Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

13.04.2014

Odcienie fioletu

Odcienie fioletuChyba dla każdego jest jasne, że V-lovers fani serialu "Violetta" utożsamiają się z fioletowym. To właśnie ulubiony kolor głównej bohaterki, ale również "violeta" oznacza w tłumaczeniu z hiszpańskiego "fioletowy". Jak każdy kolor ma swoje odcienie, takie jak lawendowy, ametystowy, purpurowy czy jagodowy; tak samo fandom V-lovers dzieli się na kilka, nawet kilkanaście fandomów aktorów grających w serialu. Jeśli chcesz wiedzieć jak one się nazywają (być może ze zwykłej ludzkiej ciekawości, a może chcesz być pewny czy dobrze na siebie mówisz) zapraszam do przeczytania postu. Znajdziesz w nim również podstawowe informacje na temat swoich ulubieńców. 
#Tinistas


Aby dobrze rozpocząć ten post zaczynam go od głównej bohaterki, czyli Violetty, którą gra Martina "Tini" Stoessel. Nastolatka pochodzi z Argentyny i urodziła się 21 marca 1997 roku, pierwsza dnia wiosny, czyli pory radosnej i pełnej życia jak dziewczyna. Jest aktorką, piosenkarką, modelką, tancerką oraz aktorką dubbingową z dużym potencjałem. Nominowana do najlepszej aktorki pierwszoplanowej Kids Choice Awards: Argentyna wraz z koleżanką z planu Lodovicą Comello (zwyciężyła Lali Esposito). Aktualnie w związku z znanym aktorem, Peterem Lanzanim. Jej kariera szybko się rozwija, a z dnia na dzień ma coraz więcej fanów, a każda jej fanka określa się jako Tinista i jest to właściwa nazwa.


#Jorgistas


Leon to główny męski bohater. Fani serialu szybko polubili Jorge Blanco Güereña, aktora wcielającego się w tą oto postać. Urodził się 19 grudnia 1991, który pochodzi z Meksyku. Zadebiutował w filmie High School Musical: Meksyk. Od roku 2007 silnie związana z Disney Chanel Latinoamerica. Nominowany w 2013 roku do najlepszego aktora TV w Kids Choice Awards: Argentyna oraz zwycięzca w tym samym roku w kategorii najlepszego aktora w Kids Choice Awards: Meksyk. Jego dziewczyna, z którą jest już długo to Stephie Camarena, również meksykanka. Nazwa używana przez jego fanki to Jorgistas.


#Dieguistas


Diego Dominguez Llort urodził się 13 października 1991. Pochodzi z Zaragoza, czyli z Hiszpanii. Jest aktorem, piosenkarzem, tancerzem i modelem, który rozpoczął swoją karierę w programie "Eurojunior". W serialu gra swojego imiennika, który mogłoby się z początku wydawać, że jest arogancki i bez serca, jednak gdy spędzimy z nim więcej czasu (minie więcej odcinków) okazuje się być kochaną osobą, która może wiele zrobić dla ukochanej. Jego urok (od autorki postu: jest bardzo przystojny) oczarował wszystkie Dieguistas (l.poj. Dieguista).


#Mechilovers


Mercedes "Mechi" Rodriguez Lambre urodziła się 5 października 1992 roku. Pochodzi z La Plata, prowincji (dzielnicy) Buenos Aires w Argentynie. Jest aktorką, piosenkarką, modelką i tancerką. Gra złego bohatera i w tej kategorii zebrała już dwie nagrody i nominację w Kids Choice Awards: Argentyna oraz Meksyk. Fioletowi fani kojarzą ją ze słynnego "Ludmiła odchodzi" (oryg. "Ludmila se va") i "Jestem supernowa" (oryg. Soy una supernova"). Fani Mercedes to Mechilovers, ale również używana jest nazwa Mechistas, jednak rzadziej. 

'
#Comellistas czy Lodofanaticas?

Lodovica Comello urodziła się 13 kwietnie 1990 roku w San Danielle del Friuli, Włochy. Jest piosenkarką, aktorką, aktorką dubbingową, modelką i tancerką. Gra w Violetcie Francescę oraz prowadzi solową karierę i w poprzednim roku wydała swoją debiutancką płytę "Universo", która podbija listy przebojów. Współpracuje ze Sony Music (z którymi współpracowały takie gwiazdy jak Shakira, Leona Lewis). Została nominowana do najlepszej aktorki pierwszoplanowej  Kids Choice Award:Argentyna razem z Martiną Stoessel (zwyciężyła Lali Esposito). Jej fani niestety używają w takim samym stopniu dwóch nazw - Lodofanaticas lub Comellistas. Sama aktorka mówi na nich Lodofriends.

'
#Xabianistas


Xabiani "Xabi" Ponce de Leon Rodriguez urodził się 6 listopada 1993 roku w stolicy Meksyku o tej samej nazwie. Jest aktorem, piosenkarzem, tancerzem i modelem, który rozpoczął karierę w 2005 roku. W Ameryce Łacińskiej zasłynął z roli "Bienvenida realidad" (tłum. Witaj rzeczywistości), a na skalę światową z roli Marco w serialu Violetta. Nominowany do kategorii rewelacja w 2013 roku w Kids Choice Awards: Argentyna oraz najlepszego aktora w 2012 roku w Kids Choice Awards: Meksyk. Fani aktora nazywają siebie Xabianistas.


#Albanaticas


Alba Rico Navarro urodziła się 26 lutego 1989 roku w Elda, Hiszpania. Jest aktorką, piosenkarką, tancerką oraz modelką. Rozpoczęła karierę w 2010 roku, jednak największą popularność przyniosła jej rola Natalii w "Violetcie". Ukończyła kierunek aktorski w Escuela Superior de Arte Dramático (tłum. Wyższa Szkoła Teatralna) w Hiszpanii. Jej fani to Albanaticas


#Facunators 


Facundo "Facu" Gambande urodził się 10 stycznia 1990 roku w Cordobie (trzecie co do wielkości miasto w Argentynie). Jest aktorem, piosenkarzem i tancerzem. Zadebiutował w Violetcie, gdzie gra Maxiego. Rola otworzyła mu drzwi do światowej kariery. Jego fani to facunators (chociaż nie mają specjalnej nazwy, każda jest rzadko używana).


#Candelovers


Candelaria "Cande" Molfese urodziła się 3 stycznia 1993 roku w Buenos Aires w Argentynie. Jest aktorką, piosenkarką, tancerką i modelką. Znana głównie z roli Camili w serialu "Violetta", ale również grywa w teatrze, gdzie wcielała się w główne postacie ("Pocahontas", "Herkules", "Syrenka" i w "Komedia między innymi"). Jej fani to Candelovers.


#Samukistas


Samuel Do "Samuka" Nascimento urodził się 19 października 1990 roku w Guarulhos, niedaleko największego miasta Ameryki Południowej  São Paulo, w Brazylii. Jest aktorem, tancerzem i piosenkarzem. Znany i popularny w swoim kraju od 2008 roku, w którym zadebiutował w "High School Musical: Brazylia". Zwycieżył w 2013 roku w kategorii aktora drugoplanowego w Kids Choice Award: Argentyna. Rzadko który fan aktor zna swoją nazwę i wiele razy wypytują na twitterze innych V-lovers, jednak jak jego siostra podaje nazywają się oni Samukistas


#Clarinaticas

Maria Clara "Clari" Alonso urodziła się 2 lutego 1990 roku w Rosario (czwarte co do wielkości miasto) w Argentynie. Jest aktorką, aktorką dubbingową, tancerką, piosenkarką, prezenterką telewizyjną i modelką (sporo tego). Studiuję aktorstwo w szkole Broadway Street w Buenos Aires. Znana od 2007 roku, współpracowała z Sony Music. Nominowana w 2013 roku do najlepszej aktorki Kids Choice Awards: Meksyk. Rozpoznawalna w Ameryce Łacińskiej jeszcze przed Violettą, w której gra Angie. Jej fani to claristas.


#Ruggeristas


Ruggero Pasquarelli urodził się 10 września 1993 roku w Città Sant'Angelo. Jest aktorem, piosenkarzem i prezenterem telewizyjnym. Pierwszy raz media o nim usłyszały w 2009 roku. W 2010 wystartował we włoskiej wersji X Factor. We Włoszech znany wśród młodszych fanów z roli Toma w In Tour. Sławę światową przyniosła mu rola Federico w serialu "Violetta". Współpracował z Sony Music i EMI Records. Jego fani to ruggeristas


#Baronaticas


Valeria Soledad "Vale" Baroni urodziła się 6 października 1989 roku w Buenos Aires w Argentynie. Jest aktorką, piosenkarką, tancerką, modelką i prezenterką telewizyjną. Znana od 2007 roku w Ameryce Łacińskiej. Dzięki roli Lary w Violetcie w 2013 roku dziewczyna podbiła serca fanów na całym świecie, mimo że była "przeszkodą" dla ulubionej pary milionów. Współpracowała z Sony Music. Niedługo pojawi się jej debiutancka płyta we współpracy z PC Music. Fani aktorki nazywają się baronaticas


#Lugilators


Lucia Gil Santiago urodziła się 25 maja 1998 roku w Zamora w Hiszpanii. Jest aktorką i piosenkarką, która niedawno wydała swoją debiutancką płytę Mas Alla Del Pais De Las Princesas.  Swoją karierę rozpoczęła w 2008 roku, ale to rola "Leny" w Violetcie przyniosła jej największą popularność. Jej fani to lugilators


#Totistas
Nicolas "Toti" Garnier urodzony 23 kwietnia 1988 roku (nie jestem pewna roku, data dobra). Z pochodzenia Argentyńczyk. Jest aktorem i piosenkarzem, znanym z roli Andresa w serialu "Violetta". Fani Nicolasa to totistas.


Tak więc w tym miejscu kończymy ten post, jeżeli chcecie znać kogoś jeszcze fandom piszcie w komentarzach. 
Co do postu, sama nie wiem, jakim jest "odcieniem fioletu". Chyba całą jego paletą, ponieważ uwielbiam ich wszystkich. 
A ty? Jakim jesteś odcieniem fioletu? 
Jeżeli ktoś zna poprawną nazwę fanów Pablo Espinosy niech piszę w komentarzach. Wszystko co mi wpada do głowy jest zajęte przez inne fandomy. 99 komentarzy:

 1. Jorgistas, tinista, lodofriends i wszyscy ♥
  ps : 1

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem tinista, lodofriends i mechistas. Jorge lubię tylko jako Leona.

  OdpowiedzUsuń
 3. A xo do Lodo, to nie 'UNIVERSES'?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Universes są to fani krążka Lodovici - Universo, natomiast jej fani to Lodocomellistas bądź Lodofanaticas

   Usuń
 4. Lugilator <3 <3 <3
  Claristas <3 ( ale sama Clara mówi na swoich fanów Clarinasticas)

  OdpowiedzUsuń
 5. Heh, zapiszę sobie daty urodzenia :D
  Jestem fioletowa w każdym stopniu :>

  A dla Esinosy to może Espinosistas? PABLISTAS! XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko co związane z Espinosa to fani Matt'a Espinosy, wszystko na co wpadam, dlatego nie wiem, jak są jego fani :D

   Usuń
 6. Btw. fani Clary są nazywani Clarinaticas lub Claristas. :P Sama Clara określa swoich fanów jako Clarinaticas. ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, tak mi się wydawało, ale przeczytałam w komentarzach pod postem o klinice, że Claristas.

   Usuń
 7. Candelovers :P Tinistas i V-lovers xdd

  OdpowiedzUsuń
 8. Fani Clary to nie Claristas tylko Clarinaticas... Poprawcie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dieguistas <3
  Mechilovers <3
  Comellistas <3
  Albanaticas <3
  Facunators <3
  Ruggeristas <3
  Baronaticas <3

  I anty-Tinistas xDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siostrzyczka anty-tinista, haha :D ♥

   Usuń
 10. Clara nie już studiuje aktorstwa. Ukończyła studia kilka miesięcy temu. A - jej fani to nie Claristas, lecz Clarinaticas, jak wspomniało już kilka osób wyżej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że mogę mieć "nieświeże" info na temat Clary, ale coś kojarzyłam, że studiuje :D

   Usuń
 11. Ja jestem najprawdziwszą fanką Jorge! Mogę o sobie z czystym sumieniem powiedziec,że jestem Jorgista! <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Jorgistas
  Candelovers
  Mechilovers
  Lodofriends <3
  Chyba jako jedyna nie jestem specjalnie fanką Tini, pewnie posypią się hejty
  Ale co zrobisz, nic nie zrobisz
  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też jej nie lubię :)

   Usuń
 13. Claristas <333 Ja wolę mówić Claristas gdyż to jest dla mnie wygodniejsze i (według mnie) poprawne.
  Ruggeristas <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Jorgistas <3333 Ruggeristas <3333 Lodofanticas <333

  OdpowiedzUsuń
 15. Mozna tu dodac jakie wstazki nosza te fandomy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy te fandomy mają swoje kolory wstążek, można zrobić ankiety na temat, jakie chcemy kolory, dla jakiego fandomu i tak je ustalić.

   Usuń
 16. Fani Pablo to Espinosers chyba że coś przekręciłem xD

  OdpowiedzUsuń
 17. powyższe komy wydaje mi sie ze claristas to nazwa czesciej uzywane przez fanow

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę tu kilka błędów. Na fanów Diego mówi się Diego-fans lub Diegofanatica.
  Mechistas to najczęściej używana nazwa.
  Dla jasności. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, przeczytałam, że Mechilovers. Też mi się kiedyś wydawało, że Mechistas. Dieguistas na pewno są Dieguistas

   Usuń
 19. Ja jestem Mechilovers i Ruggeristas ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w klubie :)) ♥♥♥

   Usuń
 20. A fani Justiny Bustos ? I tu pytanie zupełnie w innym temacie , nie wie ktoś może jak nazywają się fani Axel 'a Fernandez 'a ? Będę wdzięczna za te 2 informacje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyświetla mi się w google Axel Fernandez, tylko Axel Fernando. Axelaticas :D
   Wiedziałam, że ktoś zapyta o Justinę Bustos. Nie wiem, chyba nie mają swojej nazwy.

   Usuń
 21. candelovers, facunators, albanaticas i claristas

  OdpowiedzUsuń
 22. Tinista i Jorgistas <3333 A jakie wstążki noszą te dwa fandomy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie mają kolorów wstążek, moglibyśmy je ustalić między sobą, jakie używamy :D

   Usuń
 23. ludzie przesadzacie z tymi poprawkami. Każdy kto sie obraca po tt i forach wie ze funkcjonuje zwykle 1-3 ofc nazwy ;) ja jestem clarista bo to zgrabniejsze niz clarinatica i czesciej uzywane, bardziej znane

  OdpowiedzUsuń
 24. Ruggeristas
  Mechilovers
  Lodofanaticas
  Albanaticas <3333
  Ps. Jak nazywają się fani Pablo Espinosy

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy Mechi jest spokrewniona z Ezequiel'em? Bo jej mniej znane nazwisko, Rodriguez, to chyba też jego nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodriguez to drugie najpopularniejsze nazwisko w Argentynie zaraz za Gonzalez.

   Usuń
 26. Mma prosbę dałymyście do tego jeszcze jaki fanklub ma kolory wstążek???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie mają kolorów wstążek, ale moglibyśmy między sobą na tym blogu ustalić kolory :)

   Usuń
  2. Wiem, że było coś ,że LODO ma żółtą, a Mechi niebieską, a Jorge szarą, ale nw jak do końca ustalmy coś,a lbo może ktoś wie jak jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  3. Też mi się wydaje, że Lodo ma żółtą, ale reszty nie wiem.

   Usuń
 27. Rozumiem ,że Julka lubi Lodovice i nie lubi Martiny ale czy nawet przy notce przy Tini musi wspomnieć o Lodo? To już jest żenada!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post pisała Magda, a nie Julka. Jakbyś spojrzała na autora piszę Francesca, a nie Julka - Leonaxico. Dodam jeszcze, że jestem fanką i Tini, i Lodo, a jakbyś przeczytał(a) post do końca to byś zobaczyła, że i przy Lodo pisałam o Tini.

   Usuń
 28. Ruggeristas ♥ ♥ ♥ ♥ Trochę też Tinista ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Jorgistas♥
  Dieguistas
  Mechilover♥♥♥
  Comellistas♥♥♥♥♥♥
  Xabianistas♥
  Albanaticas♥♥
  Facunators
  Candelovers♥♥♥♥♥
  Claristas
  Ruggeristas
  Baronaticas
  Luginators
  Trochę tego sporo :-D

  OdpowiedzUsuń
 30. Dieguistas
  Comellistas
  Mechilovers
  i przede wszystkim
  LUGILNATORS <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 32. Yo soy Tinistas, Jorgistas <3, Xabanistas, Comelistas, Albanatic, Claristas, Ruggeristas, Merchistas,

  OdpowiedzUsuń
 33. Tiniatas <3 Jorgistas <3 Mechilovers <3 i Colmellistas <3

  OdpowiedzUsuń
 34. Uwielbiam Lodo i Rugerro (włochów) :-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Odpowiedzi
  1. Jest;) sory nie zauważyłam na początku;)

   Usuń
 36. Wszyscy :)))))))

  OdpowiedzUsuń
 37. Pablistas lub Espistas :) Ja jestem Ruggistas, Tinistas, Dieguistas, Candelovers (czy jakoś, nie pamiętam ;p) ~Elix Dominguez (nie mg się zalogować ;p)

  OdpowiedzUsuń
 38. Może mi nie uwierzycie,ale przysięgam na życie,że od 2008r. fiolet to mój naj. kolor,lubiłam go kiedy Violetta jeszcze w planach nie była.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niiieee ? No co ty ? Boże :O -,-

   Usuń
 39. Ja jestem Ruggistas (wiem,że piszę inaczej niż Wy,ale tak właśni wolę ) ,Mechistas, Tinistas, Lodofans (też inna nazwa XD)

  OdpowiedzUsuń
 40. Jestem: Tinista, Ruggeristas, Candelover, Comellistas, Jorgistas

  OdpowiedzUsuń
 41. Tinista, Lodofriend, Clarista (wiem, wiem)

  OdpowiedzUsuń
 42. Pierwszy fioletowy kolor miał fandom Justina Biebera - Beliebers i wszystkie belieber noszą fioletowe wstążki co nie oznacza że są fanami Violetty

  OdpowiedzUsuń
 43. Ja jestem WSZYSTKIM czyli V-Lover <33
  Nie no ale najbardziej Jorgistas <3

  OdpowiedzUsuń
 44. ja jestem wszystkim czyli V-Lover <3
  ale najbardziej jestem Tinistas Lodofrends i Jorgistas <3
  UWIELBIAM ICH <3

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja jestem wszystkim ♥
  Ale wydaje mi się, że powinno być Mechistas :)

  OdpowiedzUsuń
 46. ALBANATICA SIEMPRE ♥ TOTISTAS SIEMPRE ♥ :)

  OdpowiedzUsuń
 47. Tinistas, Candelovers, Mechilovers i Comelitas, chociaz ja to lubię nazywać LodoComelitas to tak jakoś wdzięczniej brzmi. :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Tinistas, Candelovers, Mechilovers i Comelitas, chociaz ja to lubię nazywać LodoComelitas to tak jakoś wdzięczniej brzmi. :)

  OdpowiedzUsuń
 49. #Tinistas
  #Jorgistas
  #Lodofanaticas
  #Mechilovers
  #Dieguistas
  #Claristas
  #Ruggeristas

  OdpowiedzUsuń
 50. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 51. Beliebers mają kolor fioletowy od 6 lat to my raczej nie fioletowy

  OdpowiedzUsuń
 52. Dieguista <3333333
  Ruggerista
  Mechilovers
  Lodofantastica
  Candelovers
  Claristas
  <3
  Diego moje kochanie *-*

  OdpowiedzUsuń
 53. Facunators <3 <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 54. Lodofanaticas, ruggeristas and Jorgistas. Fanką Lodo na bieżąco, Fanką Ruggero i Jorge... trochę mniej ;D

  OdpowiedzUsuń
 55. Tinista,Jorgista,Lodofanatica,Ruggerista i jeszcze troche Facundista < 3

  OdpowiedzUsuń
 56. #Dieguistas ♥♥♥
  #Tinistas ♥♥♥
  #Mechilovers ♥♥
  #Comellistas ♥♥
  #Candelovers ♥♥

  OdpowiedzUsuń
 57. Ja wszystkich uwielbiam. Fani Pabla (Tomasa <3) to Espinosers, jeśli się nie mylę :)

  OdpowiedzUsuń
 58. Ktoś skopiował ten post na tej stronie : http://tinistoessel-polska.blogspot.com/2014/04/odcienie-fioletu.html#more
  :C

  OdpowiedzUsuń
 59. #Jorgistas ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  #Tinistas ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 60. Albanaticas i Totistas <3

  OdpowiedzUsuń
 61. Claristas? Chyba Clarinaticas :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Claristas? Chyba Clarinaticas :)

  OdpowiedzUsuń
 63. V-lovers mają jasnofioletowe wstążki (lila) bo fioletowe mają beliebers ☺

  OdpowiedzUsuń
 64. falba istnieje seciu ;*29 maja 2015 22:47

  Ekhem... Facunáticas* Clarinaticas* Universers* :')

  OdpowiedzUsuń
 65. Ruggeristas <3 Tinistas <3 Mechilovers <3 Lodofanaticas <3

  OdpowiedzUsuń