Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

11.09.2014

[Piosenka tygodnia] Podsumowanie

[Piosenka tygodnia] Podsumowanie


Zauważyłam, że nie zrobiłam podsumowania po 4 tygodniu trzeciego sezonu. A przecież pod względem muzycznym był to jeden z najlepszych tygodni. Dlaczego warto wejść do rozwinięcia postu? Ponieważ będziecie mogli przypomnieć sobie co działo się do tej pory i sprawdzić, czy piosenka na którą głosowaliście została wybrana. Tak więc zapraszam! 


Tydzień 1
W pierwszym odcinku mieliśmy do czynienia z siedmioma piosenkami. Pojawiły się "stare" hity takie jak "Algo se enciende" czy "Veo veo". W repertuarze odcinka mogliśmy także podziwiać urodzinową piosenkę w wykonaniu Leona, piosenkę ukazującą życie w trasie - "En gira" oraz romantyczną "Amor en el aire". Drugi odcinek był mniej muzyczny od pierwszego. Znacznie mniej. Mogliśmy usłyszeć piosenkę z drugiego sezonu serialu. "Hoy somos mas" tym razem zachwyca - zwrotki śpiewają pojedyncze osoby. Zaczyna Leon, po nim swoje wersy śpiewa Camila, kolejne dwa wersy należą do Maxiego. Po chłopaku śpiewa Francesca.. Później śpiewają mniejszymi grupkami a refren już wszyscy. Druga zwrotka także jest podzielona. W odcinku trzecim natomiast możemy znów powrócić do poprzednich sezonów. Wspólny występ przed kamerami z piosenką "Ven y canta" jest niesamowity. To właśnie ta piosenka była ich hymnem w pierwszym sezonie. Dochodzi także "En gira" w hotelu. W czwartym już odcinku mogliśmy usłyszeć trzecią nową piosenkę. Jest nią oczywiście "Aprendi a decir adios". Poza tą piosenką pojawia się między innymi "Tu foto de verano" - to właśnie o tą piosenkę tak pytaliście na naszym asku. Pojawia się także nowy uczeń.. W piątym, ostatnim już w tym tygodniu odcinku mogliśmy usłyszeć duet Violetty i Ludmiły w piosence "Si es por amor". W dodatku Ludmi zaśpiewała w domu swojej rywalki "Alcancemos las estrellas". Przerwała jej Priscilla z uwagą dotyczącą śpiewu.

Wszystkie piosenki z pierwszego tygodnia znajdziecie w [tym] poście. 
A oto piosenka tygodnia - "Amor en el aire" z pierwszego odcinka.Tydzień 2
W szóstym odcinku mogliśmy usłyszeć Francescę i Camilę w piosence "Aprendi a decir adios". Pojawiła się też znana nam już wszystkim piosenka Leona i Violetty "Podemos", którą zagrał i zaśpiewał Clement. W szpitalnym pokoju w którym leżał Leon usłyszeliśmy dwie wspaniałe piosenki zaśpiewane przez Violettę. Siódmy odcinek przyniósł nam aż sześć piosenek. Viola zaczęła komponować nową piosenkę - jak się okazało dzisiaj Supercreativę. W dodatku pojawiły się też stare hity m.in. Euforia. Mogliśmy także usłyszeć "Aprendi a decir adios" w wersji Maxiego. Ósmy odcinek także przyniósł nam sporo piosenek. "Supercreativa" zaśpiewana przez Violę w obecności Pabla, Franczeska śpiewająca "Aprendi a decir adios" przed Beto.. I w dodatku znów "Amor en el aire" tylko, że tym razem Leon po prostu rozpływał się w powietrzu. I to dosłownie! W dziewiątym odcinku również nie zabrakło muzyki. Diego grający "Aprendi a decir adios", Viola i Leon w ich piosence "Amor en el aire".. Dodatkowo jeszcze choreografia do Supercreativy :) Wrócił do łask także "stary" hit jakim jest piosenka "Cuando me voy". Natomiast w dziesiątym odcinku pojawiła się też zupełnie nowa piosenka. Poza tym Leon zaprezentował Beto "Amor en el aire", chłopcy zaśpiewali "Are you ready for the ride". Dodatkowo mogliśmy usłyszeć Gery w piosence "Voy por ti".


Wszystkie piosenki z pierwszego tygodnia znajdziecie w [tym] poście. 
A oto piosenka tygodnia - "Aprendi a decir adios" z ósmego odcinka.
Tydzień 3
Jedenasty odcinek zaczął się od fałszów Francesci.. To nie był jej dzień, natomiast przyjaciółki dziewczyny poradziły sobie wspaniale. Chodzi mi tutaj o Camilę i Naty w wykonaniu ich piosenki "Encender Nuestra Luz". Chłopcy też nie próżnowali. Możemy usłyszeć nową aranżację do piosenki "Amor en el aire". Dwunasty odcinek tak jak poprzedni zaczyna się piosenką "Aprendi a decir adios". W tym odcinku także możemy zobaczyć kawałek choreografii do piosenki "En Gira", przedstawienie piosenki "Encender nuestra luz" przez Cami i Naty oraz usłyszeć "Cuando me voy". W trzynastym odcinku mieliśmy do czynienia z występem uczniów dla ważnych osób z U-Mix. Francesca zaśpiewała "Aprendi a decir adios", chłopacy z Leonem na czele wykonali "Amor en el aire" do którego tańczyły dziewczyny. Viola przedstawiła "Supercreativę" z choreografią, którą ćwiczyli przez kilka dni. W czternastym odcinku natomiast odbyły się przesłuchania do szkoły Gregorio i Diego. Mogliśmy usłyszeć trzy dobrze nam już znane piosenki. Jak im wyszło? Według nauczyciela tańca źle.. Piętnasty odcinek zaczął się piosenką, która kojarzy się nam z wyjazdem cioci Violetty. Angie wraz z siostrzenicą zaśpiewały "Algo se enciende". Alex nie próżnował w tym odcinku. Przypomniał nam piosenkę napisaną przez Tomasa "Entre tu y yo".

Wszystkie piosenki z pierwszego tygodnia znajdziecie w [tym] poście. 
A oto piosenka tygodnia - "Algo se enciende" z piętnastego odcinka. Tydzień 4
W szesnastym odcinku mogliśmy usłyszeć Olgę, Ramallo i Beto w piosence "Verte de lejos". Nie zabrakło także Jade z jej operowymi wariacjami. Pojawiła się także piosenka, która była hymnem uczniów w pierwszym sezonie. Razem pojawiło się 10 piosenek. Siedemnasty odcinek tak jak poprzedni zawiera 10 piosenek. Co razem daje już 20. Piosenką która otwiera tą grupę jest "Yo soy asi" zaśpiewana przez hiszpańskiego amanta Francesci. Mogliśmy także usłyszeć trzy razy tą samą piosenkę. Jest nią "Aprendi a decir adios". Raz wychodzi dziewczynie lepiej, raz gorzej ale trzeba przyznać, że ma kawał niezłego głosu. Dla fanów Leonetty też coś się znalazło. To coś to "Nuestro camino". Osiemnasty odcinek w porównaniu do poprzednich dwóch był ubogi w piosenki. Mogliśmy usłyszeć tylko cztery wykonania. Nie zabrakło wśród nich "Amor en el aire", "Encender nuestra luz" czy "Supercreativa". Warto je posłuchać jeszcze raz. W dziewiętnastym odcinku znów jest sporo piosenek. Zaczynamy od choreografii do "Supercreativy". Tańca nadzoruje Broduey. Dla fanek Leóna polecam drugi filmik na którym chłopak wyżywa się gitarze elektrycznej. Francesca i Diego śpiewają piosenkę z pierwszego sezonu, a wszyscy razem wykonują układ do "En gira" z nowym akompaniamentem. W dwudziestym odcinku możemy usłyszeć piosenkę na pożegnanie Marco. Jest nią "Hoy somos mas". Poza tym powróciła piosenka, którą w pierwszym sezonie napisał Tomas - "Entre Tu Y Yo". Chcecie zobaczyć na własne oczy szpagat w wykonaniu serialowego Andresa? Nie przegapcie zatem piosenki "Amor en el aire".

Wszystkie piosenki z pierwszego tygodnia znajdziecie w [tym] poście. 
A oto piosenka tygodnia - "Amor en el aire" z dwudziestego odcinka. Z tego co zauważyłam za ostatnim razem mieliście największy problem z wyborem piosenki. Głosy padały na różne wersje, jednak ta jedna małą ilością głosów wygrała. Według mnie zasługuje na to miano patrząc na Andresa - od tego teledysku mam większy szacunek do Nicolasa. 

Który tydzień podobał wam się najbardziej? Pamiętacie jeszcze odcinki?

24 komentarze:

 1. Ja nie trafiłam ani jednej piosenki tygodnia. Za każdym razem glosowałam na zupełnie inne tytuły - może następnym razem :P
  Ale "Amor en el aire" jest hitem jak widzę - wygrało dwa razy w ciągu czterech tygodni. Faktycznie przepiękna piosenka, choć dla mnie osobiście najlepsze jej wykonanie było w odcinku 13, podczas prezentacji dla Youmixu. Za to "Aprendi a decir adios" z 8 odcinka jest genialne - kapitalne wykonanie Francesci. W ogóle w tych 20 odcinkach było wiele świetnych kawałków we wspaniałych wykonaniach "Amor....", "Aprendi", "Euforia", "Ven y canta", "Verte de lejos", piosenki All4you... długo by wymieniać :)
  Kathleen

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak może nie do tematu posta,ale widziałyście,że Samu dodał zdjęcie z Sevilli na instagram z dziewczyną z Polski,a mianowicie z tą która grała w rodzince.pl :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zz tego co sama pisała,to ona w Sevilli jest w pracy także możliwe,że zagra jakiś epizod w Violettcie,czyżby druga Polka ?! :D

   Usuń
 3. "A oto piosenka tygodnia - "Amor en el aire" z trzydziestego piątego odcinka." My nawet nie mieliśmy 21. odcinka, a wy tu już piszecie o 35. XDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyłka. Bądźmy ludźmi :* :)

   Usuń
  2. No rzeczywiście, czwarty tydzień, 4x5 mistrzowie matematyki :)

   Usuń
  3. Przepraszam pisałam to wczoraj o dosyć późnej porze - każdemu się zdarza :)

   Usuń
  4. Jasne, ja tylko zwróciłam uwagę, żeby poprawić ten błąd ;)

   Usuń
 4. Szczerze? Mi piosenki w 3 sezonie za cholerę się nie podobają, mam wrażenie, że piszą je ,,na chama''. Wszystkie są takie nudne i nijakie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są nijakie tylko komercyjne. Dletego tak sie odróżniaja od surowizny z pierwszych sezonów ))) Milens

   Usuń
  2. Jednakże surowizna z 1s była o 100 kroć lepsza, od taniej komerchy

   Usuń
 5. Z początku się nie podobało "Amor en el aire", a teraz proszę bardzo, hit. Podejrzewam że odrzucił lukier w wersji płytowej :d ciesze sie z wynikow :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi wyniki bardzo leżą :) chociaż były wykony, które zasługiwały na wyróżnienie, np Tienes todo, w końcu jakby był nielubiany to nie zmienia faktu że ma niesamowity głos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam uwielbiłam go o wiele bardziej od Leóna, choć Jorge jako osobę bardzo lubię, ale Leóna nie, T & 1s Violetta (wersja z s2 i 3 nie przypadły mi do gustu, zaczęło zajeżdżać plastikiem i makijaż zaczął ją postarzać) byli tacy magiczni, a Leóna nie lubiłam za to, że czepiał się Tomasa, choć ten niczym mu nie zawinił i starał się zawsze "wybielać" w oczach naiwnej Violi, która dała z Tomasem wplątać się w intrygę Lu i Leóna , by ich rozdzielili i byli z byłymi sympatiami swoich wrogów.

   Usuń
 7. Amor pewnie wygrywa bo piosenka leonetty .__.

  OdpowiedzUsuń
 8. Algo bo Angie, Amor bo Leonetta, Aprendi bo Francesca -.- ludzie słuchają utworów i wykonów tylko wybierają po ulubionych postaciach a chyba nie o to chodzi

  OdpowiedzUsuń
 9. Amor najlepsza piosenka chyba w całym sezonie <33

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeju paczajcie jaką Jorguś ma słodką minkę w 00.39! <34 Amor en el aire :** Forever

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo Bożuniu jest TAKI SŁODKI XDDD

   Usuń