Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

31.03.2015

Martina ambasadorką języka w Polsce!

Martina ambasadorką języka w Polsce!

Pewnie zaciekawi Was jeszcze jeden - oprócz wspaniałych koncertów - akcent, który sprawi, że Polska na długie lata pozostanie w sercach i wspomnieniach obsady. W Łodzi po koncertach podarowano Tini pewną wyjątkową rzecz! O co chodzi?

Tak więc, panie i panowie polska ambasada Hiszpanii przyznała Martinie tytuł ambasadorki języka hiszpańskiego w Polsce. Masło maślane, ale jakie słodkie to masło - to pierwsza taka rzecz w historii Violetty, pomimo zwiedzenia tak wielu obcojęzycznych krajów to właśnie prezent od Polaków. 


 

Ambasada Hiszpanii w Polsce, pragnie wyrazić swoją wdzięczność za wkład jaki, dla szerzenia języka hiszpańskiego w tym kraju, został zrealizowany dzięki telewizyjnej serii która nazywa "Violetta". Ogromny sukces tego serialu wśród młodych znacząco wpłynął na wzrost odsetek uczących się naszego języka. 
Dziękujemy Pani Martinie Stoessel za zaoferowanie dziesięciu wejść na koncert i późniejsze spotkanie z uczniami dwujęzycznej sekcji hiszpańskiej Liceum nr XXXll Haliny Poświatowskiej i gimnazjum nr 34 Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, miasta Łódź. 
Ci młodzi poczynili znaczny wysiłek by nauczyć się języka i kultury Hiszpanii i Latynoameryki, by osiągnąć swój poziom doskonałości kończąc swoje dwujęzyczne studia. Spotkanie z bohaterką ich ulubionej serii stało się wielką rekompensatą za cały ten wysiłek i zastymulowało (zachęciło) do kontynuowania i pogłębiania wiedzy o Hiszpanii i jej kulturze.
Augustin Nunez Martinez
Ambasador Hiszpanii w Polsce


Z jakiej racji? Jak przedstawiono w dokumencie, w ramach wdzięczności za rozpowszechnianie jej języka w naszym kraju. I, szczerze powiedziawszy, z tym zgodzę się zupełnie - ale nie jako Martina, tylko serial w ogóle. Przez moje komunikatory przewinęły się w ostatnich latach dziesiątki osób, które zaczęły się uczyć hiszpańskiego tylko i wyłącznie z powodu serialu. Mnie też to skierowało na ten język, a za miesiąc zdaję z niego maturę, odrzucając angielski na drugi plan. Same piosenki stanowią ogromną popularyzację języka, o czym świadczy fakt, że na koncercie nawet dzieci śpiewały.
Jak napisał Onet.pl po koncercie:
[...] Zna­jo­mość hisz­pań­skich tek­stów jest wśród fanów "Vio­let­ty" obo­wiąz­ko­wa. Żadna edu­ka­cyj­na ini­cja­ty­wa krze­wią­ca naukę ję­zy­ka hisz­pań­skie­go nie zdzia­ła­ła tyle, co di­sney­ow­ski se­rial.Nie podoba mi się tylko - a może raczej niekoniecznie - że tytuł przyznano wyłącznie Martinie. Mimo to obsada tam była, widziała, czytała, i jestem pewna że odebrali ten stopień wdzięczności jak swój, przecież oni wszyscy tworzyli tę hitową serię. 

Co o tym myślicie?

25 komentarzy:

 1. Druga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Worek Ziemniaków. Wysyłać , bo zaspamuje komentarzami. A tak VQI to Supcio post! Ale zawiodłam się na Waszej relacji z koncertu. Była do dupy. To przecież najważniejsze wydarzenie w Polsce dla V-Lovers. A Wy to zwyczajnie olałyście. XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Anonimie z twoim komem sie nie zgadzam. :/

   Usuń
  3. Olałyśmy? w jakim sensie?

   Usuń
  4. Anonimie z twoim komem sie nie zgadzam. :/

   Usuń
  5. Jak możecie mówić że olałyśmy koncert, skoro opublikowałyśmy TYLE POSTÓW - poradniki, kilka postów z akcjami które organizowałyśmy, newslettery, najszybsze posty o obsadzie, relacja, posty dt konferencji i innych zajęć z polski, posty na temat koncertu a to i tak jeszcze nie wszystko. SPÓJRZCIE NA INNE BLOGI, które publikowały po 1-3 posty. My olałyśmy?

   Usuń
  6. Spokojnie. :D To osoba, która pisze o worku ziemniaków, więc zapewne nie jest specjalnie dojrzała ani inteligentna. :D XD Wasz blog jest najlepszy i wzruszyłam się bardzo na akcji z flagą.!! :)

   Usuń
  7. Zgadzam sie z Tinitą17 :)

   & jak sie jaram!! Może pojade na koncert do krakowa! !! A mieszkam w irlandii :D

   Usuń
 2. Te dziewczyny co tam stały z tini i resztą są z gimnazjum i liceum i dostały za darmo to spotkanie,szczęściary :D
  Ale mega prezent od Polski <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Sory ze znowu sie pytam ale czy moglabys wstawic filmik jorge jak spiewa po po po polska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to ty pytałaś/eś anonimowo pod poprzednim postem, odpowiedziałam komentarzem z linkiem.
   Wstawimy potem nagrania większości piosenek i zrobimy filmik z polskimi akcentami

   Usuń
 4. Czy Tini mogła dostać od nas lepszy prezent? Choć faktycznie zasługuje na to cała obsada. Nie mniej jednak cieszy mnie to bardzo, bo tyle krajów co ona odwiedziła i nigdzie nie dostała takiego wyróżnienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, ale zamiast pisac nsstepne posty wstawcie wkoncu te obiecane zdj i filmy z koncertu Blagam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, będzie, najdalej jutro wszystko będzie - mamy masę koncertowych postów w przygotowaniu

   Usuń
 6. O mój Boże, chodzę do tego gim :o I znam te dziewczyny xD Dlaczego ja nic o tym nie wiedziałam xd

  OdpowiedzUsuń
 7. To się Polska popisała xD od dzisiaj będę mówiła na Tini: ambasadorka języka hiszpańskiego w Polsce xD , lecz zgadzam się z tobą w 100% powinni ten tytuł przyzanć całej obsadzie, no nie tylko dla Tini, uczą się hiszpańskiego, ale dla Alby, ,Mechi, Ruggera itd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wg mnie ten tytuł powinna dostać cała obsada.

  OdpowiedzUsuń
 9. To nie sprawiedliwie, że tylko Martinię przyznali ten tytuł- powinni wszystkim, bo pewnie te dzieci zaczęły się uczyć j. hiszpańskiego z względu na Violettę nie Martinę, a poza tym innym było pewnie bardzo przykro- mi też było ;(

  OdpowiedzUsuń
 10. Racja, tytuł należy się całej obsadzie, ale i reżyserom, scenarzystom i innym osobom pracujących nad serialem ;)

  OdpowiedzUsuń