Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

26.06.2014

[Przegląd państw] Włochy

[Przegląd państw] Włochy


No to znów mamy czwartek, więc pora na kolejny post o państwach, z których pochodzą członkowie obsady Violetty. Dzisiaj Włochy, czyli rodzinne strony Lodovicii Comello (Franscesca), Ruggero Pasquarelliego (Federico) i Simone Lijoi (Luca). Włochy to wspaniały kraj, o czym może się przekonać każdy kto tam był. Ja osobiście odwiedziłem to państwo trzy lata temu i przywiozłem wiele pozytywnych wspomnień. .
Parę słów ogółemWłochy to państwo położone w Europie Południowej, na półwyspie Apenińskim. Oblewają je morza: Śródziemne, Liguryjskie, Jońskie, Tyreńskie i Adriatyckie. Do Włoch należa też różne wyspy, w tym największe Sycylia i Sardynia. Włochy dzielą się na przemysłową północ i rolnicze południe, lecz najważniejszym elementem ich gospodarki jest turystyka.W 1957 roku Włochy wraz z innymi państwami założycielskimi utworzyły początkowe struktury Unii Europejskiej. Stolicą Włoch jest Rzym. Żyje tam blisko 60 milionów osób. Powierzchnia Włoch jest nieco mniejsza niż Polski - 301 tysięcy kilometrów kwadratowych. Włochy sąsiadują z Francją, Szwajcaria, Słowenią, Austrią, San Marino i Watykanem. Językiem urzędowym jest język włoski, a walutą euro.


Krótka historiaDzisiejsze Włochy to kolebka cywilizacji rzymskiej. To właśnie stamtąd pochodzili legendarni bracia Remus i Romulus czy sławny Juliusz Cezar.Po upadku cesarstwa Włochy były najeżdżane przez ludy barbarzyńców, co doprowadziło do utworzenia wielu mniejszych państw w obrębie terenów dzisiejszych Włoch.  W wieku XV i późniejszych Włochy stały się głównym ośrodkiem humanizmu i renesansu w Europie. Podział ludności na wiele państw trwał jeszcze kilka wieków, dopiero w 1861 roku zostało utworzone królestwo Włoch. W kolejnych latach Włochy umocniły woja pozycję i zaczęły podbijać afrykańskie tereny tworząc tam włoskie kolonie. W czasie I wojny światowej początkowo były sojusznikami Niemiec, lecz potem wycofały się z tego, natomiast podczas II wojny trzymały z nimi do końca. Po zakończeniu wojny totalnej Włochy stały się republiką.  


Geografia i klimatWłochy cechuje wyżynny i górski krajobraz. O samym Rzymie mówi się, że jest położony na siedmiu wzgórzach. Na obszarze Włoch występują dwa systemy górskie. Są to Alpy na północy i Apeniny ciągnące się przez znaczna długość kraju. Linia brzegowa jest dość dobrze rozwinięta, Włochy oblewa kilka mórz. Najdłuższą rzeką jest Pad. Do kilku większych należą też Tyber, Adyga i Piawa. Włochy niemal w całości leżą w zasięgu klimatu podzwrotnikowego o śródziemnomorskiej odmianie. Te tereny porasta duża ilość makii, czyli twardolistnych, krzaczastych zarośli. Klimat umiarkowany występuje w rejonie Alp. A na ich szczytach występuje klimat górski. Ustrój i podział administracyjnyWłochy są republiką demokratyczną z dwuizbowym parlamentem. Głową państwa jest prezydent. Włochy dzielą się na 20 regionów. Te zaś są podzielone na prowincje i gminy. Do największych regionów należą Toskania, Piemont, Sycylia, Lombardia, Emilia Romania. Największymi miastami są Bolonia, Neapol, Rzym, Mediolan, Florencja, Wenecja.


LudnośćWłochy należą do najliczniejszych krajów Europy. Zamieszkuje je blisko sześćdziesiąt milinów osób. Gęstość zaludnienia wynosi około 200 osób na kilometr kwadratowy. Włochy borykają się z ujemnym przyrostem naturalnym. Ponad połowa rodzin nie posiada dzieci. Włochy to kraj wielonarodowościowy. Żyje tam wiele milionów imigrantów. Są oni głównie uchodźcami z innych państw, którzy szukają lepszego życia. Należą do nich miedzy innymi Afrykańczycy, Chińczycy, Hindusi, Turcy, Albańczycy i Filipińczycy. Poza uchodźcami we Włoszech żyje także dużo muzułmanów (ok. 1 milion), a także Francuzów, Niemców, Polaków, Chorwatów, Słoweńców itd. 
MentalnośćWłosi nastawieni są przyjaźnie do świata i ludzi. Kochają także dobrze zjeść, napić się i zabawić. Bezgranicznie są wpatrzeni w swoja ojczyznę i zwyczaje jakie tam panują. Są bezproblemowi, szczerzy, rodzinni i ciepli. Są mistrzami w gotowaniu. Włosi to naród, którego pieniądz się długo nie trzyma. Lubią sobie dogadzać i nie przejmują się oszczędzaniem. Jeśli maja na coś ochotę, to idą i kupują to sobie. Co sądzicie o tym kraju? Chcielibyście odwiedzić ojczyznę Lodo i Rugga? 
24 komentarze:

 1. Od zawsze uwarzałam Włochy za świetny kraj. Więc się ciesze, że zrobiłeś ten post

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Włochy <3 Byłam już w Wenecji, Weronie, Rzymie i Rawennie i zamierzam odwiedzić jeszcze więcej miast :) A na pewno rodzinne miasto Rugga <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie byłam za granicą ;c
  A bardzo bym chciała pojechać do Włoch,Hiszpanii,Argentyny,Francjii,Meksyku,LA i wielu innych :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TINKA LINKA WRÓCIŁA !!!! :-)

   Usuń
  2. Jej ♥ Tinka Linka to Pani Blanco bo jest taki sam obrazek xD

   Usuń
  3. Może być ten sam obrazek , ja np. Bym mogła dać sobie taki sam :-)

   Usuń
 4. Byłam w tym kraju 2 razy. I powiem z ręką na sercu, że to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Rzym, Wenecja, Padwa, Montesilvano. Mmmm *_*
  A ta pizza

  OdpowiedzUsuń
 5. Szósta :) Kto był we Włoszech? Ja byłam, piękne miasto! Fajny post.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chciałam odwiedzić Włochy ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Włochy są piękne <3 Chciałabym je odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Będzie Polska, kraj Justyny Bojczuk, serialowej &%%4+#? :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post <3 A tak z innej beczki... Zorganizujcie konkurs na One Shot'a. Dawno nie było takiego konkursu !

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłam w Bergamo obok Mediolanu :) Śliczne miasto...

  OdpowiedzUsuń
 11. JUSTYNA BOJCZUK NA INSTAGRAMIE JORGE!! :D
  @jorgeblancog
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Super post.Chciałabym odwiedzić Włochy.
  Jusia

  OdpowiedzUsuń
 13. Lodo i Rugg ♥♥♥ Lodogerro ♥♥♥ Ruggevica ♥♥♥<3<3<3 Suuuuuuuuuuuuuuperrrrrr:* Post o nich....Jestem w skowronkach♥♥♥♥♥♥♥Thx :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yhh, tak samo, Ruggevica!! ♥♥♥♥♥

   Usuń
 14. Tak bardzo wikipedia skserowana....

  OdpowiedzUsuń
 15. W te wakacje jadę do Włoch!!!!!! Cieszę się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hura ! Nikogo to nie obchodzi ! Jaki down ! Po co to komu wiedzieć ?

   Usuń
  2. To fajnie, ja tez tam jade, w lipcu :-)

   Usuń
 16. Jest juz nowe promo o boys bandzie zrobicie post pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń