Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

11.01.2015

[TAG] Odpowiedzi Maddy

[TAG] Odpowiedzi Maddy


Dziękuję Wam za zainteresowanie i za każde zadane pytanie pod postem, w którym ogłosiłam swój TAG. Wśród nich wybrałam te najczęściej powtarzające się i najciekawsze, ponieważ nie chcę zanudzać Was moimi odpowiedziami. Jeśli jesteście ciekawi, czym się interesuję, co lubię, czego słucham, co sądzę o paringach z Violetty itd to zapraszam Was do rozwinięcia :)


1. Ile masz lat? Gdzie mieszkasz? Do jakiej chodzisz szkoły? Masz rodzeństwo?
Zacznijmy od podstaw ;) Obecnie mam 16 lat, w kwietniu skończę 17. Mieszkam w małej miejscowości na Śląsku (mówię gwarą), ale uczę się w innym mieście, dlatego codziennie dojeżdżam autobusem. Od września chodzę do liceum ogólnokształcącego na profil z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką. Mam dwie młodsze siostry (14 i 16).

2. Czym się interesujesz? Jaka jest twoja największa pasja? Dlaczego właśnie to?
Moją największą pasją od zawsze była muzyka (pochodzę z muzykalnej rodziny, nie mogłoby być inaczej xD) i to w każdej postaci. 6 lat temu dołączyłam do zespołu tanecznego, w którym poznałam wiele różnych stylów tańca z różnych stron świata. W zależności od tematyki programu, który przygotowywaliśmy, uczyłam się podstaw baletu, rock&rolla, hip hopu, tańca irlandzkiego, modern jazzu i wielu innych. Myślę, że przez to stałam się bardzo otwarta na wszelkie kultury i obyczaje, bo wiem, jakie to interesujące poznawać coś nowego. Oprócz tańca bardzo lubię śpiewać. Również 6 lat temu zaczęłam swoją działalność w szkolnym zespole wokalnym, w którym także bardzo dużo się nauczyłam. Za swój największy sukces możemy (wraz z dziewczynami z zespołu) uznać nagranie płyty. Dziś już nie należę do tych zespołów (wiązało się to m.in. ze zmianą szkoły), ale niedawno zaczęłam uczyć się gry na gitarze akustycznej, co pozwala mi kontynuować kontakt z muzyką.

3. Jaka jest Twoja ulubiona gwiazda? Masz jakiegoś idola, a może masz ich paru? Jeśli tak, to kogo i dlaczego? Czy należysz do jakichś fandomów? Jakie gwiazdy lubisz? Kto jest dla ciebie autorytetem?
Jeśli chodzi o moich idoli to muszę przyznać, że nie mam kogoś takiego. Idol to osoba, która uczy cię czegoś, robi coś niezwykłego, godnego naśladowania. Jeszcze nie znalazłam takiej postaci, dlatego wolę używać sformułowań typu "ulubiony piosenkarz/piosenkarka" itp. A moim ulubionym artystą od jakiegoś czasu jest Ed Sheeran - jego twórczość idealnie wpasowuje się w mój gust muzyczny i dzięki temu wiem, czego najpierw nauczę się grać na gitarze ;) Niestety nie załapałam się na jego lutowy koncert w Polsce, nad czym szczerze ubolewam :c Oprócz Eda bardzo lubię słuchać Adele (tak się jakoś złożyło, że słucham artystów z brytyjskim akcentem xD). Uwielbiam jej charakterystyczny głos i sposób śpiewania. Poza tymi dwiema postaciami lubię wielu innych wykonawców, ale za dużo by pisać ;) Muszę jednak zaznaczyć, że ja nie bawię się w fandomy (oprócz vilovers xD) - uważam, że nie muszę nosić jakichś kolorowych wstążeczek itp żeby nazywać siebie fanką danego artysty ;)

4. Co myślisz o Tini? Czy jesteś jedną z osób, które uważają że nie ma głosu i stylu, tylko się popisuje i ma sławę dzięki tatusiowi i żadna z niej aktorka czy myślisz, że jest kochana, umie świetnie grać i przed nią świetlana kariera? Czy uważasz, że Tini ma talent i ciężko zapracowała na to co teraz ma? Lubisz Tini?
Zaskoczyło mnie Wasze zainteresowanie na temat tego, co myślę o Martinie. A co o niej myślę? Odkąd zaczęłam się nią interesować denerwowała mnie swoim zachowaniem. Uważałam, że robiła z siebie na siłę gwiazdę, którą nie była. Dziś już tak nie sądzę, bo dzisiaj jest mi jej trochę szkoda - współczuję jej, że musiała tak szybko dorosnąć, współczuję jej zniszczonych włosów i postarzającego makijażu (hahaha :D), współczuję jej, że nie ma zbyt wielu prawdziwych przyjaciół... mam wrażenie, że ona nieco izoluje się od reszty obsady (może to przez różnicę wieku, nie wiem). Co do jej głosu - dla mnie bez rewelacji, fenomenalnej barwy to ona nie ma i jeszcze duuużo pracy przed nią, ale widzę, że się stara i że jest lepiej niż było np. rok temu (szczególnie zauważyłam to porównując nagrania z koncertów En Vivo i Violetta Live). Jeśli o jej styl to mnie osobiście bardzo odpowiada, szczególnie zakochałam się w jej platformach - żałuję, że u nas w Polsce takich nie ma! Tini ma świetną figurę i według mnie czego by nie założyła to i tak będzie wyglądać świetnie ;) Może jej ojciec miał wpływ na to, że dostała rolę Violetty, ale uważam, że nawet tatuś z branży nie byłby w stanie wcisnąć kompletnego beztalencia, dlatego Tini z pewnością ma predyspozycje do bycia aktorką czy piosenkarką. Życzę jej wszystkiego dobrego na drodze własnej kariery (muzycznej i aktorskiej), zawsze będę jej po cichu kibicować :)

5. Skąd pomysł na twoją nazwę google, czy ona coś dla ciebie znaczy? Skąd pomysł na ten wymyślny nick? Czy jesteś fanką Avril Lavigne?
Hahaha, wiedziałam ze będzie o to pytanie :D Sprawa jest nieco prostsza niż się wydaje. Kiedyś potrzebowałam loginu, aby zalogować się na jakąś stronę i postanowiłam stworzyć uniwersalną nazwę, której będę używać w internecie. Madeline to po prostu angielski odpowiednik mojego imienia, a Lavigne to nazwisko kanadyjskiej wokalistki Avril Lavigne. Dlaczego akurat ona? Była moja pierwszą idolką z czasów podstawówki, dziś także czasami wracam do jej piosenek, mam do nich jak i do niej samej ogromny sentyment ;)

6. Masz zamiar pojechać na LODOLIVE 2015 lub VIOLETTA LIVE? Dlaczego?
Na Violetta Live nie jadę, z przyczyn takich, że nie czuję szczególnej potrzeby słuchania na żywo piosenek z Violetty, a także po części dlatego, że gdybym powiedziała rodzinie, że chcę jechać, to chyba śmialiby się ze mnie do końca życia :D Natomiast na LodoLive chętnie bym się wybrała, bardzo lubię Lodovicę i jestem ciekawa, jak potoczy się jej solowa kariera, dlatego z niecierpliwością czekam na informacje na temat koncertów w Polsce.

7. Jak zaczęła się twoja przygoda z Violettą? Dlaczego oglądasz serial Violetta? Za co lubisz ten serial? Czy "Violetta" zmieniła coś w twoim życiu?
Serial oglądam od początku, zwykle jak widzę reklamę nowego serialu to oglądam pierwszy odcinek żeby zdecydować, czy jest warty uwagi czy nie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zorientowałam się, że Violetta jest hiszpańskojęzyczna! Przyznam, że to mnie trochę zbiło z tropu, zastanawiałam się, czy spodobają mi się hiszpańskie piosenki, nigdy bowiem nie miałam kontaktu z tym językiem, a kojarzył mi się tylko z tandetnymi telenowelami oglądanymi przez wszystkie babcie xD Przeważyła natomiast tematyka, czyli miłość, muzyka i pasja. Serial opowiadał losy ślicznej utalentowanej dziewczyny, był pełen muzyki, ciekawych postaci i nieoczekiwanych wątków co bardzo mi odpowiadało, dlatego zostałam z nim na dłużej :) Czy Violetta coś zmieniła w moim życiu? Na pewno oglądanie serialu wpłynęło na moją decyzję podjęcia nauki języka hiszpańskiego, poznałam nowe piosenki, które czasami siedziały mi w głowie kilka dni ;), a także poznałam bardzo utalentowanych młodych artystów z państw, z których praktycznie nikogo nie kojarzyłam. Dzięki nim dowiedziałam się też co nieco o obyczajach krajów latino oraz Europy.

8. Dlaczego chciałaś być redaktorką tego bloga? Dlaczego zdecydowałaś się zgłosić do tego bloga? Miałaś świadomość, że jesteś na tyle dobra, aby ci się udało? Co lubisz w blogowaniu?
Gdy poznałam bloga bliżej, jego funkcjonowanie, redakcję (oczywiście tylko z perspektywy czytelnika) to wiedziałam, że praca nad czymś takim to musi być coś niesamowitego, niecodziennego. Bardzo się ucieszyłam, gdy dziewczyny ogłosiły nabór, ponieważ chciałam się zgłosić. Uważałam, że mam pewne umiejętności, które mogą przydać się w pracy na blogu i jak się później okazało, miałam rację. Dziś jestem zadowolona z tego, że nauczyłam się kolejnej nowej rzeczy (blogowania, gdyż wcześniej tego nie robiłam) i że poznałam niesamowitych ludzi, nawet z drugiego końca kraju, co uważam za wspaniałe - mimo odległości, możemy znaleźć ludzi, z którymi nas coś łączy ;) A w blogowaniu najbardziej lubię kontakt z Czytelnikami i świadomość, że jest gdzieś ktoś, kto chętnie przeczyta to, co napisałam i podsunie czasem pomysł na coś fajnego :)

9. Jaki jest twój ulubiony przedmiot w szkole? Jaki planujesz mieć zawód w przyszłości? Co zamierzasz robić w przyszłości? Co byś chciała studiować?
W szkole moje ulubione przedmioty się zmieniały, ponieważ dużo zależy od nauczyciela i nastawienia. W gimnazjum np. lubiłam polski, historię, francuski i muzykę, ale dzisiaj wolę biologię, chemię, nadal języki (angielski i hiszpański xD) i w pewnym stopniu historię (lubię tematy związane z II wojną światową). W przyszłości chciałabym studiować medycynę i być lekarzem, ale wiem, że to nie będzie takie proste z wielu przyczyn ;) Na pewno chciałabym robić coś związanego z biologią i chemią, może farmacja...? Jeszcze nie wiem ;)

10. Jakie jest twoje TOP 5 piosenek z Violetty? Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z Violi?
Trudno mi odpowiadać na pytania odnośnie ulubionych piosenek, ponieważ lubię praktycznie wszystkie, prościej byłoby zapytać, które mi się nie podobają xD Mogę wyróżnić tylko jedną - Ser mejor. Odkąd usłyszałam ją po raz pierwszy jest to moja ulubiona piosenka z serialu i uwielbiam, kiedy w późniejszych sezonach do niej powracają :) Jeśli chodzi o resztę piosenek, to w każdej potrafię znaleźć coś, co mi się podoba, do niektórych mam pewne wspomnienia i skojarzenia, a innych po prostu przyjemnie się słucha :)

11. Lubisz Lodo, Cande i Mechi? Co sądzisz o Diego Dominguez'ie? Lubisz Albę?
Każdego z obsady darzę sympatią, większą lub mniejszą, nie ma takiej osoby, której bym nienawidziła. Najbardziej jednak lubię Lodovicę - uważam, że ma jeden z najmocniejszych i najbardziej charakterystycznych głosów, jakie kiedykolwiek słyszałam. Utrzymuje świetny kontakt z fanami, jest naturalna, sympatyczna (przynajmniej tak wnioskuję). Podobnie myślę o Mercedes, ale brakuje mi trochę jej "własnej inicjatywy". Zmarnuje swój talent, jeśli nie nagra płyty, na którą niecierpliwie czekam :P To samo Jorge - nie zrozumiem, jeśli po sukcesie Violetty nie pójdzie za ciosem i nie nagra własnego materiału ;) Cande i Alba to cudowne dziewczyny, mam nadzieję, że po trasie również rozwiną skrzydła i zadbają o swoją karierę. A Diego i Ruggero kibicuję szczególnie, liczę, że podbiją wkrótce Europę xD

12. Leonetta, Naxi, Diecesca, Fedemila, Germangie, Bromila, co sądzisz o tych parach? Twój ulubiony paring w serialu? Dlaczego? Leonetta vs Diecesca? Co sądzisz o "Dielari"? GERMANGIE CZY PABLANGIE? Co sądzisz o "Jortini"? Marcesca vs Diecesca?
Zacznę od par serialowych. Od początku do końca jestem za Leonettą, po prostu nie wyobrażam sobie Violi i Leona osobno ;) Bardzo lubię też Fedemilę - para tak charakterystycznych postaci daje niesamowity, ciekawy wątek. W trzecim sezonie przekonałam się do Diego (w drugim sezonie nie lubiłam go, ale teraz jest zupełnie innym człowiekiem, dlatego oceniam go na nowo) i zakochałam się w Diecesce - nigdy nie przypuszczałabym, że scenarzyści połączą Diego i Fran, ale bardzo mi się ten pomysł spodobał :) Marcesca była kochana, ale zdecydowanie za nudna (teraz przynajmniej coś się dzieje). Od zawsze byłam też za Pablangie. Wizja rodzinnego ślubu za bardzo kojarzyła mi się z Modą na sukces, pewnie dlatego nie jestem przekonana do Germangie. Co do pozostałych serialowych paringów to nie mam jakiegoś szczególnego zdania, odpowiada mi to jak jest ;)
Natomiast w przypadku prywatnych związków aktorów to mam taka zasadę: nie moje życie, nie moja sprawa. Jeśli są szczęśliwi ze swoimi obecnymi partnerami, to mnie nic do tego. To ich własny wybór, a mnie pozostaje to tylko zaakceptować. Oczywiście Jortini byłaby cudowna i na pewno kibicowałabym im, ale nie żyję marzeniami - co będzie, to będzie ;)

13. Co sądzisz o nowej produkcji Disneya "Soy Luna" ? Będziesz oglądała Soy Luna?
Myślę, że po skończeniu Violetty przestanę w ogóle oglądać Disney Channel. Seriale, które obecnie są "hitami" stacji, według mnie są mało śmieszne i tylko mnie denerwują (chyba już jestem na nie za stara xD). Poza tym śledzenie takich telenoweli zajmuje bardzo dużo cennego czasu. Na 90% nie będę oglądała Soy Luna, szczególnie, jeżeli będzie to podróba Violetty.

Uff, dobrnęliśmy do końca :D Mam nadzieję, że jeszcze nie śpicie ;) W rzeczywistości nie jestem taką gadułą i raczej wolę słuchać niż mówić. Mam nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego o mnie :) Na koniec jeszcze zapraszam Was do kontaktu ze mną poprzez mojego twittera i instagrama. Jeśli macie jakieś pytanie czy coś, to piszcie, chętnie odpowiem, doradzę itd. ;)
Twitter @madelinelavigne
Instagram @madlavi

Dziękuję Wam za uwagę i pozdrawiam serdecznie :)

19 komentarzy:

 1. PIERWSZA ! W końcu :D Co wygrałam ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małpe :D

   Usuń
  2. Frytencje + ketchup gratis :P

   Usuń
  3. O matko, dziękuje, że dbacie o moje dożywienie + dzięki za małpe, zawsze chciałam takową posiadać !!! :) ;)

   Usuń
  4. Jeszcze orzeszki w karmelu i kukurydzę, tak plażowo :)

   Usuń
  5. Tsaa, jak ktoś z anonima napisze, to nikt nie hejtuje. Ale jak się napisze z konta to hejt za 3..2...1...

   Usuń
 2. Super, bardzo fajnie poznać bliżej kolejną osobę z redakcji (;
  Mam nadzieję, że zostaniesz z bami jeszcze bardzo długo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trz jestem za Pablo i Angie... Jest milszy bardziej czuly i przystojniejszy

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam kilka moich pytań i szczerze dziękuję za odpowiedzi ;) Mam nadzieję, że będziesz dość "aktywna" w pracy na blogu :) Ładnie i estetycznie spajasz wypowiedzi, nie robisz błędów, piszesz prosto i na temat... Oby tak dalej! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z 13 punktem! Te nowe seriale disney'a są żałosne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi osobiście też się tak wydawało.Że te seriale teraz po za Violettą i Jessie są głupie,gorsze niż te co były kiedyś.Ale może to nie o to chodzi.Tylko o to że dorastamy i to co nas bawiło jako młodszych,już nas nie bawi.

   Usuń
 6. Ja też nie mogę się doczekać na płytę Jorge i jego trasy koncertowej. Zaczynam zbierać kasę :-) ;-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słuchaj, z tagu wynika, że jesteś zorientowana w rodzajach tańca, więc proszę, czy mogłabyś powiedzieć jak nazywa się rodzaj tańca z Violetty (te choreografie do piosenkek), bo hip-hop to raczej nie jest, rock&drool chyba też nie, więc co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej jest to taniec musicalowy, estradowy, sceniczny - nazw jest kilka, ale wszystkie określają typ tańca stworzonego na potrzeby jakiegoś show, przedstawienia scenicznego ;)

   Usuń
 8. A gdzie pojedziesz na LodoLive ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbliżej mam do Krakowa, więc liczę, że odbędzie się tam koncert :)

   Usuń
 9. Ojezu odpowiedzi aż na moje chyba 3 pytania ♥ Kocham cie <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Miło się o tobie czyta :D
  Choć i tak część już wiedziałam wcześniej ;)
  Najbardziej ubolewam nad tym, że tak rzadko bywasz w Rybniku... ;)

  OdpowiedzUsuń