Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

26.05.2014

Dzień Matki w krajach aktorów

Dzień Matki w krajach aktorów


Dzisiaj mamy taki dzień, o którym powinien pamiętać każdy z Was. Jest to święto naszych kochanym mam. Myślę, że każdy złożył już życzenia swoim mamom, a nawet jeśli jeszcze nie to zrobi to przed upływem dwudziestej czwartej. My obchodzimy to święto 26 maja, jednak w innych krajach  bywa inaczej. Dlatego dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć, to kiedy i w jaki sposób świętuje się Dzień Matki w krajach, z których pochodzą poszczególni członkowie obsady Violetty. 
.

Hiszpania

W Hiszpanii, z której pochodzą Alba Rico Navarro (Naty), Diego Dominiquez (Diego), Pablo Espinosa (Tomas) i Lucia Gil (Lena) Dzień Matki przypada na pierwszą niedzielę maja. Jest to dość dobre rozwiązanie, bo dzień wolny daje możliwość odwiedzenia swoich mam, spędzenie miło czasu przy popołudniowej kawie. W ten dzień w Hiszpanii możemy zauważyć morze kwiatów. Na każdym rogu znajdują się stoiska z kwiatami, przez co nie ma sposobu, by zapomnieć kupić swojej mamie chociaż po róży. W tym dniu bawią się całe rodziny na festynach i imprezach. Mamy mogą porozmawiać na ławce w parku, gdy ich dzieci biegają po placach zabaw, czy skaczą po dmuchanych zamkach. Nie można przegapić stoiska z popcornem, czy balonami. Miłą niespodzianką dla mam są kartki w witrynach sklepowych "-20% z okazji Dnia Matki". Dzieci daja swoich mamom kwiaty, czekoladki lub własnoręcznie zrobione laurki. 


Włochy

Z Włoch pochodzą Ruggero Pasquarelli (Federico) i Lodovica Comello (Francesca). Oni swój Dzień Matki obchodzą tydzień po Hiszpanach, czyli w drugą niedzielę maja. Podobnie jak w Hiszpanii Włosi wykorzystują dzień wolny, aby odwiedzić swoje mamy i podziękować im po prostu za to, że są. Najpopularniejszym prezentem są słodkości i kwiaty. Włosi są bardzo zżyci ze swoimi mamami. Często już jako dorosłe osoby nie mogą się z nimi rozstać. W niektórych regionach wprowadzane są nawet rozporządzenia nakazujące wyprowadzanie się z domu pełnoletnich obywateli. 
Francja

Z Francji pochodzi Damien Lauretta, nowy członek obsady Violetty, który będzie występował w trzecim sezonie. Pomimo tego, że nie widzieliśmy go jeszcze w akcji, to warto napisać zwyczajach kraju, z którego pochodzi. We Francji Dzień Matki zapoczątkował Napoleon, a w połowie XX wieku święto to zostało  ustanowione oficjalnie na ostatnią niedzielę maja. We Francji jako prezenty nie dominują kwiaty. Francuzi stawiają na praktykę. Swoim mamom dają prezenty związane z ich stylem życia i zainteresowaniami np. książki, bilety do SPA, perfumy, kosmetyki. Młodsi dają swoim ukochanym mamom własnoręcznie wykonane kartki. Popularnymi prezentami są też wina, czekoladki, samodzielnie upieczone ciasto lub wykwintne sery, a tradycją jest stylowy obiad, którego, w tym dniu nie musi przygotowywać pani domu.


Meksyk

W Meksyku urodzili się i mieszkali dwaj uwielbiani członkowie obsady serialu. Są nimi Jorge Blanco (Leon) i Xabiani Ponce de Leon (Marco). Nowa członkini obsady Macarena Miquel (Gery), którą będziemy mogli oglądać w trzecim sezonie Violetty także jest Meksykanką. W Meksyku Dzień wszystkim mam obchodzony jest 9 maja i należy do najważniejszych świat w roku. Jest to okazja aby spotkać się w rodzinnym gronie, przy suto zastawionym stole i pobawić się oraz wręczyć prezent najważniejszej w tym dniu osobie, czyli mamie. Meksykanie rozpoczynają go od mszy ku czci Maryi  Dziewicy. Następnie zasiadają przy uroczystym śniadaniu. Wręczają swoim mamom kwiaty, czekoladki lub laurki, a także wiele bardzo drogich prezentów. Tak drogich, że niekiedy muszą zacząć odkładać pieniądze na długo przed 9 maja. 


Brazylia

Jedynym Brazylijczykiem w obsadzie jest Samuel Nascimento (Broduey). W jego kraju Dzień Mamy przypada na 12 maja. Wielu mieszkańców Brazylii udaje się do kościołów aby uczcić Matkę wszystkich Matek - Maryję. Następnie udają się do swoich mam, aby podziękować im za to,że ich urodziły oraz wychowały i powiedzieć jak bardzo je kochają. Wręczają im także symboliczne prezenty - kwiaty.Argentyna

W ojczyźnie większości z członków naszej obsady np. Martiny Stoessel (Violetta), Facundo Gambande (Maxi), Candelarii Molfese (Camila), Mercedes Lambre (Ludmiły) Dzień Matki przypada na trzecią niedzielę października. Zwyczajem jest wspólny rodzinny obiad, podczas którego wręczane są prezenty paniom tego dnia. Argentyńczycy w tym dniu składają pewien rodzaj hołdu swoim mamom. Piszą im listy, w których wyrażają swoją miłość i wdzięczność. Dodatkowo wysyłają wiersze lub kupują czekoladki oraz kochane przez wszystkich kwiaty, czy dzień w spa. 


Co sądzicie o zwyczajach w innych krajach? Wolicie ich Dzień Matki czy może ten nasz? Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim mamom. Powiedzcie im jak bardzo je kochacie i potrzebujecie. Zostawcie w komentarzach uwagi na temat Dnia Matki w innych krajach. 

31 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Heh xD
   Jak o krajach, wiedziałam, że to Matt :D
   Super post! Pierwszy raz, wzmianka o geografii nie zanudziła mnie.
   Czekam na więcej! ;)

   Usuń
 2. EJ kiedy bedzie post o facu w fw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania ;)

   Usuń
  2. Ja rowniez :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi o przypadek jakim jest narzędnik (z kim?, z czym? z mamą), a o liczbę mnogą. Nie napisałabyś przecież 'Dziękuję wszystkim mamą', a 'Dziękuję wszystkim mamom'. Czytamy ze zrozumieniem kochana. :)

   Usuń
 4. Nie pisze się 'może' ,tylko morze ;) Chodzi mi o takie morze ,w sensie woda do chlapania xd .
  A zwyczaje są w sumie prawie takie same jak u nas ,nic specialnego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiem, ale nie rozumiem o co ci chodzi z tym może, więc się ogarnij -.-

   Usuń
  2. Boże ,w poście zamiast morze jest napisane może.
   Trudno zrozumieć ? ;-;
   Nie wiesz ,nie udzielaj się.

   Usuń
  3. No bo akurat pisze się 'może' ;-;
   Morze to jest woda -.-

   Usuń
  4. Haha ty serio nie umiesz czytać czy głupią udajesz? -.-'
   Im chodziło o morze jako wodę ,a nie 'może'!
   Co za dziecko!

   Usuń
  5. Gdzie masz źle napisane idiotko? -,-

   Usuń
  6. Taaa... teraz to nigdzie ,bo matt już poprawił!
   I nie wyzywaj mnie od idiotek! ;-;

   Usuń
  7. To ty nie wyzywaj (xdd) mnie od dzieci ;)

   Usuń
  8. Tiaa... bo ile ty masz lat? :/

   Usuń
  9. Ups ja też mam 14 xd.
   I nie pisz do mnie kochana ,ok? ._.

   Usuń
  10. Z wielką chęcią, więc wrcam do idiotka :)

   Usuń
 5. Ta Macarena wydaje mi się taka stara , dla mnie nie pasuje do obsady VIOLETTY,nie lubię jej. A wy jak sądzicie ? :-) koniarka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oceniaj książki po okładce xDD

   Usuń
  2. Pozatym i tak jej nie lubię . :-) koniarka

   Usuń
 6. Różnice są małe, chyba tylko dat :D

  OdpowiedzUsuń
 7. fajny post (jak z reszta wszystkie Twoje Matt):D

  OdpowiedzUsuń
 8. Super post, ale mam małą uwagę. Pod koniec postu nadal wyświetla się, że post napisała... (nick redaktorki/redaktora). No a skoro do obsady dołączył chłopak trzeba byłoby to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Clara też jest z Argentyny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny post :)
  Ej a zróbcie post o wczorajszym twitcamie z Facu i Cande bo ja tylko troszeczkę widziałam .

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny post. Podoba mi się. Ja już dałam mamie prezent i nawet jakbym mieszkała gdzie indziej i tak bym kochała moją mamę, niezależnie od dnia tygodnia :D

  OdpowiedzUsuń