Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

01.04.2014

[Tłumaczenie] "Muszę się jeszcze wiele nauczyć" - Ruggero Pasquarelli dla MoviePlayer.it

"Muszę się jeszcze wiele nauczyć" - Ruggero Pasquarelli dla MoviePlayer.it


Ruggero Pasquarelli. Jakieś skojarzenia? Oczywiście nienaganna fryzura, śnieżnobiały uśmiech oraz, co najważniejsze, uwodzący głos, chwytający za serce nawet te najbardziej oporne. Odtwórca roli Federico w międzynarodowym hicie "Violetta" jest znany zarówno we Włoszech, jak i poza jej granicami. Nie trzeba było długo czekać na to, aż po jego przystąpieniu w szeregi obsady naszego fioletowego serialu posypały się dla niego propozycje wywiadów i wystąpień. Jeden z tych archiwalnych już wywiadów, opublikowany przez portal MoviePlayer.it postanowiłam przetłumaczyć dziś na łamach naszego bloga. 

Wiolczur dla Violetta Polska, kopiowanie surowo zabronione.

Zaczęło się od Violetty, serialu wydawanego przez Disney Channel, który od początku swojego istnienia pobił absolutny rekord oglądalności zarówno w Ameryce Łacińskiej i we Włoszech. Ścieżki dźwiękowe z tego serialu pokrywają się wielokrotną platyną, a w języku włoskim zostały zinterpretowane dwa utwory z tego hitu [Nel mio mondo, Ti Credo - przyp. red.]  przez odtwórczynię głównej roli, Martinę Stoessel oraz jej serialową przyjaciółkę Francescę (gra ją Lodovica Comello). Sukces Violetty ma również swoje odzwierciedlenie w inicjatywie wydawniczej, mianowicie w magazynie, który pobija rekordy sprzedaży w swojej grupie odbiorczej.

Violetta wraca do rodzinnego Buenos Aires, aby odkryć miłość do muzyki, ale również połączyć tę pasję ze wszystkimi typowymi dla młodych ludzi problemami. Już wiadomo, że w świat tej nastolatki wkroczy również Federico - przeznaczony, aby zdestabilizować grupę i wnieść do niej coś nowego. Niektóre sceny z nadchodzących odcinków nie są już dla nas tajemnicą - wiemy, na czym będzie polegała jego rola. Młodemu Federico przypadnie w udziale kreacja tombeur de femmes [kasanowy - przyp. red.]. Rozmawialiśmy z Ruggero Pasquarelli'm, który użycza twarzy i niesamowitego głosu temu nowemu bohaterowi; opowiedział nam o swoich doświadczeniach na planie i nadziejach na przyszłość. 

Jak dołączyłeś do tego serialu? 
Byłem chwilowo na planie On Tour 2, innego programu Disney Channel i poinformowano mnie, że poszukiwany jest włoski aktor do Violetty. Oczywiście skorzystałem z tej okazji, ponieważ mogło to być niesamowite przeżycie i przygoda - grać na międzynarodowej arenie, śpiewać i działać w innym języku, to naprawdę fantastyczna rzecz. 
Już wtedy wiedziałeś co nie co o Violetcie? 
Nie, ponieważ kiedy się kontaktowałem, serial nie był jeszcze nawet emitowany. Niemniej jednak jestem wielki fanem Disney Channel  i kontakt z wieloma innymi ludźmi, którzy podzielają takie same pasje był pięknym doświadczeniem.
Powiedz nam coś o swojej postaci, jaki ma temperament?
Oh, moja postać jest klasycznym podrywaczem: będzie gotowy na wiele. 
Cóż, warto wprowadzić trochę zamieszania. 
Tak, zdecydowanie! I kto wie, co się stanie... 
Federico wygląda jak ty, ale charakterem bardzo się różnicie?
Faktycznie, jak ja, ale jest też bardzo podobny - jest szczerym facetem, bardzo żywym. Poza tym, gra na gitarze i pianinie, jak ja, więc istnieje wiele punktów zaczepienia między nami.
Więc przy tej postaci masz szansę, aby połączyć swoją pasję do muzyki z aktorstwem. 
Tak, w rzeczywistości Federico odzwierciedla mnie w wielkim stopniu. 
A co ze świadomością bycia przykładem, punktem odniesienia dla odbiorców?
Lęk. Nie, w rzeczywistości na planie było świetnie, bo czułem się swobodnie w interpretacji roli. Przede wszystkim dlatego, że mogłem postawić na naturalność przed kamerą. Mogę być w swoim pokoju i grać na gitarze, ale miałem też okazję poznać wielu ludzi, co sprawia, że jestem szczęśliwy.
A jak odnalazłeś się jako nowe ogniwo w obsadzie?
Obsada powitała mnie bardzo dobrze, mimo że nie dotarłem na początku właściwych nagrań. Wszyscy byli naprawdę bardzo, bardzo mili. Dołączyłem do całej grupy, dużo śpiewaliśmy. My, aktorzy, mieszkaliśmy w jednym domu, gdzie każdy miał własne mieszkanie i zbieraliśmy się wszyscy razem na kręgle. Stworzyliśmy dobrze czującą się w swoim towarzystwie grupę i naprawdę nie mogę się doczekać, aby wrócić i powtórzyć to fantastyczne doświadczenie.
Wcześniej dużo podróżowałeś za granicę, jak znalazłeś się w Argentynie?
Właściwie to był mój pierwszy raz poza Europą więc lepiej nie mogło pójść! 
Jak zaczęła się Twoja pasja do aktorstwa i muzyki?
Zawsze byłem zarażony śpiewaniem. Byłem chłopcem, nawet bardzo nieśmiałym, a moi rodzice zapisali mnie do szkoły teatralnej, abym całkowicie się odblokował. Tam zdałem sobie sprawę, że to jest to, co lubię robić i, że należy również spróbować nauczyć się grać na instrumencie, skąd już tylko krok do gry na gitarze i fortepianie, łącznie z nauką śpiewu. To przygotowało mnie do udziału w X-Factor [program rozrywkowy - przyp. red.], który otworzył mi drzwi do wielu innych doświadczeń, które mam zaszczyt teraz przeżywać.
Jakie są Twoje ulubione seriale?
Mówiąc o tych od Disney Channel, moim ulubionym jest Hannah Montana, chociaż teraz jest już poza anteną. Podoba mi się również brytyjska seria o nazwie Sherlock, którą uważam za naprawdę świetną [ja też <3333 - przyp. red.].
Jaką rolę chcesz zagrać w przyszłości? 
W przyszłości chciałbym dokonać czegoś, w czym jeszcze nie miałem okazji spróbować swoich sił - zagrać w produkcji przeznaczonej do kin. Dramatyczna rola? Dlaczego nie! Byłaby to wspaniała okazja. Na pewno nie można jeszcze powiedzieć, abym był całkiem gotowy, ponieważ mam tylko dziewiętnaście lat [teraz już prawie dwa lata więcej - przyp. red.] i muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale chciałbym zacząć, aby zobaczyć, czy jestem w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem - kinową produkcja, a ponadto dramatyczną rolą.
Czy istnieje film, w którym chciałbyś zagrać?
Bardzo podobają mi się filmy w stylu Tożsamość Bourne'a, z dużą ilością akcji, gdzie bohater czyni rzeczy wspaniałe, jak niesamowite skoki. To prawdopodobnie był kaskader, ale wydaje się, że grał to on [Matt Damon, odtwórca roli Bourne'a - przyp. red.].

Ostrzeżenie dla niektórych: Zanim podejmiesz się skopiowania tego postu, albo wykonania własnego tłumaczenia, zastanów się, czy jest sens. Wywiad został opublikowany 26 października 2012 roku, więc nie jest nowy. A jeśli do tej pory nigdzie w polskiej sieci się nie pojawił, a pojawia się u nas, to każda próba wstawienia go na swojego bloga będzie uznawana za kopiowanie i kradzież pomysłu, idei i treści. Dodatkowo: wywiad nie jest przetłumaczony w sposób dosłowny i zawarłam w nim kilka fragmentów, po których poznam czy ktoś go skopiuje. 


19 komentarzy:

 1. miło cie widziec wiolczur po takiej przerwie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super <33 Ruggero to świetny gość ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post kocham waszego bloga <3

  OdpowiedzUsuń
 4. " Wiolczur dla Violetta Polska, tłumaczenie surowo zabronione" hahahahahah

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahahaha faktycznie XD

   Usuń
  2. ej o co chodzi bo nie ogarnełam

   Usuń
 5. Ee... On lubi Hannę Montane? O.o OKeeeey..... To jedyna rzecz, ktora mi w nim nie pasuje. Nie ma to jak 21 latek lubiący Hankę Montankę. ( nie obrażam fanów HM, to nie jest hejt, tylko moja opinia.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili przeprowadzania wywiadu Ruggero miał 19 lat i to nic złego, że lubił Hannę Montanę. Niewiele wtedy mieli lepszych produkcji na DC.

   Usuń
 6. rugerro <3 WIOLCZUR, ZNALZLAM COS CO MOZE WAS ZAINTERESOWAC BO OSTATNIO NA PODSUMIWANIU TWITCAMU Z TINI NAPISALISCIE ZE ZAPREZENTOWALA KAWALEK PIOSENKI CHYBA Z 3 SEZONU I POD TYM TYSIAC KOMENTARZY ZE TĄ PISENKĄ JEST TA CO TINI JĄ ŚPIEWA W 17:43. NAPISAŁAM JEJ SŁOWA W GOOGLE BO FAJNA NAWET BYLA I ZNALAZŁAM TO www.youtube.com/watch?v=iol6s71hoI4 więc to voy voy to niestety nie piosenka z trzeciego sezonu a szkoda bo tez mialam taka nadzieję :((

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak na marginesie było jeszcze Ven y canta
  po włosku, ale to szczegół xD
  Witaj Wiolczurze ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja tak szczerze: Kocham tego bloga jesteście boscy! Poznałam Was dzięki temu,że jakaś dziewczyna kiedyś napisała treść posta (na nk.pl) a potem na końcu dodała "pobrano z www.violettapl.blogspot.com" I to Wam robi ogromną reklamę! Ja też tak teraz robię,ale tylko jak jest coś o Ruggero, i zaaawsze piszę,że jest to od Was.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ruggero, i love jou!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. ruggero, gdybyś znał polski język, to może byśmy się jakoś zrozumieli, bo ejstem polką. pzretłumacz sobie jakoś, bo mam ci wiele do powiedzenia.
  Ruggero, bardzo mi się podobasz, nie tylko jako aktor ale i także jako chłopak.
  Masz boskie ramiona, nogi no i te śliczną bużke! ja natomiast jestem Della Lowerre i jestem twoją największą fanka!!!! Kocham Cię!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ruggero, ajk czytasz tego bloga i mój komentarz powiedz mi: CZy ty mnei kochasz??????

  OdpowiedzUsuń
 12. ruggero twoja dziewczyna sie ze mną pzrespała, wiesz o tym????

  OdpowiedzUsuń