Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

25.04.2015

[LodoLive] Przebieg całego koncertu

[LodoLive] Przebieg całego koncertu

Kończy się już kwiecień i do koncertów Lodo nie zostało już dużo czasu (nadal nie znamy dokładnej daty koncertu Comello w Polsce, jednak wiemy, że ma to być w maju). Dlatego przedstawiam Wam post, w którym znajdziecie opis koncertu Lodo, od wyglądu sceny, przez kostiumy aż po piosenki, jakie Włoszka wykonuje podczas show. Tak więc zapraszam do lektury.

Zaczniemy od wyglądu sceny podczas koncertów w ramach trasy Lodovica World Tour, zwanej także Lodo Live. Na głównej scenie znajduje się podwyższenie dla zespołu muzycznego Lodo oraz schodzy, które prowadzą na wyższą kondygnację sceny. To właśnie tam Lodo po raz pierwszy pojawia się podczas show. Nad całością konstrukcji zawieszone są telebimy, na których możemy zobaczyć zdjęcia Lodo, nagrania z kamer, teledyski czy tło dla artystki i jej zespołu.


Koncert trwa około półtorej godziny. Lodo śpiewa wszystkie piosenki z Universo i Mariposy oraz kilka wybranych przez siebie piosenek z Violetty. Koncerty odbywają się najczęściej w teatrach, salach kongresowych lub małych halach widowiskowych. Podczas koncertów we Włoszech Lodovica wykonuje włoskie wersje kilku swoich piosenek. W pozostałych krajach (Hiszpania, Portugalia, Belgia) śpiewa te piosenki po hiszpańsku.


1. Universo (wersja akustyczna) + La cosa mas linda + La historia

Na ekranach wiszących ponad sceną pojawiają się napisy 'LODO'. Po chwili muzycy zaczynają grać i jesteśmy świadkami gry świateł. Po zakończeniu światła gasną z wyjątkiem jednego, które pada na nikogo innego jak Lodovicę. Comello śpiewa wersję akustyczną Universo (zwrotka i refren). Po zakończeniu wita się z zebranymi. Dziękuje za przybycie i mówi, że jest bardzo szczęśliwa, że są tam z nią. Następnie na scenę wchodzą tancerze oraz dziewczyny i chłopak z chórków Lodo. Śpiewają razem 'La cosa mas linda'. W finale piosenki muzycy i chórki podchodzą razem z Lodo na sam koniec sceny. Następną piosenką jest pochodząca z Mariposy 'La historia'. 


2. Solo musica + Un posto libero 

Po zakończeniu poprzedniej piosenki Lodo jeszcze przez chwilę rozmawia ze swoimi fanami. Następnie muzycy znów zaczynają grać. Lodo zrzuca z siebie kurtkę i spódnicę z poprzedniej części show i śpiewa kolejną piosenkę. Tym razem jest to 'Solo musica'. Bawi się przy tym świetnie i zachęca tłum do zrobienia tego samego. Towarzyszą jej tancerze, którzy schodzą ze sceny po skończeniu utworu. Na scenie pozostaje Lodo i śpiewa 'Un posto libero'.


3. Una nueva estrella + Otro dia mas + No voy a caer

Lodo schodzi ze sceny jednak zespół kontynuuje jeszcze przez chwilę grę, aby dać artystce czas na przebranie się. Po chwili gasną światła. Na scenę wchodzi Lodovica w nowym stroju. Czas na nieco inny nastrój, bardziej spokojny. Comello śpiewa 'Una nueva estrella'. Motywy wyświetlane na ekranach oraz tancerze udający lalki-marionetki, nadają pewien klimat tajemniczości. Następną w kolejności piosenką jest uwielbiana przez większość Lodofanaticas 'Otro dia mas'. W tle widzimy teledysk do tej piosenki, który Lodo nagrywała w Barcelonie. Włoszka z chęcią oddaje mikrofon publiczności, aby śpiewała razem z nią. Kolejną piosenką, w tym powolniejszym akcie koncertu jest "No voy a caer" pochodząca z Mariposy. Na koniec piosenki Lodo znika pod górnym poziomem sceny. Czas na kolejną część show.


4. Vado (Vuelvo) + Veo Veo/Hoy somos mas/Vieni canta (Ven y canta)/Aprendi a decir adios + Ci vediamo quando e buio

Teraz kolejna chwila dla zespołu muzycznego. który musi zająć uwagę publiki, kiedy Lodovica zmienia swój strój. Kiedy znów pojawia się na scenie śpiewa Vado (we Włoszech) lub Vuelvo (w innych krajach). W tle, na ekranach ledowych widzimy skrzydła motyla, wychodzące z pleców Lodo, jako motyw Mariposy. Następnie Lodovica przez chwilę rozmawia z fanami. Opowiada im o Violetcie, jako doświadczeniu, które całkowicie zmieniło bieg życia artystki i pozwoliło jej rozwinąć skrzydła solowej kariery. Mówi, że te 3 lata w Buenos Aires na zawsze zostaną w jej sercu i serdecznie za nie dziękuje. Następnie śpiewa składankę kilku ulubionych piosenek z Violetty. Są to Veo Veo, Hoy somos mas, Ven y canta (we Włoszech Vieni canta) oraz Aprndi a decir adios. Ostatnim utworem w tej części koncertu jest jedna z ulubionych piosenek Lodo z Mariposy - Ci vendamo quando e buio.


5. Sin usar palabras + Un viaggio intorno al mondo + Crazy love 

Lodovica schodzi ze sceny, jednak członkowie jej chórków wykonują zakończenie poprzedniego utworu. Następnie jedyny męski głos w chórkach Lodo zaczyna śpiewać Sin usar palabras. Na scenę wchodzi Lodovica, już w nowym stroju i razem śpiewają ten duet. Małym wyjątkiem będzie koncert w Madrycie, kiedy to na scenie pojawi się sam Abraham Mateo. Bardzo możliwe jest również to, że podczas koncertów w Polsce razem z Lodo wystąpi Szymon Chodyniecki. Później, już sama Lodo, śpiewa Un viaggio intorno al mondo. Przemieszcza się po całej scenie i śpiewa razem z publiką. Następnie czas, na jeden z ulubionych kawałków z Mariposy - Crazy Love. Na ekranach wyświetlają się nagrania z kamer na żywo oraz dopasowane do piosenki motywy. Wokoło Lodo tańczą tancerze. Następnie 


6. Para siempre + Libro bianco (Historia blanca) 

Comello znika u dołu sceny, by po chwili pojawić się na samej górze i zaśpiewać piosenkę z Universo - Para siempre. Kolejnym utworem jest emocjonujące Historia blanca (Libro bianco we Włoszech). Wcześniej Lodo mówi, że jest to specjalna piosenka, którą napisała dla swojej siostrzenicy. Lodovica siada na samej górze sceny po turecku, aby opowiedzieć piękną czystą historię. W tle widzimy motyw rosnącego, kwitnącego i dojrzewającego drzewa, które nawiązuje do słów piosenki. Po jej zakończeniu Lodo znika, a członkowie chórków śpiewają końcówkę, podobnie jak z Ci vendamo quando e buio. 


7. I only want to be with you + Il mio amore apesso a un filo (Mi amor pende de un hilo) + Todo el resto no cuenta

Na scenę wchodzą tancerze, robi się bardzo dynamicznie. Zespół zaczyna grać pierwsze nuty I only an to be with you, a na telebimach widzimy fragmenty teledysku do tej piosenki. Po chwili na scenie pojawia się Lodo ubrana w tą samą kurtkę, którą miała na sobie w klipie wideo do piosenki i śpiewa utwór. Potem Lodo ściąga kurtkę i śpiewa Mi amor pende de un hilo (Il mio amore apesso a un filo we Włoszech). Następnie czas na kolejny singiel Lodo, tym razem jest to pierwszy singiel z Mariposy, czyli Todo el resto no cuenta. Na scenie jest bardzo energicznie, Lodo tańczy razem z tancerzami, często oddaje także mikrofon publiczności. Potem Lodo żegna się z wszystkimi i dziękuje za wspaniały koncert a potem wraz z chórkami, tancerzami i muzykami schodzi ze sceny.8. Universo + We are family

Czym byłby udany koncert bez bisu? Podczas LodoLive właśnie nadszedł na niego czas. Na scenę znów wchodzą muzycy i zaczynają grać. Następnie pojawiają się tancerze oraz chórki, aż w końcu Lodo. Tym razem ma mikrofon przyczepiony do ucha, a więc mamy pewność, że również zatańczy. Tak się staje i Lodo śpiewa i tańczy do Universo, tym razem pełnej wersji. Po zakończeniu piosenki jeszcze przez chwilę rozmawia z widownią, by na następnie zakończyć show ostatnim już utworem czyli We are family, coveru, który dla Lodo jest odzwierciedleniem jej relacji z fanami.Cały koncertNie możecie się doczekać koncertu Lodo w Polsce? 

19 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. worek ziemniaków już w drodze =D

   Usuń
 2. Wg. mnie fajny taki koncert na malej arenie,bo kazdy widzi dobrze niezaleznie od tego gdzie siedzi :D + nie koniecznie musi byc w wawie,w innych miastach tez są male hale. - Leonetta PL

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie.
  Zapraszam na mojego bloga:
  http://calaresztaniemaznaczenia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie.
  Zapraszam na mojego bloga:
  http://calaresztaniemaznaczenia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślałam, że koncert jest ciekawszy. Niezależnie od tego, co ja myślę o przebiegu koncertu jestem dumna z Dudu! Czekam na spotkanie w Arkadii!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja się nie mogę doczekać!! ♥♥
  Nie dość, że Lodo BARDZO dużo śpiewa na żywo, to hale nie są jakieś przeogromne.
  Moim zdaniem to bardzo dobrze. ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. A w teatrze się stoi czy siedzi? Troszkę głupie pytanie...

   Usuń
  2. Na wielu koncertach się stoi...to nie to samo co teatr.

   Usuń
 8. Nie na temat ale błagam pomóżcie !!!!! Czemu nie ma filmiku z VL w polsce ??? Z innych krajów jest ale dlaczego u nas nie ma ???? Chodzi mi o takie 3 minutowe np. https://www.youtube.com/watch?v=lmxsv_GLwt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to dlatego, że w Łodzi było wszystko na szybko i nie mieli czasu i sądze, że taki filmik się pojawi dopiero po koncertach w sierpniu :) ew. pojawi się tam częściowo z Łodzi częściowo z Wawy i Krakowa :3

   Usuń
 9. podoba mi się ta taka składanka z piosenek Violetty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy są koncerty lodo w polsce i w jakiej cenie jest m&q?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nic nie wiadomo o koncertach w Polsce i z tego co wiem M&G jest dla każdego darmowe ;)

   Usuń
 11. Super :D ale jeszcze nie wiem czy będę :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ci dziękuję za ten post! Byłam bardzo ciekawa w jakiej kolejności przebiega koncert.
  Fajnie, że Lodo robi koncrety na mniejszych obiektach, wtedy każdy ma dobry widok na naszą księżniczkę♥ bardzo chciałabym pojechać na Lodo Live (to moje marzenie :3), ale jeszcze nie wiem czy pojadę, zależy kiedy i gdzie będzie :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiecie moze kiedy będzie koncert w holandii?i czy lodo wogóle tam będzie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam na dokładną date i kupuje bilecik ♥

  OdpowiedzUsuń