Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

26.03.2015

[Wywiad] z Szymonem Chodynieckim!

[Wywiad] z Szymonem Chodynieckim!

Po raz pierwszy świat Vlovers usłyszał o nim, przed zapowiedzią przyjazdu Lodovicii Comello i nagraniem teledysku do Sin Usan Palabras (Bez słów) w Polsce. Wtedy wszyscy zastanawiali się właśnie dlaczego? Co ma takiego w sobie, że to on został wybrany do polsko-hiszpańskiej wersji teledysku! Przekonajcie się czytając wywiad dla stron Lodovica Comello Polska i Violetta Polska! Zapraszam! 


Jeszcze przed wywiadem chciałam dodać informacja o oficjalnych kontach Szymona:


Twitter: https://twitter.com/szymonchodInstagram: https://instagram.com/szymon_chodyniecki/Ask: http://ask.fm/Szymon_SBS_Chodyniecki
Posted by Szymon Chodyniecki on 14 marca 2015

Wywiad przeprowadzony specjalnie dla Lodovica Comello Polska oraz Violetta Polska! Surowy zakaz kopiowania! 

1. Ile masz lat? Nadal uczysz się czy może studiujesz? Jeżeli tak to czy jest to szkoła muzyczna czy jakaś inna pasja jeszcze nie znana nam? 

Mam 20 lat. Skończyłem szkołę średnią i walczę by od października pójść na wymarzone studia. Do szkoły muzycznej uczęszczałem, ale poprzestałem na pierwszym stopniu.


2. Na jakich instrumentach umiesz grać? 

Umieć to za dużo powiedziane. Pogrywam na gitarze, pianinie i perkusji. No i czasem gram w gry.


3. Sam komponujesz swoje piosenki? Czy ktoś ci pomaga? 

Staram się być samowystarczalny. Komponuję, piszę i produkuję w domowym studio. Zawsze mnie to fascynowało i bardzo chciałem tak tworzyć. A, jak to mówią, chcieć to móc.


4. Czy już jako dziecko przygotowywałeś się do kariery muzycznej? Jakie podjąłeś wtedy kroki? Koła muzyczne, prywatne lekcje, może jakieś pierwsze zespoły?

Często śmieję się, że jeszcze nie mówiłem a już śpiewałem. Jak wspomniałem przygotowywałem się trochę w szkole muzycznej, ale pamiętam, że zajęcia teatralne, na które uczęszczałem w podstawówce, miały na mnie większy wpływ. Tam pewna Pani, której wiele zawdzięczam, obudziła we mnie zacięcie do muzyki. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie bez niej życia.


5. Jak powstał bądź jak dołączyłeś do zespołu South Blunt System? Powiesz o nim coś więcej? 

SBS założyłem z kolegami ze szkoły muzycznej. Miałem wtedy zaledwie 15 lat. Wiem, nadal jestem młody, ale wtedy byłem po prostu dzieciakiem. Chciałem coś robić. Przede wszystkim tworzyć i realizować swoje pasje. Powstał zespół i jakoś się potoczyło.


6. Dlaczego postanowiłeś odejść od zespołu i iść własną drogą? Jakaś kłótnia a może zrządzenie losu? 

Nie odszedłem. Zespół nadal będzie ze mną grał koncerty, na których będziemy dawać tę samą energię. Solową karierę będę prowadził równolegle z działaniami SBS. Postanowiłem iść solową drogą, gdyż to, co robię obecnie jest bardziej dojrzałe.

7. Jak to jest tworzyć swój pierwszy solowy album z ramienia Sony Music Polska? Zdradzisz nam coś więcej o nim? W jakim gatunku muzycznym będzie? Masz na niego już jakąś wizję? Zamierzasz zaprosić kogoś do współpracy? 

To zupełnie inny poziom współpracy i pracy nad muzyką. Pełen profesjonalizm ze strony wytwórni. Czuję, że trafiłem w dobre ręce. Album będzie zawierał elementy rocka, r&b, muzyki elektronicznej. Ogólnie będzie to szeroko pojęta muzyka popowa. A jeśli masz na myśli featuringi – brak planów.
8. A no właśnie w związku ze współpracą, udało ci się nagrać całkiem niedawno teledysk z przepiękną włoszką Lodovicą Comello. Jak do tego doszło? 

Dostałem z wytwórni propozycję nie do odrzucenia. Od razu kiedy usłyszałem nadesłane demo utworu, zrobiłem swoje i odesłałem. Okazało się, że Lodovice i włoskiemu oddziałowi Sony bardzo się spodobało.

9. Jak układała się wam współpraca? W jakim języku się porozumiewaliście? Jaka ona jest? Planujecie coś jeszcze nagrać wspólnie? 

Współpraca bardzo swojska, luźna, ale też konsekwentna. Porozumiewaliśmy się po angielsku. Ona jest normalną dziewczyną i nie daje po sobie poznać, że odniosła spory sukces. Co do kolejnych projektów, to nigdy nie mów nigdy.

10. Poznałeś ją tuż przed nagraniami teledysku, czy może wcześniej miałeś okazję usłyszeć o niej w telewizji w radiu czy w poczytać w prasie?

Od razu była obczajka. Okazało się, że znam jej singla oraz widziałem fragmenty serialu Violetta.11. Jakie są twoje plany na przyszłość? 

Mówią, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga powiedz mu o swoich planach. Mam nadzieję, że moje nie są aż tak zabawne. Wiążę przyszłość z tym, co robię. Mam wiele idei, które chciałbym zrealizować i wierzę, że mi się to uda.

12. Masz jakieś marzenia? 

Jasne, że mam. One się spełniają, kiedy się działa! Chcę całe życie robić muzykę, ale przede wszystkim, kiedy będę miał dzieci, nie chcę, żeby mówiły: mój tato to świetny muzyk. Chcę żeby powiedziały: mój tato to świetny ojciec. To byłoby spełnienie marzeń.


13. Chciałbyś coś od siebie powiedzieć swoim fanom, Lodofanaticas i VLovers? 

Kochajcie sąsiadów, bądźcie bliscy dla bliskich i starajcie się być takimi ludźmi jakich chcielibyście mieć dookoła! I najważniejsze, do osiemnastki nie ruszajcie alkoholu!

Jak Wam podoba się wywiad? Chcielibyście wiedzieć coś więcej? O co zapytalibyście jeszcze? 


24 komentarze:

 1. Supoer wywiad!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *super ( pierwsza!!)

   Usuń
 2. Kiedy bd teledysk? :P Podstawowe pytanie, które bym zadała xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy kiedy był ten wywiad, ale by na pewno odpowiedział w marcu (albo w tym miesiącu). Żadna różnica, bo i tak to wiemy.

   Usuń
  2. Zapowiedziano go na kwiecień. Ukaże się z pewnością w pierwszej połowie, ponieważ nagrywano wersję w połowie polskojęzyczną, więc powinna ukazać się przed naszą premierą Mariposy

   Usuń
  3. Czemu wcześniej mówili o marcu? W sumie Milens masz rację, bo to wersja polskojęzyczna. Ale jest także drugi teledysk z Abrahamem Mateo, nagrany w Barcelonie.

   Usuń
  4. Oczywiście, ale marzec przeminął z wiatrem, ponadto już na początku dochodziły do mnie głosy, że zobaczymy go dopiero w kwietniu :) Już na ten miesiąc się nie spodziewajmy. W końcu Lodovica lubi informować z dużym wyprzedzeniem o takich premierach

   Usuń
  5. 14 kwietnia będzie premiera.:-)

   Usuń
 3. Super i popieram anonmka wyżej

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post. Aniu, z innej beczki: jaka jest różnica między wyrażeniem ,, te amo" a ,, te quiero"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba znaczą "kocham cię". Różnica w zastosowaniu? Nie ma żadnej. Poza tym, że w Hiszpanii właściwie nie używa się "te quiero", ponieważ to latynoski zwrot, a po hiszpańsku znaczy również "chcę cię", dlatego w Europie może być źle odczytane.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Nie ma różnic, oba znacza to samo

   Usuń
 5. wasz blog jest super!
  Zajrzyjcie tutaj http://violettonistas.blogspot.com/ dopiero zaczyna, ale pisze fajne posty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. przyłączam się do pytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zrobicie jakiś post o Albie i Facu? Bo teraz wszyscy mówią, że są razem...

  OdpowiedzUsuń
 8. Super chłopak, bardzo ogarnięty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Po wypowiedziach widać że myśli

   Usuń
 9. Fajny wywiad. Ja bym chyba nic więcej nie dodał i nie zapytał :) Wszystko co było ważne, zawarte zostało w wywiadzie. Cieszę się, że chłopak robi karierę i jak widać, nie uderza mu do głowy sodówka! Z niecierpliwością czekam na premierę teledysku. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za odpowiedź :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za odpowiedź :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja sie dowiedzialam na fb w sobote ze Lodovica byla w polsce i w ddtvn i odrazu weszlam na you tube zeby obejrzeć wywiad z prokopem i Lodovica byl super ��

  OdpowiedzUsuń