Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

04.02.2014

Violetta En Vivo - Florencja i Turyn


Florencja - miasto w środkowych Włoszech, nad Arno, u stóp Apeninów, stolica Toskanii i prowincji Florencja. Założone przez Etrusków jako Faesulae, zburzone przez Sullę w 82 p.n.e. Następnie odbudowane przez Juliusza Cezara w 59 p.n.e. jako kolonia dla byłych żołnierzy i nazwane Florentia. Zabudowa tego okresu została założona na planie obozu wojskowego. Z tego okresu pochodzi zachowany szachownicowy układ ulic. Początkowo, w czasach Cesarstwa rzymskiego, Florencja była ośrodkiem handlu i rzemiosła.
Turyn - miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca). Turyn jest głównym ośrodkiem gospodarczo-kulturalnym północnych Włoch. Nazwa miasta może pochodzić od indoaryjskiego słowa Taur oznaczającego górę, najczęściej jednak wiązana jest z legendą o byku, który padł pokonawszy mitycznego smoka w pobliżu pewnej neolitycznej wioski. Jej mieszkańcy postanowili nazwać się Taurini ku czci ofiary.


Koncerty we Florencji odbyły się 31 stycznia o 20:30 i 1 lutego o 16:30 i 20:30 w MandelaForum. Jest to już przedostatni występ po Eurotrasie.  

Koncerty w Turynie odbyły się 2 lutego o 16 i 20 w PalaOlimpico. To już ostatni koncert zarówno we Włoszech jak i  Europie. Potem jak wcześniej pisałyśmy czeka ich zakończenie trasy w Luna Parku. Jak to miało miejsce podczas poprzedniej trasy. 

Oto zdjęcia z wydarzenia:
Pora na trochę muzyki:Tutaj macie link do filmika od Facu: [klik] i od Tini [klik], [klik], [klik]. 

To już koniec Eurotrasy. Cieszycie się czy wolelibyście, żeby obsada miała jeszcze kilka koncertów? Ja z jednej strony chciałabym kolejne koncerty np. w Polsce a z drugiej strony dobrze, że obsada wraca do siebie, trochę odpocznie potem da koncert w Luna Parku na zakończenie całej trasy i zaczną się znowu nagrania do nowego sezonu, którego nie mogę się doczekam. Jestem ciekawa co tym razem nas czeka. A Wy? Zgadzacie się ze mną? Czy macie odmienne zdanie? 


9 komentarzy:

 1. Trochę szkoda, ale oni też muszą odpocząć :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post :) Wolałabym jeszcze parę koncertów w Polsce :D + pierwsza ? XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze że obsada odpocznie dużo pracowali i mają prawo do odpoczynku, ale jednak mogą przyjechać do Polski ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogliby mieć jeszcze koncert w Polsce i dopiero wrócić do siebie xD Ale oni też ludzie i muszą odpoczywać. Cieszę się, że nie długo zaczną kręcić 3 sezon :)

  Ps. Napisałaś: koncerty odbyły się 31 stycznia i 1 stycznia a powinien być luty . Później też 2 stycznia a powinien być luty. Ale każdemu się zdarza pomylić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki, juz poprawione ;) w czasie ferii trace poczucie czasu xD

   Usuń
 5. Podoba mi się twój blog!! Zapraszam na mojego: http://v-loversas.blogspot.com/ !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ah,więc o to chodziło Lodo gdy pisała, że robi sobie makijaż po raz ostatni i żegna Turyn...
  Szkoda, że już koniec, ale ekipa musi odpocząć przed kręceniem trzeciego sezonu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Aha, no i jeszcze: pamiętacie o twitcamie Vale dzisiaj? Będzie "Dajmy czadu na Twitcamie"?

  OdpowiedzUsuń