmy zrobić coś dobrego a ty, drugi anonimie, wyjeżdżasz z pogardą!!!

   Usuń
  3. Właśnie -_- To nie jest łaska, tylko chęć pomocy, żeby inni nie musieli szukać godzinami dobrego bloga, tylko mogli wejść na ten, który powstanie i szybko znaleźć coś dobrego.
   Ps. Anonimku (2) - jeśli nie masz do powiedzenia nic sensownego, lepiej się nie odzywaj w ogóle :)

   Usuń
 3. Super pomysł.... oneshot ;d hehe, to coś dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne, a może zorganizujecie takie coś jak ocena blogów, czyli np. informacje, szata graficzna i za to przyjecie punkty! Kto za?

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bym chciała recenzję mojego ulubionego bloga wszystkoovioletta.blogspot.com skontaktowałabym się z admi [bo ja troszzzkę znam] i ona by napisała tylko nie wiem, czy może się zgłosić? Bo już do niej napisałam, ale nie odpisuje ;c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko blogi z opowiadaniami :> informacyjne odpadają

   Usuń
 6. Świetne!
  Jasne, że wyślę ;-)
  Wy anonimki nie weżcie się złego słowa na ten temat pisnąć!
  Tylko jednego nie rozumiem.
  O ci chodzi z tym zawiadamianirm o noeej notce?
  Wiem, nie kumata jestem XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tzn że raz dziennie będzie post podsumowujący zawiadomienia o nowych rozdziałach xd np (ale to bardzo skrótowo, taki mały zarys);

   PODSUMOWANIE DNIA 29 MARCA

   dzis nowe rozdziały dodali:

   1) Bumsialala, rozdział 9
   >fragment rozdziału<
   "Rano wstałam, po czym wsiadłam Leónowi na barana i tak wyekwipowany poszedł po rogale do piekarni. Niestety, w piekarni już nie było rogalów, więc poszliśmy do kuchni w Resto, żeby je sobie upiec. Niestety, okazało się, że nie ma mąki. Wtedy to pojawiła się Ludmiła, i...."
   Co zrobiła Ludmi? Dowiedzcie się sami ;)

   2) Germangieforever, rozdział 16, "Sama słodycz"
   >fragment<
   Kiedy natarczywy dźwięk budzika wyrwał mnie z objęć Morfeusza, ziewnęłam przeciągle i obróciłam się, oczekując, że zobaczę Germana, jak codziennie od dwóch miesięcy, jak ma być już zawsze. Jednak ten już wstał, tylko delikatne wgniecenie materaca i ciepło świadczyło o jego niedawnej obecności. Nagły trzask z łazienki przyprawił mnie o gwałtowne bicie serca, zerwałam się i ledwie świadoma tego co robię popędziłam..."

   3) KasiaBasia, rozdział 2, Brak mi słów
   Nie mogła zrozumieć, jak Fede tak mógł. Bezczelnie ją wystawił! Ją, supergwiazdę! Po raz kolejny międliła w głowie tak jak maleńką karteczkę ten moment, w którym ją jej dał - ledwie maleńki świstek, a tyle dawał jej nadziei. "Park Salines, 18.oo"


   Oczywiście tu wszystko piszę od czapy, ale chciałam dać przykład. I w momencie kiedy publikujesz nowy rozdział, przysyłasz nam coś takiego a my to wrzucamy do podsumowania dnia :)
   A bo ja jestem kumata XDDDDDDD Siostry kumatowatości XD Coś jeszcze wyjaśnić?

   Usuń
  2. Ewentualnie tak XD
   Wysyłamy to do Was na pocztę, tak?
   Weź daj przykład, bo jak widać ja niczego nie ogarniam :-P

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Dam jutro (tudzież dzisiaj xDD) wzory zgłoszeń i posta podsumowującego dzień. Bo teraz umieram :x

   Usuń
 7. Powiem ci Milenko, że nic z tego nie rozumiem o_0
  Że co ja mam wysłać na emaila? Że ile nas/was/ich będzie tam pisać? Wspólnie, czy jakoś oddzielnie? Szczególnie nie rozumiem tej pierwszej "ramki" z zasadami.... :c Ja chętnie, bo piszę kilkanaście rozdziałów na raz, ale że nwm o co dokładnie chodzi, nie mogę z tym nic zrobić ;<

  OdpowiedzUsuń
 8. No to będą dwa takie spisy bo jedna blogerka też założyła taki spis XD
  http://spisopowiadanvioletta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wut? :IIIIIII no pacz, u mnie tak zawsze :l no, ale tak czy siak będą jeszcze oneshot, plus opowiadania zwycięskie

   Usuń
 9. Fajnie.:) w końcu będę mogła się wykazać *o* Skończyłam na rozdziale 2 .:( A teraz mam coraz większy zapał. !

  OdpowiedzUsuń
 10. A czy może być to blog taki normalny czyli informacje o Violetcie i aktorach, który ma też rozdziały wlasnego opowiadania, czy musi to być sam blog o opowiadaniach. A i jeszcze: nie zbyt rozumiem tego wszystkiego. Co mam napisać wkońcu w tym zgłoszeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko co w pierwszej różowej ramce :) i ew jakiś obrazek lub nagłówek bloga. Owszem, jeśli ma rozbudowane to opowiadanie, czyli ukazujące się dosyć często rozdziały. W spisie można zareklamować tylko tę część z opowiadaniami, to znaczy w opisie bloga ma być napisane o opowiadaniu nie info

   Usuń
 11. Fajnie, na pewno się zgłoszę. :) A właśnie publikuję nowy rozdział! ;p Napiszcie kiedy blog ruszy ;D
  Zapraszam, fede-it.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Super myślę że się zgłoszę. Polecam bloga : violettta2pl.blogspot. com

  OdpowiedzUsuń
 13. A może być tak że np.za miesiąc będę mogła zgłosić swojego bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne! Możesz dzisiaj, jutro, za tydzień, miesiąc, kiedy chcesz. O ile spis będzie funkcjonował.

   Usuń
 14. Ja bym się zgłosiła, ale nie mam opowiadania związanego z Violettą. Mam o innych rzeczach. ;(

  OdpowiedzUsuń
 15. A recenzja o każdym blogu pojawi się u Was? I czy te negatywne też będą?
  Ps. Jak odpowiadacie na zgłoszenia? (Jeśli to robicie, oczywiście)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy kto zgłosi się do recenzji, otrzyma obiektywną ocenę doświadczonych w materii dziewczyn - każda z oceniających ma przynajmniej jedno dobre opowiadanie o violettcie na swoim koncie. Zgłoszenia otrzymają odpowiedź w postaci 1) potwierdzenia uzyskania zgłoszenia 2) linku z postem, w którym zostało zrealizowane zgłoszenie

   Usuń
 16. głupi pomysł ♀

  OdpowiedzUsuń
 17. Pomysł jest BOSKI ♥ Właśnie wysyłam zgłoszenie ♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Super pomysł idę pisać zgłoszonko :P Papatki! Ps: Bo ja mam bloga o Violce, ale ten blog też ma takie 2 postacie nie z Violetty... czy mogę go zgłosić???

  OdpowiedzUsuń
 19. Mogą być blogi na pingerze z opkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to są opki? Opowiadania na pingerze też mogą być

   Usuń
 20. Dobry pomysł! Chyba zgłoszę swojego bloga... :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny pomysł ja nie prowadzę bloga ale jak zalozycie tg bloga i podacie link z wielka chęcią zajrze bo ubóstwiam czytać opowiadania wymyslane przez BARDZO kreatywne osobki xp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki np jak o Leomasie? XDDDDD Jasne że tak - taki jest sam cel działania spisu

   Usuń
 22. Suuuuper pomysł!!! Mam swojego bloga o Fedemili i na 10000000000% się zgłoszę!!! Tylko nie do końca rozumiem...chodzi o to,że zgłaszamy swojego bloga i jeżeli wy go wybierzecie...( przyślecie wiadomość na e-meil że wybraliście?) to jak pojawią się nowe posty,to mamy je tak jakby streszczać i przysyłać Wam,żebyście uaktułalniali? proszę o szybką odp. z góry dziękuję. P.S. Uwielbiam ten blog :) ♥

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam jedno zasadnicze pytanie i proszę o pilną odpowiedź:
  Jeżeli na moim blogu pojawi się nowy rozdział to mam do was napisać email z wiadomością że opublikowałam post? Tak to działa czy jakoś inaczej..? Naprawdę teraz sama już nie wiem...:D
  PROSZE O PILNĄ I SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!!!
  Pozdrawiam i dziękuje!!! :***

  OdpowiedzUsuń
 24. Teraz tez mam z tym problem i też nie wiem jak to zrobić!

  OdpowiedzUsuń
 25. Kiedy zostanie stworzony ten spis? :****

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten spis jest stworzony? Fajnie byłoby czytac takie opowiadania

  OdpowiedzUsuń