Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

24.05.2014

[Fabuła] Razem możemy więcej

[Fabuła] Razem możemy więcej


Witam Was w moim kolejnym  "cyklu postów." Tym razem, będę starać się opisywać, wątki wokół których głównie toczyła się fabuła dwóch sezonów w Studio. Opiszę wszystkie zadania od Pablo, Gregorio czy Angie, a także wszelakie koncerty i konkursy organizowane w Studio . Myślę, że  większość kojarzy z plebiscytów  określenie "Germanowe domowniki" :). Ja w swoich postach będę używać terminu "Studiowe Eventy", do określenia tych wydarzeń, które będę opisywać. Wszystko dodawane będzie chronologicznie.
.


Chociaż u nas świeżą sprawą jest zakończenie drugiego sezonu, to ja dzisiaj cofnę się do samego początku. Myślę, że każdy V-Lover kojarzy motyw przewodni metod nauczania Pablo, czyli W grupie Siła / Razem możemy więcej. Po hiszpańsku mówimy Po prostu Juntos somos mas . Kiedy dopiero poznajemy Violettę i jej historię, w Studio 21 (tak nazywało się Studio On Beat w pierwszym sezonie) możemy zapoznać się z realiami Studio i poznać kilkoro z uczniów i ich charaktery. W opozycji do siebie stoją dwie paczki przyjaciół. Po pierwsze pewni siebie, popularni. tak zwane  "czarne owce": Ludmiła i Leon wraz z Naty i Andresem. Po drugie zgrani, przyjacielscy i sympatyczni Maxi, Francesca, Camila oraz Braco. 

             
           

Dwa zupełnie inne światy, tworzą jednocześnie dwie piosenki. Destinada a brillar śpiewa Ludmiła w towarzystwie swojej grupy. Muzykę skomponował Leon. Natomiast Camila i reszta ćwiczą nad piosenką Algo suena en mi. Różnica poglądów oraz chęć dominacji Ludmiły, doprowadza to wielu kłótni pomiędzy uczniami. Dochodzi nawet do pojedynku na piosenki. Po wyjeździe Antonio, nowo mianowany dyrektor Studia 21 - Pablo zadaje uczniom, zadanie o nazwie "Razem możemy więcej". Założeniami projektu, było stworzenie piosenki wspólnie. Przygotowanie słów, muzyki, choreografii i kostiumów, ale przede wszystkim sposób na zjednoczenie skłóconych ze sobą uczniów. 

                             

Początkowo wszystko szło opornie. Grupa Ludmiły uzyskała aprobatę Gregorio, który we wszystkim sprzeciwiał się Pablo. Ludmiła królowała, wymyśliła choreografię, tańczyli do jej piosenki, którą skomponował Leon, a Naty napisała słowa. Jednak to przysporzyło kolejnych kłótni. Próby pojednania i współpracy spełzły na niczym. Jedni nauczyciele rujnowali, inni budowali. Tutaj bardzo pomógł wszystkim Beto - nauczyciel muzyki, który zaproponował połączenie podkładów Maxiego i Leona, który zauważył, że to jednak wspólnie wszystko wychodzi lepiej.  Kiedy muzyka była gotowa i słowa w większości ułożone, brakowało jedynie układu tanecznego. Dopiero na próbie z Pablo i Angie wyszła propozycja pełnego połączenie dwóch piosenek. Owoc współpracy to piosenka - Juntos somos mas. 


                              

Wszystko to działo się w pierwszych pięciu odcinkach pierwszego sezonu. Piosenka jest wstępnie przygotowana, jednak kłótnie są nadal. Ludmiła i Naty wrobiły Camilę, w zniszczenie gitary Rafy Palmera, podczas zwiedzania Centrum Sol. Camila udowodniła, że jest niewinna i, że to Ludmiła zniszczyła gitarę, przez co Lud zaczęła się mścić. Ciągle zmieniła kroki, nie informując o tym, przez co rozwalała pracę całej grupy, zaczęło to denerwować nawet jej współtowarzyszy.


               


Jednak stawka była wysoka, ponieważ owoc pracy miał zostać zaprezentowany na pierwszym corocznym przedstawieniu dla rodziców i zaproszonych gości, ale przede wszystkim podniosłe w tym wydarzeniu miało być to, że na występ zaproszony został nie kto inny, jak sam Rafa Palmer - słynny rockman, absolwent Studio 21, idol każdego ucznia ze studio. Był to główny element, który zadecydował o tym, że uczniowie postanowili się wziąć do pracy, przy okazji Ludmiła została trochę przytłoczona przez resztę grupy, w której drzemie siła i ostatnie próby poszły o wiele łatwiej. Uczniowie wystąpili przebrani za nich samych, tzn. w swoich własnych ubraniach, przekazując styl, jaki preferują. Po udanym przedstawieniu w Studio odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów i gości, aby miło spędzić czas w grupie.Mam wielką nadzieję, że Wam się spodoba i będę mógł kontynuować cykl "Studiowych Eventów". Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie śmiało, a przy następnych postach postaram się to poprawić. Myślę, że fajnie jest tak wrócić sobie do tego co działo się tak dawno i powspominać stare czasy.  


14 komentarzy:

 1. Pierwsza ♥♥♥ Super to ; );)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post ;) Bardzo się wykazujesz <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki ty filmikom widać jaki oni mieli fatalny styl w 1 sezonie xD Zwłaszcza Fran i Ludmi. Teraz Fran ładniej wygląda i Ludmiła też już nie jest aż tak cukierkowa, chociaż jeszcze jej się zdarzy ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za takie posty. Właśnie takich mi tu brakowało :D Jesteś niezastąpiony Marr

  OdpowiedzUsuń
 5. jedna poprawka. Oryginał to 'Juntos somos mas' ale dosłowne tłumaczenie to nie jest 'Razem możemy więcej' tylko 'Razem jesteśmy większością (albo więcej)'. bo możemy to po hiszpańsku podemos więc by dosłownie by to brać to Juntos podemos mas. ale co nie zmienia że jest źle tylko Polskie tłumaczenie zawiodło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowe tłumaczenie to tytułu to "Razem jesteśmy lepsi", a tytuł tego postu to temat zadania Pablo. :)

   Usuń
 6. Dziękuję w imieniu wszystkich czytelników odświeżenia nam troszkę pamięci :)
  Przypomniało mi się wszystko. Szokujący i zmienny styl Camilli oraz tworzenie Juntos somos Mas i Pablo z brodą :D !!
  Naprawdę ciekawy pomysł Mateuszu :)
  Pozdrawiam :)
  Lika xoxo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi się nie podoba. Nuda i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post :) Czekam na następny taki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post. Czekam na cd :) Ej a taka sprawa jest... bo na fb krążą plotki, że Feemili nie będzie w 3 sezonie, bo Lu się zakocha w kimś innym, na asku z kolei piszą, że Lu i Vilu znowu się skłócą. Ogarniesz to w jakimś poście? Proszę! No i jeszcze to... http://ask.fm/TiniOfficialArgentina .

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako że nie oglądałam pierwszego sezonu jestem wdzięczna za genezę tej piosenki :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym hciała żeby powiedziałsci cz leon bendzie z wiolettom

  OdpowiedzUsuń