Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

27.04.2014

Operación Vida Santa Fe

Operación Vida Santa Fe


Jak pisałyśmy wcześniej obsada leniuchowała w czasie przerwy świątecznej [klik]. Jednak jest jedna osoba, która 18 kwietnia nie próżnowała i postanowiła włączyć się w wielką akcję społeczną organizowaną przez 11 lat w Buenos Aires. To osobą, był nie kto inny jak Samuel Nascimento, czyli serialowy Broudey. 
Operación Vida Santa Fe to wielka akcja społeczna, na potężną skalę, działająca już od ponad 11 lat w Argentynie. Trudno będzie określić ją w kilku słowach, by Was zaciekawić. Ale jakoś spróbuje. Akcja wychodzi do ludzi, którzy potrzebują pomocy, dostarcza im potrzebne rzeczy takie jak: żywność, odzież, obuwie, leki. Ale również pomaga szkołą, szpitalom czy biblioteką.
Oto motto:
Jednym z celów fundacji jest inspirowanie Argentyńczyków, aby poczuli się zobowiązani do pomocy bliźniemu nie tylko materialne, ale przede wszystkim duchowo zwłaszcza, miłości.
Czytając posta, mam nadzieje, że zrobicie taką małą refleksje nad tym jak to wygląda w naszym kraju i jak to wylewa się czasem pomyje na WOŚP. Co mi się nie podoba. 
Ogólnie myślę (i mam nadzieje, że się mylę), że w naszym kraju mało osób młodych bierze udział w takich akcjach społecznych. A Wy jak uważacie?
Zobaczcie zatem jak to wygląda za oceanem! Obyście nie spadli z krzeseł!


Zaczniemy zatem od spotu telewizyjnego. 


Czym zatem jest Operación Vida?
 
Pod hasłem "Operación Vida - amor en acción" (Operacja Życie - miłość w działaniu) ponad 40 tys. rodzin wewnątrz kraju otrzymały pomoc od fundacji Rey de Reyes de Buenos Aires. Operación Vida jest wparciem solidarności fundacji Rey de Reyes od 2003 roku skierowana szczególnie do najuboższych warstw społecznych kraju. Obecnie jest w 15 prowincjach.
Setki wolontariuszy z fundacji Rey de Reyes z BA podróżuje co roku na Wielkanoc i na koniec roku do różnych prowincji, aby pomóc w organizacji działań charytatywnych. Duża grupa wolontariuszy składa się z mężczyzn i kobiet w różnym wieku, profesji i zawodów. Zadania są zróżnicowane, przeważnie polegają na dostarczeniu darowizn: żywności, odzieży, obuwia, leków itp. do najbiedniejszy dzielnic, gdzie chodzi się od drzwi do drzwi. Każdy dom otrzymuje po 10 kg. Pozwala to komunikować się z innymi, wysłuchiwać ich potrzeb, przekazywać wiadomości o miłości, wierze i nadziei.
Lekarze, pediatrzy, stomatolodzy, pracownicy socjalni, dietetycy, psychologowie, pracują niestrudzeni przez cały tydzień w trudnych warunkach oraz trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego, chorzy mają wykłady i warsztaty profilaktyczne.
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne są odpowiedzialne za upiększanie mieszkańców tych okolic, a grupy klaunów mają zabawiać i dać cukierki dla dzieci.
Wolontariusze również odwiedzają szkoły i szpitale dając im ważne darowizny zarówno dla instytucji jak i uczniów, szkół z internetem czy rodzin. 
Wszystkie towary pochodzą z darowizn, członków Fundacji Rey de Reyes. Operación Vida jest pracą pełną miłości, Argentyńczyków dla Argentyńczyków. To jest kraj, w który wszyscy pracują razem, w którym żyją i gdzie chcą zobaczyć przyszłość swoich dzieci.

Podsumowanie działalności

Oto, gdzie w poprzednich latach działano: 

 • * 2003 Operación Vida Tucumán | Operación Vida Chubut / Operación Vida Misiones
 • * 2004 Operación Vida Chaco | Operación Vida Santiago del Estero
 • * 2005 Operación Vida Santa Fe | Operación Vida Jujuy
 • * 2006 Operación Vida Entre Ríos | Operación Vida Catamarca
 • * 2007 Operación Vida Salta
 • * 2008 Operación Vida Corrientes | Una Navidad para Formosa: Comunidad Toba
 • * 2009 Operación Vida San Juan | Una Navidad para Misiones: Comunidad Wichi
 • * 2010 Operación Vida Mendoza
 • * 2011 Operación Vida Formosa / Una Navidad con Amor: Buenos Aires
 • * 2012 Operación Vida La Rioja
 • * 2013 Santiago del Estero
 • * 2014 Operación Vida Santa Fe

Liczby

Obecnie wydano łącznie:
 • * Wyżywienie: 600.000 kg 
 • * Odzieży: 413.000
 • * Par butów: 120 300
 • * Bibliotek szkolnych: 62
 • * Urządzenia i przyrządy medyczne dla szpitala: 655.122$ 
 • * Sprzęty, narzędzia i materiały edukacyjne dla szkół: 1.583.297$

Odwiedzili:
 • * Szpitali: 40
 • * Szkół: 94
 • * Rodzin: 40.500

Filmik

Który rozłożył mnie na łopatki. Nie wiem czy to po części przez piosenkę, ale na pewno jest warty uwadze ponieważ podsumowuje wszelkie działania w Santa Fe. Można w nim zobaczyć jak jest to potężne przedsięwzięcie, ile ludzi pomaga oraz wszelką organizację. Ludzi płaczących ze szczęścia. To chyba najważniejsze przy organizacji czegoś takiego, że ludzie płaczą ze szczęścia, nieprawdaż?Tutaj macie link do piosenki w tle [klik] :) mnie się bardzo podoba!

Pomoc Samuela

Najpierw zaczniemy od filmiku, w którym Samuel śpiewa i pokazuje, że jedzie na Operación Vida wraz ze znajomymi. Potem będzie kilka zdjęć od niego z tego wydarzenia. Jedno prawdopodobnie z koncertu charytatywnego.

Zdjęcia

A tutaj mamy zbiór zdjęć jak wygląda akcja. Część mogliście zobaczyć w wyżej obecnym filmiku. Widać bierze w niej sporo ludzi. Na pewno nie są to małe kwoty realizacji takiego przedsięwzięcia. Na coś takie pracuje sztab ludzi przez cały rok. Tak jak w przypadku naszego WOŚP-a.A na zakończenie wycinek z gazety, który niestety nie przetłumaczę, bo jest w kiepskiej jakości.


Zatem co sądzicie o takiej akcji? Sporo przedsięwzięcie. Ale moim zdaniem warte uwagi, organizacji i co najważniejsze widać, że jest robione z pasją i rozmachem! To naprawdę szlachetne. Nie jest to łatwe do zrealizowania. Najtrudniej na pewno było na początku, zwłaszcza z funduszami. Znając życie. Ale w krajach za oceanem można zauważyć, że takie akcje mają dużą popularność. Można również dobrze porównać je do wszelkich akcji charytatywnych gwiazd np. po tsunami jak było. Po prostu ją organizowane z dobroci serca. Chcielibyście uczestniczyć w czymś podobnym? A może uczestniczycie już?


19 komentarzy:

 1. huhu... widze, że nie tylko ja nie mam co po nocach robić... XD

  Ta organizacja baaardzo przypomina mi nasz WOŚP... :) Dobrze, że Samu bierze udział w takich akcjach. Niech ludzie biorą z niego przykład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyspałam się w dzień, bo mnie zmuliło przez pogodę. Więc w nocy nie miałam co robić xD

   Usuń
 2. dobrze robi, że angażuje się w te akcje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, niestety polska młodzież rzadko bierze udział w takich akcjach, a na WOŚP rzeczywiście "wylewają pomyje". Ja tam raczej staram się pomagać takim akcjom xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow naprawde gratulacje mu że pomaga zapraszam do mnie dogwitchmyblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej. :) Mam pytanko zupełnie nie związane z serialem, ale jest tu wielu 3-gimnazjalistów więc mam nadzieję że mi wybaczycie. :D Czy to prawda że egzamin gimnazjalny 2014 będzie powtarzany? Czy to tylko ściema? Bo sama nie wiem czy w to wierzyć czy nie. :) Liczę na odpowiedź i z góry dziękuję! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja widziałam jakieś informacje na FB, ale nie ufam czemuś takiemu, bo to często wirusy na FB. Tata mówi, że nic nie wie. Ale zaraz sprawdzę, przeszukam internet.

   Usuń
 6. WOW! widzę że pózno chodzisz spać!;);)bardzo fajny post.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post :) moim zdaniem ta organizacja bardzo przypomina nasz WOŚP :) I bardzo fajnie że nasz kochany Samu się w to włączył , postąpił on bardzo szlachetnie ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post :)
  To dobrze, że Samu angażuje się w takie akcje :)
  Zapraszam do sb --> violettamojawlasnahistoria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze robi, że pomaga <3
  Świetny post :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem tak naprawdę nieco "zaszczycona" ze strony Samuela, ponieważ wiem że ludzie potrzebują pomocy. Niektórzy mniej, niektórzy więcej... A on tak od serca, od tak po prostu pomógł. Przybijam mu pjonę :D

  A ja jedyne co to w szkole rysowaliśmy plakat w ramach akcji dla pszczół xddd
  A we wtorek będziemy sadzić kwiatki ^^ xdd

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam pytanko, kiedy wyniki kto przechodzi do II etapu? :)
  PS. Post świetny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba w poniedziałek z tego co wiem;)

   Usuń
 12. Ja tam czasem staram się przemycić z domu już moje niepotrzebne ciuchy i wrzucam je do kontenera obok domu na ubrania ... Ostatnio stałam się taka czuła xd Pomagam innym... ja naprawdę nie wiem, co ze mną jest XD Nie oglądałam filmiku, ale już widzę, że tym ludziom jest ciężko... Tak ogólnie w Ameryce Południowej nie ma strasznie bogatych krajów... No cóż, takie życie !

  OdpowiedzUsuń
 13. Błędy ortograficzne!

  OdpowiedzUsuń
 14. To przedsięwzięcie jest trochę podobne do polskiej Szlachetnej Paczki. Tylko, że u nas na razie wszystko jest urządzone z mniejszym rozmachem.

  OdpowiedzUsuń