Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

01.06.2014

Dzień dziecka w krajach obsady

Dzień dziecka w krajach obsadyDzisiaj kolejne święto. Tym razem jest nam ono bardzo bliskie lub dotyczy nas bezpośrednio. Wielu z nas V-lovers to jeszcze dzieci, inni trochę starsi chcą się wyrwać z dzieciństwa i zasięgnąć dorosłości. Pomimo różnych poglądów na nas samych, wszyscy wciąż pozostajemy dziećmi. Siedzi to w nas gdzieś tam w środku, więc powinniśmy śmiało i bez krępacji świętować dzisiejszego dnia ;) A dzisiaj kilka wiadomości o dniu dziecka w krajach obsady. 


.


Argentyna

Argentyńczycy, do których należą m. in. Tini Stoessel (Violetta), Facu Gambande (Maxi), Candelaria Molfese (Camila), Diego Ramos (German), Clara Alonso (Angie), Mercedes Lambre (Ludmiła), Dzień Dziecka świętują w drugą niedzielę sierpnia. W Argentynie początki Dnia Dziecka są czysto komercyjne. Chodzi o to, że to święto wykreowane zostało głównie na potrzeby  Cámara Argentina del Juguete, koncernu produkującego zabawki, aby rodzice kupowali swoim pociechom ich produkty. Jednak stopniowo społeczeństwo zasymilowało się z podobnym zwyczajem i Dzień Dziecka na stałe wszedł do argentyńskiej tradycji. Hiszpania 

W domu Alby Rico Navarro (Naty), Pablo Espinosy (Tomas) i Diego Dominiqueza (Diego) Dzień Dziecka przypada na 20 listopada. Został zainicjowany w Hiszpanii jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka lub Powszechny Dzień Dziecka. Ten dzień oficjalnie w Hiszpanii jest obchodzony od 1995 roku. Oprócz obdarowywania hiszpańskich dzieci prezentami, jest to dzień refleksji. Organizatorzy tego święta pragnęli, aby społeczeństwo zastanowiło się i zainteresowało sytuacją dzieci na świecie. Organizowane są wszelkiego rodzaju marsze, mające na celu przekazanie opinii publicznej, tego jak ważne są edukacja, dobre wychowanie i promowanie praw dzieci.  Brazylia

W kraju, z którego pochodzi Samuel Nascimiento, czyli serialowy Broduey, Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, pod nazwą Dia das Criancas Dzień ten pokrywa się z narodowym świętem w Brazylii - Świętem Matki Boskiej z Aparecida. Dzieci zostają obdarowane przez swoich rodziców prezentami. Geneza powstania Dnia Dziecka w Brazylii jest prosta,  - podobnie jak w Argentynie chodzi o zarobek. Na pomysł takiego święta wpadł pewien potentat zabawek. A ten dzień miał podnieść sprzedaż jego produktów, ponieważ rodzice wydawali krocie na prezenty dla dzieci.   Francja

Jeśli chodzi o ojczyznę Damiena Lauretty - nowego członka obsady, który pojawi się w Violetta 3, to sprawa wygląda z goła inaczej. Francuzi nie świętują Dnia Dziecka. Zamiast niego mają Święto Rodziny, które przypada na 6 stycznia, czyli wtedy, gdy my mamy Święto Trzech Króli. Rodzice i dzieci zasiadają do uroczystej kolacji, podczas której podaje się ciasto z wróżbami. Dzieci obdarowywane są prezentami. Daje się głównie zabawki i słodycze. 


Włochy

We Włoszech wszystko wygląda podobnie jak we Francji. To znaczy, że rodacy Lodovicii Comello (Franscesci) i Ruggero Pasquarelli (Federico) swoje święto mają nie 1 czerwca, a 6 stycznia. Jest to święto nie tylko dzieci, ale i całej rodziny. Wszyscy spotykają się na specjalnych obiadach czy kolacjach, aby miło spędzić czas. Jednak to święto we Włoszech ma specjalny klimat i urok z powodu jednego zwyczaju. Dzień ten nazywany jest dniem "koronacji dzieci". Rodzice wykonują wraz z pociechami z papieru korony, które następnie dzieci zakładają na głowy. Mali królowie i małe królowe mogą poczuć się wyjątkowo w ich święto.


Meksyk


W Meksyku urodzili się i wychowali Jorge Blanco (Leon), Macarena Miguel (Gery) i Xabiani Ponce de Leon (Marco). W ich kraju Dzień Dziecka obchodzony jest 30 kwietnia. Znany jest pod nazwą "El Día del Niño" .  W tym dniu nauczyciele przygotowują swoim uczniom w szkołach specjalne zajęcia. W niektórych szkołach lekcji nie ma w ogóle. Organizowane są konkursy i gry muzyczne. Dzieci przynoszą także swoje ulubione potrawy, aby podzielić się nimi z innymi. Po szkole dzieci wracają do domu, gdzie czeka na nie zawsze jakiś prezent. Następnie całymi rodzinami Meksykanie udają się na różnego rodzaju festyny i imprezy organizowane w parkach i centrach sportowych. 
Dzisiaj święto każdego z nas. Każdy z nas jest dzieckiem, czy to większym czy mniejszym. Rozmiar nie ma znaczenia,  dlatego bawmy się :) A co sądzicie o zwyczajach obchodzenia tego święta w krajach, z których pochodzą poszczególni członkowie obsady Violetty. Według mnie nie ma za wiele różnic., ale zawsze warto się dowiedzieć czegoś nowego. 9 komentarzy:

 1. Spoko post , warto wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 2. W Brazyli Dzień Dziecka jest w moje urodziny :-D. Fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post, można się nieco dowiedzieć o kulturach innych krajów latino ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg mnie najlepszy Dzień Dziecka jest w Polsce. Mamy bardzo dobrą datę- pierwszego czerwca. W innych krajach też fajnie, ale jednak u nas mi się bardziej podoba, choć w Meksyku jest prawie tak samo. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. OKOKOKOKOKOKKKK

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post.Możesz się dużo dowiedzieć na temat DNIA DZIECKA.Według mnie DZIEŃ DZIECKA w meksyku jest naj.
  Jusia

  OdpowiedzUsuń