Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

07.08.2014

[Z życia aktorów] Nauka w codzienności Martiny

[Z życia aktorów] Nauka w codzienności Martiny


Pewnie zawsze ciekawiło Was to jak odtwórczyni głównej roli w telenoweli znanej na całym świecie godzi pracę z nauką. Do tego z pewnością nie wszyscy z Was znają tamtejszy tryb kształcenia. W tym poście postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i zaznajomić dociekliwych jak postępują zajęcia w Argentyńskich szkołach.


System szkolnictwa w Argentynie

Ponieważ za oceanem nauka wygląda ciut inaczej niż u nas przejdę najpierw do podstaw.

Uczęszczanie do przedszkola dla dzieci w wieku czterech/pięciu lat jest dobrowolne. Obowiązkowy etap kształcenia zaczyna się w wieku sześciu lat a kończy na czternastu. jest ona podzielona na trzy etapy (Ciclos - Cykle), ogółem nazywa się Educación General Basica - EGB (Ogólnego Wykształcenia Podstawowego). Ma  ona cztery poziomy i dwa różne systemy: poziom początkowy (przedszkole, wczesna edukacja), na poziomie podstawowym (szkoła podstawowa), na poziomie szkoły średniej (liceum) i wyższego wykształcenia (wykształcenie wyższe).
- Wykształcenie Podstawowe - tu obowiązkowe kształcenie trwa od szóstego do czternastego roku życia. Tak jak u nas jest tu podział na klasy 1 - 6. Wkrótce jednak został również dodany cykl 7 - 9; 
- Wykształcenie średnie - ma ono dwa poziomy. 1 - 3 mają wspólne zajęcia (tak jak u nas  polski, matematyka itd.). W klasach 4 - 6 wprowadza się nauki społeczne, przyrodnicze, sportowe, plastyczne i techniczne (artystyczne). Oferowany jest dodatkowy rok nauki,  w którym można zdobyć technikę zawodową (czyli jak nasze technikum) o profilach: rolnictwa, budownictwa, energii elektrycznej i mechaniki. Jest możliwość wybrania nauki teoretycznej jak i praktycznej, typowej, przygotowywującej do zawodu (czyli jak nasze licea i technika);
- Szkolnictwo wyższe - tutaj jest to nauka typowo zawodowa. 

Czwarty etap jest to szkolnictwo wyższe, które obejmuje zarówno studia i wyższe wykształcenie: 
- Szkolnictwo Wyższe: klasy 1 - 3, jest to nauka typowo zawodowa, np. na profesora, nauczyciela czy technika;
- Poziom Uniwersytecki: 4 - 6 , jest to wykształcenie zawodowe nauczycielskie: licencjat, dyplom inżyniera, magisterka, tłumacz, profesor, adwokat itd;
- Poziom Podyplomowy: tu dyplom zapewniający zawód można zdobyć w 12 - 18 miesięcy tytuł magistra, w 24 - 30 miesięcy doktorat.

Jak widzicie kształcenie jest bardzo zbliżone do naszego, nie ma zbyt wielkich różnic.Przejdźmy zatem do naszej gwiazdki.

Już w wieku pięciu lat zaczęła brać lekcje tańca, gimnastyki i baletu oraz gry na pianinie.  Jej nauczycielką śpiewu jest Lorena Borgece. Aby móc wziąć udział w kastingu do "Violetty" rodzice (Alejandro i Mariana) Stoessel postawili jej jeden warunek - ma ukończyć podstawowe kształcenie. Oczywiście udało jej się i już od czternastego roku życia lśni pod postacią Violetty. Ukończyła kształcenie podstawowe i średnie, choć niechętnie, najbardziej nie lubi matematyki, jednak zdobycie dyplomu (naszego świadectwa) dało jej ogromną satysfakcję. Skoro jednak jest zajęta karierą to jak dzieli życie zawodowe z edukacją, skoro rodzice pozwalają jej grać dopóki jej wyniki w nauce będą zadowalające? To wszystko wyjaśnią nam fragmentu z dwóch wywiadów.Pierwszy [klik]
Budzę się o siódmej rano i o ósmej mam zdjęcia na planie, w Estudios Baires Don Torcuato gdzie pracuję do czternastej, gdyż jestem tylko dzieckiem i mogę pracować przez sześć godzin dziennie. W szkole nie mam konkretnych lekcji, gdyż uczę się tylko dwa razy w tygodniu. Jest metoda nauki na odległość dla osób takich jak ja, z której korzystam i dlatego nie muszę spędzać całego czasu w Colegio Martin y Omara. Chodzę na dziesięć przedmiotów, po pięć na semestr a zadania zdaję za pomocą poczty elektronicznej. W ten weekend zaczynam kurs gitarowy, kontynuuje nagrania piosenek, a także mam zamiar spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną, bo to jest najważniejsze.Oraz drugi dla niedawno opublikowanego dla "Hola Argentina" [klik]: 

Tak, już jako dziewczynka wiedziałam, że chcę poświęcić się muzyce. Kiedy wracałam ze szkoły do domu razem z mamą [Marianą] słuchałam Luis Miguel, Shakiry, Chaynne. Patrzyła jak tańczę przez całe dnie, okazało się, że otworzono szkołę muzyczną. Praktycznie ta szkoła była dla nie stworzona. A teraz, gdy przyszłam na świat, rozrywka, marzę, aby stworzyć własne show i być w każdym jego najdrobniejszym szczególe. Podczas nauki gry na gitarze raz w tygodniu tańczę hip - hop, którego uwielbiam. Jest to trudne, ponieważ muszę połączyć wszystko ze szkołą, którą wypełniam poprzez internet oraz zajęcia z języka angielskiego.
A oto fragmenty z kilku zajęć oraz teraźniejszych ćwiczeń. Na pierwszym z nich (Martina jest pośrodku) dziewczyny tańczą do kawałka Abby - "Super Trouper", na drugim natomiast do Beyonce - "Partition".


Dzisiaj zdawała egzaminy z Matematyki i Biologii. Wyniki zadowoliły zarówno ją, rodziców i obsadę.

Dziś Tini zdaje biologię i matematykę !!!!! Naprzód potężna, dobrze! Naprzód! 


Naprzód naprzód geniuszko !!!!
SUKCES DZIEWCZYNKO @TiniStoessel MOŻESZ hhahaha

Co Wy na to, aby  jej pogratulować?

Felicidades por su exito en la ciencia Tini! -  Gratulujemy Ci sukcesów w nauce Tini!
Nos alegramos de que usted tiene tiempo para Violetta y la ciencia Tini! - Cieszymy się, że masz czas na Violettę i naukę Tini!
Felicidades Tini! En Polonia, los queremos mucho! - Gratulacje Tini! W Polsce bardzo cię kochamy!

A Wy co myślicie o jej trybie nauki?

30 komentarzy:

 1. Świetny post ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie złe ! Tylko coś jej brakuje ?

   Usuń
 2. Jestem z niej taka dumna. Przypuszczam, że jest bardzo przemęczona, ale cieszę się, że może spełniać marzenia i kontynuować edukację, aw.

  OdpowiedzUsuń
 3. Post jest fajny

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwsza. super post! Tini jest niesamowita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sorry niejestem pierwsza , bo komentarze mi sie nie pokazaly, i nie zauwazylam

   Usuń
 5. A wiecie moze jak wyglada skala oceniania w Arg.? Chodzi mi o skróty jak u nas : bdb - bardzo dobry. I czy mozecie mi powiedziec co na tym zdjeciu pisze? Na ile zdala ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jak w usa , czyli np . 6 -A , 5-B itd. :-)

   Usuń
  2. Co ? Możesz to nam wyjaśnić ?

   Usuń
 6. Ja się trochę pogubiłam w wykształceniu wyższym. Mają ciut inne, bo u nas pierwsze 3 lata to licencjat, a u nich jakiś profesor.... potem dopiero licencjat i mgr.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od zawsze myślałam, że Tini nie umie grać tak naprawdę na pisaninie..

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj ta Martina nasza to zdolniach jeszcze żeby tylko umiała grac na czymś ...
  zapraszam na bloga vilu4everpl.blogspot.com , kometujcie , obserwujcie , często czytajcie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To Martina ma podstawowe wykształcenie, a ma 17 lat ok ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martina tylko udaje , że gra na pianinie . P.S. Martina fatalnie tańczy !

   Usuń
  2. Zgadzam się, ale naprawdę umie grać na pianinie.

   Usuń
 10. to Martina umie grać na pianinie czy nie ? bo już się pogubiłam raz jedni piszą że się uczyła i umie a inni że tak na prawde nie umie i w serialu udaję .

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze bylam ciekawa, jak wygląda edukacja w Argentynie. Teraz wiem, dziękuję ^^
  Widać, że Martina jest jednak najbardziej zapracowaną osobą z planu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na tych dilmikach yrzech co tancza do beyonce tini jest z jej mama?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja ciepiepsze normalnie teraz się zbuntowałam !!!! Oglądałam co będzie w 10 odcinku iiiii wkurzyło mnie to na maxa ! Jak bym miała tt , to by poleciały hejciki parottcie ! :'-(

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też nienawidzę matematyki XD
  Gratuluję mojej Tince <3

  OdpowiedzUsuń
 15. To jest Beyonce-Partition, a nie Beyonce- Check n it

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wlasnie chcialam to napisac :)

   Usuń
 16. Skoro nicilas napisał Martinie "Możesz", to pewnie wcześniej narzekała ma nauke :-D XD

  OdpowiedzUsuń
 17. rodzice ją kochają więc cieszą sie ppoprostu z jej sukcesów itp. są jej rodzicami wspierają jak każde dziecko

  OdpowiedzUsuń
 18. Ajjj, Tinita taka zdolna jest :') Patrząc na ten pierwszy filmik i na te czarno białe, widać jak bardzo się rozwija, widać, że pracuje! Nie oszukujmy się, na pierwszym filmiku Tini tańczy... bardzo słabo, no jak początkujący tancerz, natomiast od kolejnych, ahhh, nie da się oderwać wzroku! Jest idealna, tak jej zazdroszczę takiego talentu. Nie dość, że śpiewa idealnie, tańczy fantastycznie, ma nieziemską figurę, to jeszcze śliczna i mądra! -Ideał człowieka :') TAKA DUMNA!!!! <3 <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń