Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

08.09.2014

[TAG] 25 pytań do Patki

[TAG] 25 pytań do Patki - ODPOWIEDZI

Jeden za wszystkich to wszyscy za jednego. Tak, tak.. Też postanowiłam zorganizować TAG. Mam ku temu okazję, ponieważ dokładnie rok temu - 31 sierpnia 2013 roku dołączyłam do tego bloga jako techniczna bardziej zajmująca się filmikami. Może chcecie poznać mnie bliżej? :)
W rozwinięciu odpowiedzi :)


Na czym będzie to polegać? Pod tym postem lub na moim asku [klik] możecie zadawać mi pytania dotyczące w sumie czego chcecie. Spośród wszystkich pytań wybiorę 25 i na nie odpowiem. Jeśli będziecie zadawać mi je przez aska to proszę dodać na początku dopisek TAG bym wiedziała, że mam na nie odpowiedzieć w poście. W przyszłą niedzielę pojawi się post z odpowiedziami.


Odpowiedzi na pytania ♥

1. Dlaczego akurat Patka "hm"? Skąd to "hm" się tutaj wzięło? 
Dlaczego "hm"? Szczerze to nie wiem. Musiałam napisać coś w miejscu nazwiska, chciałam serduszko, ale nie weszło :c więc postanowiłam napisać hm. Dziś jak na to patrzę to dostrzegam pozytyw w tym. W języku włoskim literka "h" jest niema. Więc jeśli czytać by po włosku to będzie brzmieć "Patka m". M to pierwsza litera mojego nazwiska.

2. Co sądzisz o połączeniu Jortini? Myślisz, że mają szansę być razem?
Wypowiadałam się na ten temat już kilka razy... Ale odpowiem jeszcze raz. Jestem za tą parą. No po prostu widzę ich razem. I to nie przez wzgląd na serial - potrafię odróżnić fikcję od rzeczywistości. Uwielbiam patrzeć na grę aktorską i ostatnio zauważyłam, że to co teraz się dzieje między V i L tak naprawdę dzieje się między T i J. Dlaczego? Czy widzieliście, przyglądaliście się im? Te ich spojrzenia.. Albo są tak dobrymi aktorami, albo serio coś może być na rzeczy. Poza tym dlaczego nie mieliby być razem? Wiem, że każde z nich ma już partnera (do Lazani jeszcze się nie przyzwyczaiłam). Jorge zaczął się spotykać z Stephie dobrych 7 lat temu. Nikt nie wie dlaczego są jeszcze razem. Być może to prawdziwa miłość. Jednak istnieje też możliwość, że jest z nią z przyzwyczajenia. 
Jeśli Jortini miałoby zaistnieć to najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu trzeciego sezonu. Dlaczego wtedy? Bo w przeciwnym razie mogliby ich osądzać o to, że promują serial i są razem dla zysku. A tu nie o to chodzi.

3. Co myślisz o trzecim sezonie Violetty?
Jest na pewno inny niż pozostałe dwa. Jest w nim więcej pocałunków i to mi się podoba. W końcu wysłuchano naszych głosów. Zapowiada się nieźle zaplątana fabuła. Więcej świetnych piosenek i rozterek.. Już nie mogę doczekać się kolejnych odcinków!

4. Jak nauczyłaś się tego wszystkiego związanego z obróbką filmików, grafiki etc.?
Nauczyłam się sama, patrząc na to co robi moja mama. Od dłuższego czasu zajmuje się obróbką filmików z wakacji, więc jak mi się nudziło to patrzyłam na to co robi i chłonęłam tą nową wiedzę. Później sama spróbowałam i mi się spodobało. A z obróbką grafiki było podobnie. Mój tata kilka lat temu zaangażował się w floga. Moja mama zaangażowała się w obrabianie tych zdjęć i przy okazji zaopatrzyła się w odpowiednie programy. 
Moja nauka więc opierała się na podpatrywaniu mamy xD W szkole także miałam na informatyce grafikę i filmy, ale nic z tego nie wyniosłam, bo już te podstawy znałam. Ostatnio pracuję i uczę się na własnych błędach.

5. Dlaczego dziewczyny z redakcji awansowały Cię na redaktorkę? Brakowało im kogoś w redakcji, czy stwierdziły, że Ci się to należy?
Bardzo ciekawe pytanie. Jak wiadomo na tym blogu już pracuję od roku. Najpierw jako techniczna. Byłam od początku wprowadzona w ważniejsze wydarzenia i decyzje. Dziewczyny bardzo mi pomagały a ja im z włoskim. Pewnego dnia padła propozycja bym została kimś więcej niż zwykłą techniczną. Odrzuciłam propozycję, bo bałam się waszej reakcji. Propozycja jednak co pewien czas znów się pojawiała i wtedy zaczęłam myśleć nad za i przeciw. Wybrałam awans.
Dlaczego mnie awansowały? Ponieważ moja praca zakulisowa była bardzo duża. Potrzebny był ktoś ze znajomością włoskiego, a że byłam pod ręką to dziewczyny korzystały z tego. Można by rzec, że zapracowałam sobie na to i cieszę się, że jednak przyjęłam tą propozycję awansu, bo widzę, że się rozwijam.

6. Co myślisz o połączeniu Ruggero z Mechi? Myślisz, że w prawdziwym życiu mieliby szansę być razem?
Ruggero i Mechi? Hm.. Sądzę, że ten związek byłby mniej prawdopodobny niż Jortini, jednak go nie wykluczam. Na planie serialu muszą dużo z sobą przebywać, muszą grać zakochanych, a jak dobrze wiadomo często właśnie przez to może narodzić się głębsza relacja. 
Mechi obecnie jest z Xabim (chyba, że o czymś nie wiem). Bardzo lubię ich razem. Widać, że lubią ze sobą przebywać i stali się sobie naprawdę bliscy. Jednak żyjemy w takich czasach, że ludzie często zmieniają swoich partnerów jak rękawiczki. 

7. Jak ma na imię twój ukochany kociak?
Nie wiem czy dobrze rozumiem to pytanie.. Mam dwa koty w domu: Mruczusia i Kiciunię - imiona wyszły same, nikt ich nawet nie ustalał. Mruczuś to rudy tygrysek z białymi dodatkami, a Kiciunia to biało-czarno-ruda kotka bez której moje życie byłoby nudne.


8. Czy masz chłopaka, albo czy podoba Ci się jakiś z Twojego otoczenia?
Nie mam chłopaka i nigdy nie miałam. Smutne, prawda? Cóż.. Prawda jest taka, że nikt mnie nie chce.. A czy mi się ktoś podoba? Tak, podoba mi się ktoś, ale więcej nie powiem.

9. Która z serialowych miłości jest według Ciebie taka 'prawdziwa' i szczera, dlaczego? Wybierz jedną parę.
Prawdziwa i szczera? Bez dwóch zdań Leonetta. Większość wie, że jest to na razie moja ulubiona para. Ich uczucie narodziło się powoli. León od początku chciał z nią być - najpierw by wnerwić Tomasa a później się w niej zakochał. Ona kazała mu czekać. Wolała nieśmiałego chłopca. Leóna traktowała jak przyjaciela, ale w końcu otworzyła się na nowe uczucie. Zakochała się w zielonookim przystojniaku. W drugim sezonie przeżyli kryzys i oboje cierpieli. Każde z nich chciało wrócić do drugiej połówki, lecz duma na to nie pozwalała. A trzeci sezon.. Pokazuje nam (jak na razie) utwierdzanie uczucia. 
Uwielbiam ich i sama marzę o miłości narodzonej z przyjaźni ♥

10. Kto jest twoim autorytetem? Dlaczego właśnie ta osoba?
Ja nie potrafię wyodrębnić swojego autorytetu, ale jeśli dłużej się nad tym pytaniem zastanowić to mogłabym dojść do wniosku, że moim autorytetem jest poniekąd Maryja. Dlaczego? Ponieważ jestem animatorką Dzieci Maryi w mojej parafii oraz od dwóch lat posiadam szkaplerz, który zobowiązuje do naśladowania Matki Jezusa. Wiem, dzisiejsze czasy są bardzo antykościelne, ale ja nie wyobrażam sobie życia bez Kościoła.

11. Zmieniłaś się pod wpływem swoich znajomych?
Mam różnych znajomych w różnym wieku. W ciągu ostatnich dwóch lat zmieniłam się bardzo. Nie wiem czy jest to spowodowane nowymi znajomościami, ale jestem zadowolona, ponieważ z osoby nieśmiałej (i to bardzo) zmieniłam się w otwartą. No może jeszcze nieśmiałość u mnie pojawia się, ale jest o wiele lepiej. Gdyby nie kilka dobrych przyjaciół moje życie wyglądałoby dosyć dziwnie.

12. Lubisz zwierzęta?
Zależy jakie. Węży się brzydzę - podobnie mam z robakami, ale jaszczurkę do ręki wezmę. Uwielbiam koty z wzajemnością. Konie to moja druga miłość. A psy.. A bez psa sobie życia nie wyobrażam. Jeśli bym mogła i miała pieniądze to otworzyłabym schronisko, bo te w moim mieście nie funkcjonuje tak jak należy. 


13. Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z serialu? Jakiej muzyki słuchasz poza Violettą?
Kurcze.. Trudno mi wybrać jedną ulubioną. Wszystkie mają w sobie to coś. Ostatnimi czasy lubię słuchać "Veo, veo". Natomiast poza Violettą słucham kilku utworów Sofii de la Torre, czasem Demi, Seleny.. 

14. Czy lubisz Lodo Comello? Jeśli tak, to pójdziesz na jej solowy koncert?
Uwielbiam ją! Lodo ma w sobie to coś, że podbiła moje serce. Podoba mi się jak śpiewa i jeżeli będę mogła to pójdę na jej koncert.

15. Do jakiego kraju chciałabyś wyjechać? Wybierz tylko jeden z podanych: Argentyna, Meksyk, Włochy, Hiszpania, Francja, Brazylia.
Argentyna :D Pokusiłabym się też na Meksyk, ale jeśli dobrze pamiętam lekcję wos-u to panują tam straszne gangi kieszonkowców..

16. Czy jesteś fanką gier komputerowych?
Kiedyś bardzo lubiłam grać. Teraz nie mam na to czasu. 

17. Jaki jest twój ulubiony przedmiot w szkole?
Moim ulubionym przedmiotem jest geografia. Nie zraża mnie nauczycielka, która jest sieką.. Uwielbiam ten przedmiot, bo mogę łatwo zgarnąć 5 :)


18. Jak byś mogła, to którą dziewczynę z Violetty byś zagrała?
Hm.. Najchętniej to Violettę, bo ciekawa jestem jak się gra u boku Jorge *.*

19. Co myślisz o Diecesce?
Powiem szczerze, że byłam za tą parą już w 1 odcinku 2 sezonu. Później pojawił się Marco i zapomniałam o tym.. Podoba mi się ta para. Pasują do siebie zarówno z wyglądu jak i charakteru. Diego tak wspiera Fran *.* Kurcze, no. Nie mogę się doczekać następnych odcinków, bo wiem, że będzie się działo :D

20. Lubisz Tini?
Tak, lubię ją. Czasem trochę mnie wkurzają jej stroje podczas występów, ale trzeba przywyknąć, bo żyjemy w czasach gdy takie ubrania przechodzą do normalności... Wracając do Martiny: Podoba mi się jej głos. Naprawdę ładnie śpiewa i jeśli by bardziej popracowała to niejednemu by kopara opadła ;)

21. Jak zaczęła się twoja przygoda z Violettą?
Normalnie bym rzekła. Nudziło mi się popołudniem więc jak to miałam w zwyczaju włączyłam DC. Emitowany tam był nowy serial. Obejrzałam od niechcenia no i w pewnym momencie się wciągnęłam. Nie wiem nawet kiedy to było. Później zaczęłam przeglądać internet i trafiłam na tego bloga. Postanowiłam wtedy sama pisać i piszę do dziś tylko, że na tym blogu.

22. Do jakich fandomów należysz??? (Nie tylko z Violetty)
Należę przede wszystkim do fandomów Violetty. Poza to hm.. Bywa różnie

23. Co sądzisz o dziewczynach, które obrażają nasz fioletowy serial?
Co mam myśleć.. Niektórym osobą się nudzi. Inni widzą tylko produkcję Disney'a i od razu skreślają z listy. Niektórzy powinni najpierw poznać coś by później móc odpowiedzieć z argumentami przeciw, bo inaczej to nie ma sensu.

24. Ile masz lat?
16 lat ♥

25. Ile jesteś na tym blogu?
Jestem od lutego redaktorką :)

Dziękuję za wszystkie pytania ♥♥♥

52 komentarze:

 1. Dlaczego akurat Patka "hm"? Skąd to "hm" się tutaj wzięło?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sądzisz o połączeniu Jortini.
  Myślisz, że mają szansę być razem ?
  Rozpisz się na ten temat.
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym chciała :D

   Usuń
  2. Jaa bym też chciała prosze odpowiedz na te pytanie :)

   Usuń
 3. Co myślisz o Diecesce?

  OdpowiedzUsuń
 4. Co myślisz o 3 sezonie Violetty?

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubisz zwierzęta ? xd

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki jest Twój ulubiony paring? I dlaczego? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy lubisz Lodovice Comello?
  Jeśli tak to pójdziesz na jej solowy koncert?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak nauczyłaś się tego wszystkiego związanego z obróbką filmików, grafiki itd. ? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co sądzisz o Leonetcie ? // Wera

  OdpowiedzUsuń
 10. Dlaczego dziewczyny z redakcji "awansowały" cię na redaktorkę? Brakowało im kogoś w redakcji, czy stwierdziły, że ci się to należy? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy Tini lubi Justina Biebera?

  OdpowiedzUsuń
 12. Co myślisz o połączeniu Ruggero z Mechi?Myślisz że w prawdziwym życiu mieli by szansę być razem? Rozpisz się:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kocham cię anonimku! :DD <3

   Usuń
  2. Dolaczam sie do pytania XD

   Usuń
  3. oooo, dziekuje ze moje pytanie sie podoba <3

   Usuń
  4. Najlepsze!! :D Ruchi :)

   Usuń
 13. Jak zaczęła się twoja przygoda z Violettą ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Do jakich fandomów należysz???? (nie tylko z Violetty)

  OdpowiedzUsuń
 15. Takie nie dotyczące Violetty.
  Jak przeżywasz śmierć bliskiego? Co wtedy czujesz?
  kto jest twoim autorytetem? Dlaczego właśnie ta osoba?
  Zmienilaś się pod wpływem swoich znajomych?

  OdpowiedzUsuń
 16. Co sądzisz o dziewczynach które obrażaj nasz kochany fioletowy serjal?
  Jak byś mogła to którą dziewczynę z Violetty byś zagrała?
  Za co lubisz Leonettę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "kochany fioletowy serjal"
   -Fanka Violetty

   Usuń
  2. chyba każdemu może sie pomylić koniara :D -,-

   Usuń
  3. Przepraszam zrobilam małą literówke bo pisałam na telefonie a ty odrazu Koniaro :-/

   Usuń
 17. Według ciebie która dziewczyna z Violetty ma najlepszy styl? Która ma najbardziej podobny do twojego?

  OdpowiedzUsuń
 18. Dlaczego akurat Violetta jest twoją pasją , co cię w niej zaciekawiło ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ile masz lat (może było xd) / Od jakiego czasu lubisz Violettę :v

  OdpowiedzUsuń
 20. Potrafisz wymienić ranking chłopaków i par z Violetty?

  OdpowiedzUsuń
 21. O matko , poznałam patke i bym potrafiła odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania . Dobra, moje pytanko . Jak ma na imię twój ukochany kociak ???? :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdybyś mogła zaprzyjaźnić się z tylko jedną dziewczyną z serialu, która to by była i dlaczego?
  Gdybyś mogła chodzić z jednym chłopakiem z serialu, który to by był i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy masz chłopaka albo czy podoba Ci się jakiś z Twojego otoczenia? ;3 ^.^

  OdpowiedzUsuń
 24. Jaka jest twoja ulubiona piosenka z violetty? Bo ja wybrać nie umiem <333

  OdpowiedzUsuń
 25. Tag, jaką piosenka z Violetty lubisz najj? ;3 ja tak jak Anonim z 2 września,godziny 16:16 Niemam ulubionej :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jesteś ciekawą osobką, od dawna Cię lubię, ale teraz polubilam Cię o wiele bardziej *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. +Sliczny kociak *.* skąd takiego masz? :D chyba Ci go ukradnę XDDD

   Usuń
 27. Paciaa :D Jak ja czekałam na te odpowiedzi. Nawet zaczęłam skreślać dni w kalendarzu...no jednak nie :p Cieszę się, że tak rozbudowałaś swoje wypowiedzi. Zgadzam się z tobą chyba w każdej sprawie, a już szczególnie Jortini <3 Jesteś naprawdę ciekawą osóbką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ciekawą osóbką? Naprawdę? Chyba się rumienię ♥
   Dziękuję ♥

   Usuń
 28. Nie wiedziałam, że masz 16 lat! Myślałam, że masz ok. 13-14 :)
  Bardzo mi się podobają twoje odpowiedzi ;) Po tym tagu jeszcze bardziej cię lubię ;D
  A co do Jortini - myślę tak samo :)) ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak.. jestem bardzo niska (160) i niektórzy myślą, że mój młodszy brat jest starszy (175 chyba)..
   Dziękuję ♥

   Usuń
 29. Też nie wyobrażam sobie życia bez kościoła ♥

  OdpowiedzUsuń
 30. jesteś świetna!!! strasznie Cię lubię! <3 też mam 16 lat i wielu kwestiach się z Tobą w zupełności zgadzam... ^.^

  OdpowiedzUsuń