Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

31.05.2014

Novela.pl kolejne porcje Dario de rodaje

 Kolejne porcje Diario de rodaje


Jakiś czas temu pisaliśmy o tłumaczeniu filmików zza kulis przez portal novela.pl. Od tamtego dnia minęło już sporo czasu, a na noveli pojawiło się kilka nowych nagrań, więc dzisiaj post z kolejną porcją tłumaczeń, dodanych w ostatnim czasie.Można się  z nich dowiedzieć między innymi jak wygląda pokój Violetty czy jak nagrywa się piosenki do serialu. Zapraszam do czytania.

Czym jest Diario de rodaje ?   

Otóż jest to cykl filmików dodawanych na oficjalny kanał DisneyChannel Latino i nie tylko, w których członkowie obsady dzielą się np. ciekawostkami z pracy na planie, znajomością serialu, tajnikami pracy osób stojących za kamerą, czy backstage z nagrywania teledysków.


W ostatnim poście pisaliśmy o dwóch pierwszych filmikach tj. "Pod magią" oraz "Akcja". Od tego momentu, pojawiły się cztery nowe nagrania : "Pokój Violetty", "Głosy", "Wyzwanie" i "Taki już jestem"[TUTAJ] możecie wejść we wszystkie udostępnione dotychczas tłumaczenia Diario de rodaje.

W "Pokoju Violetty" możemy zobaczyć, jak wygląda pokój głównej bohaterki na planie filmowym. Widzimy wszelkiego rodzaju akcesoria, ubrania czy zdjęcia, które są ważne dla Violi. Do tego możemy posłuchać kilku słów  o pierwszym dniu nagrywania Violetty oraz emocjach jakie wtedy towarzyszyły Tini.
"Głosy" to materiał głównie o nagrywaniu piosenek do Violetty. Jak widzimy główną osobą, która jest za to odpowiedzialna jest Pancho Cia, główny dyrektor muzyczny, nauczyciel oraz akompaniator ekipy. Jesteśmy świadkami nagrywania Codigo amistad, Ti credo oraz ćwiczeń podczas Junto a ti. Z nagrania dość jasno wynika, że wszystkie otwory z serialu są wcześniej nagrywane w studio muzycznym, a dopiero potem są podkładane pod nagrany obraz. 
"Wyzwanie" to pamiętnik z nagrań o nieco innym charakterze. Zadaniem  członków obsady jet wymienienie jak największej ilości piosenek z serialu. Widać przy tym dużo humoru i dobrej zabawy.
"Taki już jestem" to przetłumaczony przez novelę tytuł piosenki Diego Yo soy asi. Po krótkim wprowadzeniu, Diego, Jorge i Xabiani przystępują do wykonania akustycznej wersji tej piosenki. Diego popisuje się nienagannym wokalem, a reszta daje pokaz wspaniałych umiejętności gry na gitarze. Jak Wam się podoba praca na planie serialu lub inne ciekawe materiały? Czekając na trzeci sezon warto przypomnieć sobie kilka fragmentów z serii drugiej i to w naszym ojczystym języku. Myślę, że takie tłumaczenia są pomocne i będzie ich się pojawiać więcej.11 komentarzy:

 1. Jeju, znowu? Ja nie chcę narzekać albo sprawiać nikomu z redakcji przykrości ale ostatnio jest masa postów nt kulisów 2 sezonu i ogólnie starych dziejów. Weźcie pod poprawke że jest tu masa ludzi, których same świetnie wykształciłyście w podobnych materiach i dlatego wszystko to już WIEMY. Jak mówiłam narzekać nie chce bo odwalacie duzo swietnej roboty ale to ciutenke meczace :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po prostu OMIŃ TEN POST, bo niektórzy (na przykład ja) nie wiedzieli co to diaro de rodaje..

   Usuń
  2. Też nie jestem z tego zadowolona, ale nie wyciągniemy tematu o trzecim sezonie jak go nie ma. Jak jest to wiecie pierwsi jak o zbliżającej się premierze i możliwości Polaka w V3 :)

   Usuń
 2. W ktorym to odcinku było ,jak Diego rozmawiał z violettą przez skype'a i ona wtedy byla z fran i cami w pokoju?
  Nie umiecie odpowiedzieć? 10 razy na asku musiałam to napisac a odpowiedzi brak -.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był 42 odcinek... Wystarczy wpisać na YT Violetta y Diego videollamada - to nie takie trudne

   Usuń
  2. A skąd miałam to niby wiedziec

   Usuń
 3. A czy jest takich filmików więcej??? ~Monia

  OdpowiedzUsuń