Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

12.08.2014

[Konkurs] Talenty Violetta Polska

[Konkurs] Talenty Violetta Polska[PRZYPOMNIENIE]

Tak, jak obiecaliśmy, w te wakacje damy wykazać się posiadaczom przeróżnych talentów, robiąc specjalnie dla nich konkursy. Dopiero, co skończył się/ogłosiliśmy wyniki jednego z nich [klik post], a już od dzisiaj możesz wziąć udział w kolejnym! Nie jesteś zbyt dobrym pisarzem? Nie masz najlepszych ocen z polskiego? Do tego konkursu tego nie potrzeba!

Nie tak dawno temu, bo w lutym dawaliśmy się wykazać osobom, posiadającym talent muzyczny [klik post]. Dziś również mamy proponujemy wam coś podobnego, tyle że z zupełnie innymi zasadami i ciekawym nawiązaniem do pierwszego sezonu, który aktualnie leci na naszym polskim Disney Channel. 


Talenty VP

A na czym dokładnie będzie to polegać? 

1. Wysyłacie nam pracę, w której śpiewacie którąkolwiek piosenkę z serialu Violetta (my wysyłamy wam potwierdzenie przyjścia). Wskazówka: wybierzcie tą, którą najłatwiej będzie wam zaśpiewać i wymówić, nie pchajcie się na zbyt wysokie wody na samym początku. Pamiętajcie o wymowie tekstu - jeżeli nie znacie hiszpańskiego, posłuchajcie jak robią to aktorzy i zapiszcie sobie na kartce.
2. My wybierzemy 8 najlepszych prac, z których to wy - nasi czytelnicy, wyłonicie półfinałową czwórkę. Na ten czas na naszym blogu pojawi się ankieta z głosowaniem na najlepsze wykonania. Czwórka osób, która uzbiera najwięcej głosów weźmie udział w kolejnym etapie.
3. Gdy zakończy się głosowanie poinformujemy was na blogu o finałowej 4, a także każdemu z nich wyślemy e-mail, w którym poinformujemy o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu konkursu. W tym etapie nie będziecie już mieli takiego szerokiego wyboru piosenki, przez nas, tj. redakcje, zostanie wybrane 8 piosenek, spośród których będziecie musieli wybrać - [ewentualnie lista tych piosenek]. Od tego momentu macie cztery dni na przyszykowanie sobie nagrania piosenki, (dostaniecie e-maile zwrotne na temat).
4. Najlepiej, żeby nikt nie spóźnił się z nagraniem, ponieważ wrzucimy wszystkie 4 nagrania na naszego bloga, więc jeżeli ono się nie pojawi to osoba po prostu zostanie wykluczona z konkursu. Od tego momentu macie czas na wybranie w ankiecie waszego faworyta. W dniu zakończenia głosowania na naszym blogu pojawi się notatka z dwójką osób, które uzyskały najlepsze wyniki. Te osoby zostaną o tym powiadomione także mailowo.
6. Finał. Teraz dwójka finalistów przyszykowuje piosenkę z pierwszego sezonu, ma na to jedynie 3 dni,  (zostaniecie poinformowani o tym, że praca doszła).
7. Wybieranie zwycięzcy. Dwa finałowe wykonania zostaną umieszczone na blogu, a wy w ankiecie zdecydujecie, które ma wygrać. W dniu końca głosowania pojawi się post z uroczystym ogłoszeniem zwycięzcy.


TERMINARZ
1.Termin na wysłanie takiego wykonania to od dziś, przez całe siedem dni [6.08-12.08]
2.Czas dla redakcji na wybór 8 najlepszych utworów [13.08-14.08]
3.Opublikowanie wybranej 8 na blogu i głosowanie, w wyniku którego zostanie wyeliminowana 4 z najniższą liczbą głosów [15.08-17.08]
4.Nadsyłanie prac finałowej czwórki [18.08-22.08] 22 sierpnia opublikowanie na blogu wszystkich prac. a głosowanie na dwie najlepsze prace przez weekend, od opublikowana prac [22.08-24.08]
5.Nadsyłanie prac finałowej dwójki [25.08-27.08] od opublikowania prac, odbędzie się głosowanie na finałową pracę, które potrwa do końca tygodnia, czyli do 31 sierpnia.

DATY KONKURSOWE W PÓŹNIEJSZYCH ETAPACH MOGĄ ZOSTAĆ PRZYŚPIESZONE PO DOSTANIU JUŻ PRAC KONKURSOWYCH OD WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW. :)


Regulamin konkursu:

1. Swoje nagranie umieszczacie na youtube'ie lub ising'u, najlepiej na tym pierwszym ze względu na możliwość nagrania lepszej jakości i łatwej opcji wrzucenia do posta, aczkolwiek przyjmujemy nagrania z obu stron. Nie przyjmujemy nagrań wysłanych luzem na nasz e-mail jako załącznik. Nagranie mamy dostać w wersji linku. Ma być on też pełny - bez żadnego skracania.
2. Nagranie w swoim opisie musi mieć podpis: "Nagranie uczestniczy w konkursie 'Talenty Violetta Polska' na blogu violettapl.blogspot.com, wykonanie - nick, imię."
3.Wasze wykonanie (w kwalifikacjach) może być udostępnione publicznie albo tylko dla osób z linkiem (jeślibyście z jakiegoś powodu na razie woleli nie dawać tego na dostęp publiczny), jak wolicie.
4. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
5. Nie głosujemy na siebie. Oczywiście, nie będziemy tego jakoś specjalnie sprawdzać, ale to już powinien być wasz honor. ;)
6. Możecie zachęcać ludzi do głosowania na siebie tj. udostępniać im nagranie i link, ale nie możecie proponować im czegoś w zamian za zagłosowanie na siebie (mówię o np. 10 serduszkach na asku za głos). Oferowanie czegoś takiego jest zabronione i grozi usunięciem z konkursu.

Rady:
1. Skup się na wymowie i intonacji. Oczywiście, twój głos jest bardzo ważny, w końcu to konkurs wokalny, ale sam wokal nie wystarczy. Posłuchaj wykonania aktorów i w razie potrzeby zapisz wymawianie słówek, przeczytaj tłumaczenie i pomysł o własnej interpretacji tego tekstu, żeby śpiewać inaczej, ciekawiej niż któryś z aktorów!
2. Nie śpiesz się z wysłaniem zgłoszenia, ale też nie rób tego za wolno. Nie chodzi mi o to, żeby nie zabrać się od razu, co to to nie, a bardziej o to, żeby zrobić to jak najlepiej się umie i nie być potem na siebie złym z powodu tego, że coś nie wyszło tak, jak miało być. Dzisiaj możesz np poćwiczyć tekst i swoją interpretacje, a jutro nagrać to.
3. Pomyśl o dobrym sprzęcie (jeśli taki posiadasz bardzo dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z niego; jeśli nie - nic straconego, jeśli bawisz się śpiewem i robisz to dobrze to czym nie nagrasz wyjdzie ładnie). Jakość nagrania jest także bardzo ważną rzeczą. Kamerki internetowe bardzo mocno przetwarzają głos albo go mocno ściszają, przez co efekt może wyjść gorszy. Jeśli posiadasz kamerę warto byłoby to na niej przyszykować nagranie, a potem tylko przenieść je na komputer.
4. Baw się konkursem. Nie traktuj tego jako "muszę wygrać", a po prostu czerp z tego radość. Jeśli odpadniesz, nie przejmuj się tym, a po prostu baw się dalej, głosując na swoich kolegów, V-lovers. Weź przykład z uczniów Studio 21 w pierwszym sezonie Violetty. Nie traktuj tego do siebie. :)
5. Pamiętaj, że w samym konkursie nie chodzi o zwycięstwo, czy nagrodę, a o jednoczenie się z innymi V-lovers!

Nagroda:
Tym razem, czas na kolejne użycie Fioletowego rachunka. Co to takiego? Za kwotę ok 60zł zwycięzca dobierze sobie co zechce - długopisy, płyty, piórniki, książki, pamiętniki, gazety, karty kolekcjonera, słowem - wszystko co tylko łącznie zmieści się w podanej sumie i dotyczy Violetty. Maksymalnie w kilka dni po ogłoszeniu wyników nadamy paczkę ze wszystkim, co znajdzie się na fioletowym rachunku zwycięzcy.


Jak ma wyglądać mail do nas?
Piszecie "Chciałbym uczestniczyć w konkursie 'Talenty Violetta Polska' na waszym blogu. Oto moje wykonanie piosenki pt. [tytuł piosenki]: [tutaj dodajecie link]".

Prace nadsyłamy na adres mailowy:
redakcja.violettapl@gmail.com


Mamy nadzieję, że wiele osób weźmie udział w konkursie, a jeśli nie -  będzie się z nami bawić w wybieranie tych najlepszych nagrań. W tym konkursie dajemy właśnie wam wybór osoby, która zasługuje na wygraną. I powtarzajmy razem z bohaterami serialu "Z ośmiu zostanie czwórka, z czwórki dwójka, a z dwójki pozostanie tylko jedna osoba, która dozna sławy i chwały" ;)

Podoba wam się nawiązanie konkursu do serialowego? Weźmiecie udział w "Talentach VP"?123 komentarze:

 1. Może wezmę udział. Świetny pomysł na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez bym chciała ale nie umiem spiewac:( pomysl super

   Usuń
  2. Ja genialna nie umiem śpiewać, a próbuję w konkursie xD

   Usuń
 2. Ciekawy pomysł!
  Szkoda, że nie mam talentu do śpiewania, bo z chęcią bym wzięła udział :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha ja tak samo :D

   Usuń
  2. Ja też :D

   Usuń
  3. Haha, ja też. :)

   Usuń
  4. przestańcie ja też nie mam talentu i bym dodała tylko niemam zabardzo czym nagrać

   Usuń
  5. Witam w klubie nie umiejacych spiewac

   Usuń
 3. Oo bardzo fajny konkurs ale ma jeszcze takie pytanie czy jak bedziemy nagrywac to musi byc widac nasza twarz ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możecie zakryc czyms kamere, nie musi byc was widac

   Usuń
  2. O to fajnie :)

   Usuń
  3. wiecie może czy trzeba z podkładem śpiewać?

   Usuń
 4. a wystarczy nagrać samą piosenkę czy trzeba też nagrać siebie kamerką ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można zaśpiewać piosenkę z 3 sezonu ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogą być wersje Włoskie ich piosenek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli pojawiły się w Violetcie - tak, tj Nel mio mondo, Ti credo, Vieni canta. Własne tłumaczenie - nie.

   Usuń
 7. Musi być widoczna twarz na nagraniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba nie //Julka odpowiedziała wyżej//

   Usuń
 8. Czy będzie konkurs plastyczny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo jakiś taneczny by zatańczyć jakiś układ z Violetty?

   Usuń
 9. A można zrobić tak, ze zamiast nagrywać siebie (obraz) , dać jakiś filmik z Violetty, albo zdjęcia? No i do tego głos swój :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A można zaśpiewać piosenkę z Violetty po polsku bo hiszpański to dla mnie czarna magia ;/

  OdpowiedzUsuń
 11. A można w duecie? ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. jesli ktos nie posiada mikrofonu ani kamery przy komputerze to jak moze nagrać piosenkę ?? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamerą, aparatem, telefonem, tabletem, wszystkim, co ma taką opcję xD

   Usuń
 13. Super! :) szkoda ze nie mam dobrego sprzetu :c a trzeba pokazac twarz na nagraniu?

  OdpowiedzUsuń
 14. no właśnie można nagrać tylko swój głos bez melodii bo na isingu są tylko 3 piosenki a nie wiem jak dodać melodie

  OdpowiedzUsuń
 15. Można a capella? Czy trzeba z podkładem? :P

  OdpowiedzUsuń
 16. A trzeba cala piosenke czy mozna kawalek ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dokończycie tłumaczenie piosenek z 3 sezonu ? Bardzo bym prosiła , szczególnie Aprendi a decir adios .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aprendi bedzie dzis kolo 14:10 ;)

   Usuń
  2. O ekstra strasznie długo czekała

   Usuń
 18. właśnie można tylko głos nagrać bez melodii bo nie wiem jak dodać a na isingu są tylko 3 piosenki z violetty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a i jeszcze czy trzeba robić własną interpretacje czy można spróbować zaśpiewać tak jak w oryginale? ;)

   Usuń
 19. A można po angielsku, skoro był w Violetcie w Angli?

  OdpowiedzUsuń
 20. A można po angielsku, skoro był w Violetcie w Angli?

  OdpowiedzUsuń
 21. To musi być piosenka z pierwszego sezonu -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. W tym etapie jakąkolwiek chcecie :)

   Usuń
 22. A można Si Es Por Amor po pl? Tą od Sharon??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile razy można powtarzać, że należy zaśpiewać piosenkę, która wystąpiła w serialu, albo dopiero będzie ( trzeci sezon)?

   Usuń
 23. Zorganizujecie konkurs taneczny?

  OdpowiedzUsuń
 24. Mozna zaśpiewać piosenkę z 2 sezonu?

  OdpowiedzUsuń
 25. Fajnie, tylko ja niestety nie wezmę udziału. :-/

  OdpowiedzUsuń
 26. Można grać na jakimś instrumencie i do tego śpiewać. Czy tylko śpiewać?

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja bym chciała zaśpiewać ''Rescata mi corazon'' ale wybór piosenek violettowych na i sing jest tak mały ,że chyba skorzystam z opcji youtube :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym wolała na waszym miejscu youtube. Brak ograniczeń przy piosenka i można lepszą jakość nagrania zrobić :) zresztą, z youtube'm też nam będzie wygodniej.

   Usuń
 28. A zamiast mnie mogę w filmie wstawić zdjęcia ale głos będzie mój ?

  OdpowiedzUsuń
 29. a czy musi być podkład ? c:
  Spróbuję wziaść udział, choc nie mam kamery ;-;
  aa na telefonie można ? lub tablecie ?
  A można tylko 1 zwrotkę i refren ?
  Można grać na gitarze ?
  Tak wiem, tyle tego xD

  OdpowiedzUsuń
 30. A mogę zamiast obrazu wstawić zdjęcia ?
  Musi być podkład ?

  OdpowiedzUsuń
 31. Być może nie mam jakiegoś pięknego głosu, ale spróbuję, w końcu Todo es possible! :*

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy mogę zaśpiewaać piosenkę z 3 sezonu?

  OdpowiedzUsuń
 33. Można śpiewać po angielsku? (Piosenkę z zadania na przetłumaczenie tekstu)
  Może być bez podkładu?
  Trzeba ujawniać twarz, czy można dodać pokaz slajdów czy coś w tym stylu?
  Można 'połączyć' kilka piosenek?

  No chyba tyle pytań :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. A czy można zaśpiewać to w duecie? :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Świetny pomysł na konkurs. Może wezmę udział.

  OdpowiedzUsuń
 36. a czy można zaśpiewać po polsku

  OdpowiedzUsuń
 37. Np.Czy jeśli dostane sie do 8 finalistów to wy pod filmikiem napiszecie moje imię i nazwisko(bo nie chciała bym tego)?

  OdpowiedzUsuń
 38. Trzeba zaśpiewać wszystko w oryginale, czy można troche pozmieniać w utworze? Trzeba zaśpiewać cały utwór?

  OdpowiedzUsuń
 39. Można zaśpiewać bez podkładu ? Bardzo proszę o odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyłączam się do pytania ;)

   Usuń
  2. Witajcie !!!

   Mam pytanie. Czy trzeba śpiewać po hiszpańsku czy można tak jak sharon ? Tzn. Po polsku. Dla niektótych byłoby to sporym ułatwieniem i sądze że więcej osób zgłosiłoby się do konkursu ;)
   Oczywiście chodzi mi o to że tak tylko w pierwszym etapie. Przecież nie ma sensu zmieniać całkowicie oryginału. A teraz zajmę się tym przecudownym *-* pomysłowym *u* i wspaniłym konkursem ! Sam pomysl wspaniały, wykonanie jeszcze lepsze a nagroda tu już bajka :**
   Chyba każda V-lovers chciałaby takową dostać. Kończy mi się powoli czas bo muszę zająć się moim rozdziałem na blogu więc krótkie podsumowanie; wszystko super extra i w ogóle ale przemyślcie moją propozycję. Być może i ja wezmę udział ale to zależy już od sprzętu. Żegnam was gorrrąco Ciao !!! :****

   Martyczołg Martysia Unbuś Marjola Martyczółek <3

   Usuń
  3. też bym wolała na początku jak sharon np. nasza droga, wieżę ci lub w moim świecie

   Usuń
  4. Ma być piosenka, która należy do serialu, a jak widać nikt w Violetcie nie śpiewał żadnej polskiej wersji ;)

   Usuń
 40. Super! Zabieram się za wymowę tekstu i próby ^^ Można zaśpiewać acapella? <33

  OdpowiedzUsuń
 41. Już sie nie mogę doczekać nagrywania! Tylko nie wiem czym.. Bo jak aparatem to mam dziwny głos, a kamerką internetową nie umiem ;(

  OdpowiedzUsuń
 42. A co mi tam...biorę udział :D

  OdpowiedzUsuń
 43. Super wezme udzial.

  Zapraszam na blog vilu4everpl.blogspot.com , komentujcie , ibserwujcie , czesto czytajcie, codziennie nowe posty

  OdpowiedzUsuń
 44. pokazujcie filmiki na blogu <3

  OdpowiedzUsuń
 45. czy musi być podkład do piosenki? ^^

  OdpowiedzUsuń
 46. A można zaśpiewać angielską wersję?

  OdpowiedzUsuń
 47. ja bym chciała konkurs taneczny :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Zaszaleję, wezmę udział... Może XD Ciekawy pomysł ;>

  OdpowiedzUsuń
 49. Czy można zaśpiewać bez podkładu muzycznego i czy można zrobić teledysk

  OdpowiedzUsuń
 50. Biorę udział chociaż brzydko śpiewam :/ Ale liczy się zabawa :)
  P.S Nie mogę się doczekać dzisiejszego odcinka Violetty 3 :D

  OdpowiedzUsuń
 51. Bardzo prosze o odpowiedz- Chce zaspiewac piosenke Federico- Luz camara accion, ale nie ma do niej podkladu nigdzie ;/. Moge zaspiewac razem z nim? Czy po prostu bez podkladu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz użyć podkład, który jest wykorzystywany w innym konkursie - "Tu sueño, tu música". W razie czego tutaj jest link: | http://www.disney.es/violetta/concurso-tu-sueno-tu-musica/canciones |. (Jak już będziesz na tej stronie to zjeżdżasz na dół i tam jest biały napis "base musical". Po wciśnięciu go, podkład automatycznie się pobierze na twój komputer. Pamiętaj jednak, że musisz najpierw wybrać piosenkę.
   Istnieje również druga możliwość. Podkład znajdziesz na zwyczajnym YouTube. Link: https://www.youtube.com/watch?v=hrLvgAzOMes. Mam nadzieję, że pomogłam. :)

   Usuń
  2. Dzieki, jak sie okazuje na komorce nie ma podkladu na yt, ale na komputerze jest :)

   Usuń
 52. Mam kilka pytań dotyczących konkursu:
  *Czy piosenka, którą chcę zaśpiewać (oczywiście z serialu), może być w wersji angielskiej lub polskiej?
  *Jeżeli chodzi o nagrodę. "[...]Około 60 złotych[...]" - To znaczy, że to co bym chciała by wykraczało po za 60 złotych (np.) 20 groszy, to czy to by w jakiś sposób przeszkadzało?
  *Czy można zrobić zamiast zwykłego nagrania teledysk?
  Proszę o jak najszybszą odpowiedź, gdyż wszystkie trzy pytania są dla mnie bardzo ważne i niezbędne do udziału w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 53. Dodaje podobne pytanie co jest u góry. W końcu w seriali wersje angielskie też były. =) To można ?

  OdpowiedzUsuń
 54. A może zrobicie konkurs na nakręcenie teledysku do wybranej piosenki z Violetty?

  OdpowiedzUsuń
 55. Świetny pomysł, postaram się wziąć udział, bo ciekawie zorganizowane :)
  Mam pytanie, można w duetach?

  OdpowiedzUsuń
 56. Mam pytanie. Czy trzeba zaśpiewać całą piosenkę?

  OdpowiedzUsuń
 57. Nagrać z podkładem czy bez?

  OdpowiedzUsuń
 58. Bez sensu. Sharon weźmie udział i nikt inny nie będzie miał szans na wygraną.

  OdpowiedzUsuń
 59. Sharm tak pieknie wcale nie śpiewa, wiec bez przesady xDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi tez sie nie podoba ;) Ale zaraz powiedzą że zazdroszcze, a kazdy ma inne gusta XD

   Usuń
  2. Chodze do szkoly muzycznej i w mojej klasie wiekszosc osob zaspiewalaby lepiej, bez tego strasznego falszu

   Usuń
 60. Wzięłabym udział, ale nie wiem jak to będzie z terminami, gdyby coś tam się udało...

  OdpowiedzUsuń
 61. Czy jak ktoś nagra na isingu to bedzie to nizej oceniane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a no i czy można wysłać więcej niż 1 nagranie?

   Usuń
 62. Ja wezme udział , ale myslałam ze dobrze mi idzie śpiewanie , teraz juz tak nie myśle :)

  zapraszam na bloga : vilu4everpl.blogspot.com komentujcie , obserwujcie , często czytajcie :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Mogę się zapytać, co wy widzicie w tej całej Sharon? Ona ma beznadziejny głos xD

  OdpowiedzUsuń
 64. Witam ja Mam w sumie duze zdolnosci ,co do śpuewania takže wezme udzial :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Ja ładnie spiewam ale się wstydze. Tym co startują życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tak samo ale sprubuje przynajmniej

   Usuń
 66. Wezmę Udział ;D

  OdpowiedzUsuń
 67. ciekawe ile osób się już zgłosiło ;) najgorsze jest to że chyba mało kto ma dobry sprzęt żeby to nagrać a u mnie na przykład bardzo zniekształca mi głos ;/

  OdpowiedzUsuń
 68. wysłałam e mail ale nie dostałam potwierdzenia .. , a na pewno dobrzse e mail wpisałam .... nwm co zrobić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli wysłałaś dziś to jeszcze może nie zdążyli odpisać, a jeśli wcześniej to sprawdź jeszcze raz czy wszystko dobrze napisałaś w mailu i przy nagraniu ;)

   Usuń
 69. Uff.. Nagrania dodane :D Co za nerwy :)

  OdpowiedzUsuń
 70. Wysłane :) Ale i tak nie uda mi się, tyle nagrań już jest i to jeszcze tak dobrych, że moje szansy są małe jak bakterie.;/

  OdpowiedzUsuń
 71. Trzeba zaśpiewać całą piosenkę, czy np tylko 1 zwrotkę i ref. ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej by było gdy całą , śpiesz się bo możliwość wysyłania jest do dziś :-)

   Usuń
 72. Ja wysłałam ale nie dostałąm potwierdzenia:( a wysłałam dziś o 18.39:(

  OdpowiedzUsuń
 73. Hej wysłałam wczoraj ta pracę nawet 2 razy a teraz mi przyszło, że wiadomość zwrócona do nadawcy. Co mam robić? Pomóżcie!!! Bardzo mi zależało na wzięciu udziału w konkursie :( :(

  OdpowiedzUsuń
 74. Ta dziewczyna powinna wygrać. Wyróżnia się czymś niezwykłym. (według mnie)
  - https://www.youtube.com/watch?v=h9EpGEb7SyM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=GacfL9sw5GI mi się to podoba no ale okaze sie : )

   Usuń