Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

31.01.2014

Violetta: Program ochrony sieciowej i społecznej

Violetta: Program ochrony sieciowej i społecznej
 Dla Disney jednym z głównych priorytetów jest dbanie o to, aby dzieci dobrze czuły się w społeczeństwie, a w razie zagrożeń miały odwagę i świadomość jak należy zareagować. I tym właśnie zajmuje się akcja Disney: Friends for Change Ambassadors, czyli w tłum. Disney: Przyjaciele dla zmiany AMBASADORZY.

  Samo tłumaczenie pewnie nie wiele wyjaśnia, dlatego więc zagłębię się w ten temat bardziej. Jak wspomniałam już na samym początku Disney dba o to, aby mróweczki czuły się bezpiecznie w sporym mrowisku. Mają również świadomość tego jak gwiazdy typu Selena Gomez - dawna Alex z "Czarodziei z Weverly Place", Debby Ryan znana m. in. z "Jessie", czy osoba, która ostatnimi czasy jeszcze bardziej podbiła nasze serca dzięki swojemu wykonowi "Lei It Go" - Demi Lovato, a w szczególności gwiazdy, które stały się prawdziwym blaskiem wśród młodszej publiki np. Bella Thorne i Zendaya Coleman, znane powszechnie jako CeCe i Rocky z "Shake It Up" - "Taniec Rządzi", jak i również ostatni światowy fenomen, czyli nasza "Violetta". Tym samym największe gwiazdy Disney'owskich produkcji wybrano na "ambasadorów" dzieci i młodzieży. Mają oni za zadanie wpoić młodszym telewidzom, ze nie są sami w najtrudniejszych sytuacjach życiowych i każdego dnia, o każdej porze mogą liczyć na wsparcie dorosłych. Akcja na prężnie rozwija się już od sierpnia 2012r. i nadal cieszy się dużym zamiłowaniem wśród dzieci, młodzieży jak również ich wychowawców - w tym nauczycieli i rodziców. 


Jako że "Violetta" stała się światowym fenomenem i większość młodszych fanów podąża za Martina i jej znajomi krok w krok są oni więc idealnym wzorem do naśladowania. Ekipa została wybrana i jako nowi ambasadorowie Disney'a maja szczerzyć wśród swoich fanów jak najlepsze wartości. Wcześniej Ania pisała o tej akcji [tutaj]. Teraz pora na kolejną lekcję.Silencio - cisza, milczenie. Jest tematem przewodnim owej lekcji. Jest to jedno słowo, a ma bardzo rozległe pojęcie. Mówi ono między innymi o tym, że jeżeli nam lub osobom w naszym otoczeniu dzieje się krzywda tj. jesteśmy nękani psychicznie, a nawet i fizycznie ma nam uświadomić o tym jak należy zareagować w tej sytuacji. 
Poniższy filmik przedstawia chłopca nękanego przez grupkę młodzieży - i to właśnie kartki z napisem "Silencio" zerwane potem przez każdego trzymającego jest przesłaniem, które ma uświadomić nam, że w takich sytuacjach nie można być ich zlekceważyć - po prostu trzeba zareagować, bo inaczej takim osóbkom jak tym przedstawionym na filmiku będzie to dawało większą satysfakcję ze swojej roboty.

Słowa Lodo, Alby i Jorge układają się w jedno zdanie: Twoje milczenie jest największym sprzymierzeńcem takiej sytuacji.
Bezpośredni odnośnik do obrazka

Bezpośredni odnośnik do obrazka

Tini: Jeśli cierpisz z powodu zastraszania i nie wiesz co robić, zgłoś się do osoby dorosłej.

Na koniec wszyscy mówią "Rompre tu silencio!" - "Przełamcie ciszę!"Moim zdaniem tego typu akcje, czy same indywidualne spotkania z poszkodowanymi ludźmi są bardzo przydatne. Większość z Nas ma strasznie zepsutą psychiką - głównie przez środowisko, w  którym się otaczają. Jednak pamiętajcie, że kiedyś czy to Was, czy Waszych znajomych może spotkać podobna sytuacja W TAKIM PRZYPADKU NIE MOŻEMY POZOSTAĆ OBOJĘTNI!

A czy i Wy kiedyś spotkaliście się z podobną sytuacją, czy na szczęście nie? Co myślicie o projekcie, który ekipa współtworzy z Disney'em? Chcielibyście, aby podobna akcja była i na naszej stacji?

Bezpośredni odnośnik do obrazka 

Bezpośredni odnośnik do obrazka

Bezpośredni odnośnik do obrazka

12 komentarzy:

 1. jejeeje 1 -,- no więc bardzo dobrze ,że organizują takie akcje taka reklama z naszymi gwiazdkami może wiele pomóc :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Debby Ryan jest z Jessie a nie Słonecznej Sonny. A projekt super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło mi oczywiście o samą Demi :)

   Usuń
 3. nie że się czepiam i to nie chodzi o to ale chyba zendaya Coleman a nie evans jeżeli się myle to sorki i tam gdzie piszesz klik na post ani nie ma linku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mylisz sie, po prostu do posta wkradl sie blad, ktory zaraz zostanie poprawionu :) //j

   Usuń
 4. Myślę że bardzo dobrze że są takie akcje bo sama byłam nielubiana w szkole. Przezwali mnie, nie miałam żadnych przyjaciół oprócz jednej mojej przyjaciółki która zawsze przy mnie była. Oprócz tego miałam jeszcze jedną, fałszywą która tylko mnie wykożystywała (troche jak Ludmiła Naty) naszczęście do gimnazjum poszłam gdzie indziej żebym nie chodziła z żadną osobą z podstawówki i na szczęście ta sytuacja się nie powtórzyła. Nauczyciele o wszystkim wiedzieli, ale nikt nie chciał mi pomóc :-( dzięki temu doświadczeniu jestem trochę nieśmiała, ale za to dużo gadam bo boje się, nie wiem czemu, że zaraz ktoś się wtrąci i nie dokończe. Boje się też że jak coś powiem to ktoś mnie wyśmieje. Często też gadam od rzeczy bo "nie mam doświadczenia w rozmawianiu". Ale też wiem dzięki temu że niedam się już więcej tak traktować. Do tego sytuacja w domu mi nie dopisywała to co mi ojciec zrobił plus to co przeżyłam w szkole na zawsze odbiła się w mojej psyhice. Wiem że nic mi już nie pomoże tego zmienić, ale dla innych dzieci może nie jest jescze za późno. Dlatego mam apel do dorosłych: Pomagajcie dziecią w takich sytuacjach jak moja. Ja wszędzie szukałam pomocy u nauczycieli, psyhologa szkolnego u wszystkich, ale wszyscy udawali że niema problemu. Więc pomagajcie młodszym i bezbronnym!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam twój ból. Kiedyś w podstawówce nie miałam problemów. A w gimnazjum zaczęły się problemy. Ludzie nie lubili mnie. Nie miałam tak naprawdę z kim szczerze porozmawiać. A mojej "przyjaciółce" nie mogłam nic powiedzieć, bo jak byśmy się pokłóciły to by wszystkim rozpowiedziała jaka to ja jestem zła, a ona taką "święta"niby. Może mnie tak nie przezywali, ale po prostu odrzucali mnie. Przez to zaniedbałam naukę. Teraz jest troszkę lepiej, ale i tak czuję się obco.

   Usuń
  2. I wtedy tylko mama chciała mi pomóc. Nauczyciele tam porozmawiali, ale nic to nie dało. Teraz nie ma nawet mowy o tym. A mama ciągle mnie pyta "Jak tam w szkole?"
   Cieszę się, że mam w jej oparcie, chociaż się kłócimy.

   Usuń
 5. mam takie pytanie odnośnie odcinków czy teraz będą powtórki czy za tydzień??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. powtórki będą za dwa tygodnie. Zaczną się od 50 odcinka a skoro dziś mieliśmy 40 to za dwa tygodnie :)

   Usuń
  2. Powtórki będą za tydzień, 45 będzie ostatni i potem bd powtórki. ~Monika

   Usuń
 6. Ambasadorami byli też Ross Lynch i Laura Marano z serialu Austin i Ally ;3

  OdpowiedzUsuń