Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

02.07.2014

[Violetta3] Gdzie spotykają się wątki

[Violetta3] Gdzie spotykają się wątki

Gdzie spotykają się wątki? To miejsce wyjątkowe, niepowtarzalne, do którego chcą się wedrzeć zwykle tysiące - setki tysięcy? - fanów, a przede wszystkim doskonale opłacane. Tym miejscem jest głowa scenopisarza, w tym wypadku naszych czterech gwiazd fioletowego firmamentu, najbardziej wpływowych twórców serialu. Co siedzi w ich głowach? Co wymyślili na temat Alexandre?
Pewna osoba, która tak właściwie jest mną, o pseudonimie „Detektyw Violet” (czyt. Wajlet) postanowiła odkryć przed Wami nieco tajemnic trzeciego  sezonu :p Ten post to zbiór moich przemyśleń na temat fabuły trzeciego sezonu, przynajmniej pod względem nowej, bardzo intrygującej postaci Alexandre/Clementa, interpretowanej przez "Frencziego", czyli Damiena Laurettę. 

Dwie tożsamości
Jak  zdradził nam sam Damien [klik post] – a także pierwsze, ujawnione przez Tini zdjęcie scenariusza ze składem postaci w pierwszym odcinku – nasz nowy bohater będzie posiadał dwie tożsamości.  Jedną pod imieniem Clement, i drugą, tą prawdziwą, vel Alexandre. Wygląda na to, że będzie dość zagubiony… ponieważ wedle słów samego aktora, ojciec bohatera pragnie, aby studiował biznes, a nie muzykę. Kim może być ten surowy papo?

Nicolas
Jedną z najgorętszych wieści dotyczących fabuły okazał się miłosny trójkąt, między Jade, Germanem i Nicolasem [klik post]. Na czym miałby on polegać? Jade wreszcie uwolniłaby się od platonicznego uczucia do pana Castillo i zakochać się w niejakim Nicolasie, o którego German z kolei miałby być zazdrosny. Powtarzana na (nie)poważnych portalach plotka bardzo przypomina nam świadomie rozpuszczoną przez producentów serialu wieść. Ale zaraz zaraz, kim jest Nicolas?Dla przypomnienia powiedzmy, że ma to być właściciel sieci hoteli, milioner, coś bardzo w guście naszej kochanej Jade. I uważam, że to on mógłby być ojcem Alexa/Clementa. Czemu? Otóż Alexandre najwyraźniej będzie spędzał czas z naszą LaFontainne, i to w dość eleganckim stroju (jak na zdjęciu poniżej). Jeżeli zakręcona niedoszła panna młoda będzie się spotykać z tym biznesmenem, będzie oczywiście musiała poznać jego syna. Skądś ten Francuz będzie musiał wziąć się w Buenos Aires, a przyjazd z powodu miejsca zamieszkania władającego siecią hoteli ojca jest dość prawdopodobny. Mało tego, Jade jako córka Francuza dogadałaby się z nim błyskawicznie, jak i oczywiście z samym Nicolasem.


Na koniec dodam, że skoro Alexandre, nowy w kanonie głównych bohaterów, będzie mieć problemy z ojcem, z pewnością już byłby jakiś wyciek z planu – zdjęcie, nazwisko, cokolwiek – który by nam powiedział, kto go może zagrać. A jak dotąd coś takiego się nie pojawiło, i zapewne już nie pojawi.

Strój syna biznesmena
Ze zdjęć, na których widujemy Damiena uwiecznionego na planie czy w jego pobliżu, często ten ma na sobie garnitur. Wygląda na to, że to zwyczajowy strój jego postaci. A jednak, w Studio już ubiera się normalnie, co zapewne dotyczy odkrywania tożsamości syna biznesmena. Na konferencji prasowej w sprawie Violetta3 [klik post] gdzie obsada była wystylizowana na swoje postaci także widzimy go "przyżelowanego", podobnie widać będzie ubrany na sesji zdjęciowej promującej trzeci sezon - czego możemy się spodziewać po jego zdjęciu z Albą, a zdjęcie Alexandre podobnie jak pozostałych najpewniej będzie sugerować jego charakter, jak to było w poprzednich latach.
Skąd ten Clement?
Alex pewnie będzie duszony ambicjami ojca – ten chce, aby studiował biznes, nie muzykę (przypominam, że to powiedział sam Damien, odtwórca tej roli). To kolejna rzecz, która pasuje do Nicolasa, który jako właściciel sieci hoteli pewnie chciałby, żeby syn kiedyś przejął jego sieć hoteli. Nie będzie pozwalał synowi zajmować się ani rozwijać w kierunku artystycznym. Domyślamy się tu, że dlatego Alexandre w Studio będzie nazywał się Clementem. Obsadzie naszego serialu czasem się coś (nie)świadomie wymyka, a w jednym z odcinków FansWorldTV podczas wywiadu padło, że nowy uczeń z Francji będzie miał tajemnicę. Tą tajemnicą będzie prawdziwie imię i tożsamość Clementa? Zapewne.
Między Alexem i Violettą
Nie można pominąć jednego zasadniczego faktu – jeśli ojciec nie będzie pozwalał mu uczyć się muzyki, to tu od razu przychodzi nam na myśl sama Violetta – czy nie taki miała problem przez cały pierwszy sezon? Dziewczyna musiała ukrywać swoje uczęszczanie do Studio, bez przerwy kłamać i stosować różnorakie akrobacje, żeby tylko nie wydało się przed ojcem, że śpiewa. Tylko dzięki pomocy Angeles udaje jej się przetrwać pierwszy rok w szkole, dopóki nie konfrontuje ojca z prawdą o tym, co chce robić w życiu. A pamiętamy, że German i tak chciał ją wywieźć z Buenos Aires – pomogło dosłownie w ostatniej chwili nagranie na mp3 podrzucone przez Angie, i chwila sentymentu, jaka naszła pana Castillo, gdy zobaczył swoją córkę tańczącą przy straganie z sokami.

Jeśli Alexandre znajdzie się w podobnym położeniu i Violetta się o tym dowie, na pewno będzie chciała mu pomóc. Zaprzyjaźni się z Alexem/Clementem, zapewne będzie musiała też ukrywać przed przyjaciółmi prawdziwe imię Clementa. To z kolei może doprowadzić do konfliktów z Leónem, który albo będzie zazdrosny albo zły czując, że ukochana coś przed ukrywa. W nowym promo na temat ich związku [klik opracowanie] słyszymy, że spotka ich mniej problemów - nowy bohater może lekko namieszać, ale będą walczyć. Leży jak ulał ;)
Pierwsze spotkanie…
Ale przecież Alexandre nie postanowi tak sobie znikąd : ok, idę do Studio cokolwiek to jest, tam się zapiszę i będę śpiewać. Jak wiemy także ze zdjęcia scenariusza, które wstawił najpierw Goldshmidt a potem w rozszerzonej wersji Tini [klik post], w pierwszym odcinku pojawi się mnóstwo obsługi technicznej, i obsługi w ścisłym tego słowa znaczeniu, takim jak np. recepcjonistka. To nasuwa pewien wniosek – pierwszy odcinek będzie się rozgrywał m.in. w hotelu, w którym zatrzymają się bohaterowie po koncercie - moje wyobrażenie - którym najpewniej będzie występ z EnGira, na finał trasy (Alba Rico powiedziała, że ten teledysk będzie pierwszą sceną w sezonie). Czemu nie miałby być to hotel należący do Nicolasa? Czemu nie miałby akurat pomieszkiwać tam jego syn, Alexandre? Tam zapewne zupełnie przypadkiem spotka Violettę, kogoś innego z uczniów lub natknie się na nich, gdy będą śpiewali. I jak to leciało w Biblii, „zobaczył i zapragnął”. Od kogoś tam, np. od któregoś z uczniów Studio dowie się o szkole i postanowi tam chodzić? Może. To dość prawdopodobne ;)Dodatkowym argumentem jest to, że Clement/Alex pojawia się już w pierwszym odcinku, w przeciwieństwie do na przykład Gery (granej przez Macarenę Miguel). Ta jako inny nowy uczeń nie uczestniczyłaby przecież w koncercie ani nie miałaby żadnej styczności z koncertującymi uczniami.Skrótem?
Odzierając to wszystko z argumentów i dla uporządkowania waszych myśli – wiem, bywam dość chaotyczna – w tym oto punkcie przedstawiam skrótową wersję wydarzeń. Każdą z tych spraw uzasadniłam wyżej, przede wszystkim na podstawie słów aktorów J

Nicolas jest właścicielem sieci hoteli i ojcem Alexandre, pragnie, aby ten przejął kiedyś po nim interes. Ten jednak jest nieszczęśliwy, ponieważ chce śpiewać, być artystą, rozwijać swój talent. Ojciec przybywa w jakiejś służbowej sprawie do Buenos i zamieszkuje wraz z synem w jednym ze swoich hoteli. W tym hotelu pojawiają się dobrze znani uczniowie Studio, przed lub po koncercie czy jakoś tak. Alexandre widzi ich w akcji i postanawia samemu też zacząć chodzić do Studio (może imię Clement okaże się przypadkowe, ponieważ natknie się na kogoś ze Studio) i nie chcąc wyjawiać swojego prawdziwego imienia powie  pierwsze, jakie mu przyjdzie do głowy). W międzyczasie na głowę zwala mu się Jade, która zauracza wdowca/rozwodnika Nicolasa (pewnie będzie wdowcem, żeby więź między półsierotą Alexem a Violettą szybciej się zacieśniła). Violetta wkrótce odkrywa sekret nowego kolegi ze Studio i postanawia mu pomóc, musi jednak uszanować jego tajemnicę, a więc nie może powiedzieć o wszystkim Leónowi, który zaczyna być zazdrosny/podejrzliwy i zaczynają się o to kłócić.

Być może przysłowiowej Ameryki nie odkryłam, ale po prostu dzielę się przemyśleniami :)

Co o tym myślicie?

30 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. a kogo to obchodzi?

   Usuń
  2. mnie to obchodzi

   Usuń
 2. Super!
  Genialne, wszystko dobrze się klei:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz racje :) ! Wszystko składałoby sie w całość ;)
  /+ naprawde dobra robota Milens :) !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale emocje odnoście 3 sezonu!! +bardzo fajny,dopracowany i przemyślany post:)
  I ja też sądzę że Clement i Vilu staną się przyjaciółmi a Leoś będzie zazdrosny:) Na szczęscie nie będzie znowu trójkącików,jak w 1 i 2 sezonie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. UUU! Nie mogę się doczekać! Ale leonetta musi być!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że namiesza między Leonettą !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mów za siebie , badania wyniosły , że 84 % v-lovers woli , uwielbia, leonette ! :-)

   Usuń
  2. Mogłabym prosić linka do oficjalnych badań, a nie fanowskich ?

   Usuń
 7. Wyczuwam ból dupki jakieś diegoletki albo tomasetki ;p przykro mi, I TAK SKOŃCZY SIĘ LEONETTĄ FUCK YEAH

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To do komentarza wyżej. A teraz co do posta - Milens, kawał dobrej roboty! Wszystko pięknie uargumentowane, rozpisane i elegancko się klei :) Mam nadzieję, że Twoja koncepcja się spełni, ponieważ jak można się domyśleć po moim avie i nicku, uwielbiam Damiena i Alexa też chciałabym lubić, a to byłoby trudne gdyby rozbijał mój ulubiony paring :/ leonetta OTP! To ostatni sezon, chcę nacieszyć oczy pięknymi scenami, nie kłótniami i płaczem >_<

   Usuń
  2. Zgadzam się! Chcę lubić Alexa i chcę sezonu cudownej leonetty *u*

   Usuń
 8. Hahaha biedna Jade najpierw Violetta teraz Alex xdd musi znalezc sb bezdzietnego xd

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Mileno, jestes genialna :** wszystko leży, łącznie z leonettą (jupijajejj!!!!) xdd

  OdpowiedzUsuń
 10. osz kurrrcze!! Toż to prawda! xDDD nie patrzyłam tak na to ale rzeczywiście, wszystko pasuje xd kroi się bardzo ciekawy wąteczek

  OdpowiedzUsuń
 11. leonetta jest bardzo ok, ale Alexletta też jest bardzo kusząca. Nicolas ma być chyba czarnym charakterem. Może German będzie chciał uratować Jade z jego złych objęć :D Tak czy siak wygląda na to, że Alexandre jest/będzie miłym gościem, który chce tylko spełniać swoją pasję. jej, nie moge sie doczekac do 28 lipca! #AryaStark

  OdpowiedzUsuń
 12. Naprawde swietny post! <3 Ja już polubiłam Alexa mam nadzieję że z Leosiem też się zaprzyjaźnią. Viola, Lu, Leon, Fede, Fran i Alex w jednej ekipie! To byloby super

  OdpowiedzUsuń
 13. Jej , super post! Świetna blogerka- potrafisz wszystko uzasadnić, wyjaśnić, w taki sposób, że nawet małe dziecko mogłoby zrozumieć! Super post <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Jego postać bardzo mnie intryguje i ciekawi :D

  OdpowiedzUsuń
 15. hahhahhaha Leon zazdrosny...to typowe. Ta leonetta jest taka cukierkowata. ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Żywcem skopiowane z waszego bloga.
  https://www.facebook.com/1439548752975956/photos/a.1439556732975158.1073741828.1439548752975956/1448074522123379/?type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 17. To są takie jakby puzzle do ułożenia i je ułożyłaś :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę, że na tym blogu nie śpią i potrafią zrobić GENIALNE POSTY. Bardzo nie chcę kolejnego trójkątu miłosnego Violetty- to było by już NUDNE. 3 sezon zapowiada się kusząco.

  OdpowiedzUsuń
 19. Twoje przemyślenie idą naprawdę w dobrym kierunku :) Sama bym się tego nie domyśliła ;o

  OdpowiedzUsuń
 20. hmyy jest jedno ale , przecież Violetty najukochańsza ciocia ma wrócić do Argentyny z chłopakiem
  Francuzem . W tej całej układance jest drugie wyjście może to właśnie ojciec clemeta jest
  tym chłopakiem . A Jade chcą jej udrzeć nosa dobiera sie do niego , a nasz ukochany German jej zazdrosny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Angie nie wróci z chłopakiem

   Usuń