Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

24.02.2014

[Prasa] Lodovica dla LoveMusik

W ostatnich dniach Lodovica Comello, młoda Włoszka o coraz mocniej świecącej gwieździe udzieliła wywiadu dla jednego z portali muzycznych, hiszpańskojęzycznego Love Musik. Każdy Lodonatico może znaleźć w nim wiele interesujących faktów tak na temat bieżących spraw, jak i ciekawostek na temat samej aktorki i piosenkarki. Serialowa Francesca odpowiedziała aż na 29 pytań różnego autorstwa. Mówią między innymi wiele faktów o klipie do Otro dia mas, trasie koncertowej, jej podróży do Buenos Aires, stosunku o fanów - także polskich, mnóstwo o piosenkach z Universo i upodobaniach Lodo.

Lodovica powiedziała także, kiedy skończy się nagrywanie 3 sezonu Violetty.
Zawiera naprawdę imponującą liczbę faktów na temat Lodo, to gigantyczny zbiór informacji.
Dowiedzcie się o niej więcej! :)


Posty, które mogą Wam się przydać ;)
Tłumaczenie Otro dia mas
Kulisy klipu Otro dia mas


Znajdujesz się w Barcelonie, aby nagrać swój nowy klip. Jaki jest jego temat i dlaczego wybrałaś do nagrywania to miejsce?
Tematem jest  Otro dia mas, pierwszy utwór płyty. I wybraliśmy Barcelonę, ponieważ kiedy myśleliśmy o temacie video, zdaliśmy sobie sprawę, że byłyby wszystkie to zewnętrzne miejsca i potrzebne było piękne miasto. Także pomyśleliśmy natychmiast o Barcelonie, że wszyscy wiedzą, że jest bardzo piękna dla kolorów, jej atmosfera... Tak więc, jesteśmy tu.Wiesz, w jakiej okolicy będziesz nagrywać?
Nie wiem za dobrze.. Z pewnością będzie to piękna plaża, i będziemy improwizować. Będziemy grać w najbardziej sztandarowych miejscach Barcelony, oczywiście rozumiejąc przy tym, gdzie jesteśmy. Ale specjalnie nie wiem, gdzie będziemy.

Kiedy możemy zobaczyć pełny klip?
Jakoś na początku marca, nie znam dokładnej daty ale niewiele brakuje. 

@AngelysCoronado i @lodomisonrisa: Co znaczyło pchnięcie "Universo" na rynek dla Twojej kariery?
Dla mojej kariery było to coś innego, bardzo wyjątkowego i super emocjonującego, ponieważ to jest to, co zawsze chciałam robić. Od małego uczyłam się śpiewu, muzyki, gry... Więc od zawsze pierwszym marzeniem w moim życiu było robić to, teraz widzę to tutaj i jeszcze nie upadłam.

Śpiewasz, tańczysz, grasz... Gdzie chcesz skierować swoją karierę?
Na śpiewanie. Poświęciłam muzyce mnóstwo czasu i nadal chcę to robić. Uwielbiam także taniec i aktorstwo, ale zrobiłam to raczej w ramach eksperymentu.

Cindi: Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z Universo?
Dokładnie Otro dia mas. Dlatego wybraliśmy ją jako nowy singiel, poza tym brzmi świetnie, więc wybór nie był trudny.

Co lub kto zainspirował Cię do napisania Universo?
Zainspirowała mnie trochę moja historia. Jestem jeszcze młoda ale już mam coś do powiedzenia, i to że chcę to przekazać jest bardzo pozytywną wiadomością.
Chcę, żeby wiedziały wszystkie dziewczęta lub chłopcy, którzy mają marzenie aby śpiewać, być tenisistą, gotować... żeby tak było. Trzeba się uczyć i ciężko pracować. Jeśli ktoś wierzy i jest przekonany co do swoich umiejętności i swoich marzeń, coś osiągnie. To to, co chcę powiedzieć. Patrzę w przeszłość i widzę dziewczynę z wieloma marzeniami, a teraz mówię, że zaczęły się spełniać.

Na albumie można znaleźć wiele stylów. Z którym się najbardziej utożsamiasz?
Jestem dosyć rockowa. W rzeczywistości, jest jeden tytuł, który jest coverem z lat '70 jednej piosenkarki, która nazywa się Nicolette Larson, i wracając nazywa się "I only wanna be with you", jest bardzo rockowy. Wierzę, że podążę w kierunku tego stylu.

[poniżej cała piosenka z tłumaczeniem]


Jesteś zamieszana w kompozycje piosenek na tej płycie, dlatego wybraliśmy kilka i chcemy, żebyś wyjaśniła nam, co chciałaś przez nie przekazać:


Otro dia mas:  Creo que el deso mas grande que tengo, es volar. La mente me ayudaria a acercarme a ti. "Wierzę, że największym pragnieniem jakie mam, jest latać. Umysł pomoże mi zbliżyć się do Ciebie". Ten wers preferuję. Temat mówi o miłości na odległość. To sytuacja, której doświadczyłam po przybyciu do Argentyny i wierzę, że wielu facetów ją porusza. Chciałam dać im trochę siły..

Para Siempre [KLIK tłumaczenie]: Także mówi o miłości. Tutaj też jest nieco miłości na dystans. Wtedy byłam bardzo zdeprymowana [dop.red. w depresji] z tego powodu. Temat ten ma na celu zaprosić ludzi, aby myśleć, marzyć i osiągnąć głową to, czego chcą.

Solo Musica [KLIK tłumaczenie]: To bardzo zabawna piosenka. Jest czystą energią i popycha do tańca, zabawy, robienia dobrze..

Una nueva estrella [KLIK tłumaczenie]: Opowiada o spełnionych życzeniach i mówi: nowa gwiazda zaczyna błyszczeć. Jeśli wierzysz w swoje marzenia, zrealizują się.

Universo  [KLIK tłumaczenie]: Mój ulubiony wers to: Si mi vida fuera un show, lo volveria ver para entenderla. "Jeśli moje życie prowadziłoby to przedstawienie, wróciłabym, aby zobaczyć je, zrozumieć je". Przez tę piosenkę wyrażam moje chęci chodzenia po wszechświecie, krzycząc o tym co lubię, co chcę zrobić i chęci osiągnięcia tego. 

I mówiąc o singlu... jak widzisz jego rozpoczęcie i klipu?
Z wielkimi emocjami. Nagłym wybraniem się na spacer, wchodzeniem do jakiegoś sklepu i słuchać, jest bardzo heavy.

Universo nie przybyło jeszcze do wszystkich krajów. Powiedz, w jakich miejscach wkrótce się ukaże.
Na ten moment płyta już jest we Włoszech, Hiszpanii, Argentynie i Urugwaju. Teraz wyjdzie w Polsce, Brazylii, Meksyku i prawie na pewno w Rosji. Czekam aż rozprzestrzeni się w tak wielu krajach, jak to możliwe. Chciałabym je poznać.Wyobraź sobie, że możesz wybrać tytuł z płyty jaki chcesz i artystę, aby Ci towarzyszył. Która piosenka to będzie i z kim?
Jak już powiedziałam, jestem rock'n'rollowcem, wybrałabym I only wanna be with you z Bruce'em Springsteenem. Zagrać to razem i "zrokować ją" trochę.

Widzimy, że jesteś wielką fanką Bruce'a...
Ogromną fanką! Cała moja rodzina i ja jesteśmy zwolennikami. Byłam  na około 15 koncertach. Kochamy wszystkie. Jeśli wchodzisz do mojego pokoju we Włoszech, to świat Bruce'a.

I musząc wybrać kogoś z obsady Violetty, kogo byś wybrała?
Wiedząc, że ona uwielbia tańczyć, jest także bardzo zdeterminowana i pozytywna, bardzo energiczna... wybrałabym moją przyjaciółkę Candelarię, gra Camilę w serialu, aby zaśpiewać Solo musica. Widzę nas śpiewające i tańczące z całą tą energią.Są jakieś potwierdzone terminy trasy Universo?
Nie ma terminów, nie ma miejsc, ale będzie trasa. Z pewnością gdy skończymy nagrywać trzeci sezon Violetty - tam w listopadzie - będę mogła całkowicie poświęcić się koncertom.

[dop.red. Tego pytania nie do końca zrozumiałam, wybaczcie]
I mówiąc o koncertach. Z Violetta En Vivo powtórzyliście w  Palau Sant Jordi mające bezwzględny koniec..
Tak, powtarzamy i mamy podwójny występ. To szaleństwo! Fakt, że hiszpańscy fani są zapaleni.

Co czujesz, kiedy widzisz tyle wiadomości pełnych podziwu od fanów?
Szalenie. Również nie mogę uwierzyć, skąd do mnie piszą: Afryki, Polski, Rosji, Brazylii, Francji...To jest szaleństwo! Zobacz tak wiele języków, a następnie udaj się do tych krajów i je poznaj. Prawda jest taka, że to por prostu szalone, bo wewnątrz nadal czujesz się taka sama jak zawsze. Jestem tą samą Lodovicą co pięć lat temu i robię zakupy z warkoczem i w okularach, wychodzę z przyjaciółmi... To szalone, że mają dla Ciebie tyle podziwu, znają Cię i tak kochają, to bardzo piękne.@agusreynoso87, Lodo Lucia Te AMA♥ y @FCOViolettaWeb: Co poczułaś, kiedy dowiedziałaś się, że masz zagrać Francescę w Violettcie? I w czym przypominasz swoją postać?
Cóż... popłakałam się. Był zbiorowy okrzyk, zadzwoniłam do mamy, do taty, wszyscy płakali. Nie spałam przez tydzień z emocji. I rola Francesci... prawda jest taka, że obie jesteśmy bardzo ciche, pozytywne, lubimy się dobrze dogadywać z ludźmi, nie lubimy mieć problemów, jesteśmy dobrymi przyjaciółkami. Najważniejsze różnice są chyba w wyglądzie. Ja jestem bardziej sportowa a ona nosi sukienki. Jest bardzo słodka, romantyczna.. i jest też bardzo wrażliwa, czuję się trochę bardziej pewna siebie. Wierzę, że w pewnych sytuacjach działam inaczej.IARA y  Fran: Czego nauczyłaś się, pracując przy Violettcie?
Pomogła mi bardzo urosnąć na poziomie osobistym. Przyszło mi żyć w innym kraju, po innej stronie świata. Nauczyłam się radzić sobie praktycznie sama. To jakby nagle musieć wzrosnąć, ale bardzo mi to pomogło. Jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Nauczyłam się też nowej pracy, wcześniej nie grałam przed kamerami. Tylko miałam doświadczenia na scenie, przed publicznością.. Więc znalazłem nową pracę, którą kocham. I to było wspaniałe doświadczenie uczenia się!

@LoveLeonettaESP: Jeśli nie zostałabyś Francescą, jaką postacią chciałabyś być?
Bardzo mnie bawi granie złych. Możesz grać dużo ze swoją postacią, pozwalają Ci robić rzeczy, których nie może robić Francesca. Myślę, że byłaby to Ludmiła .

Orival23 y @braviftmycast: Jakie jest Twoje następne marzenie?
Mam nadzieję na karierę musicalową i wydanie o wiele więcej albumów. Dotykać moich rzeczy, śpiewać o moich rzeczach, proponować moje piosenki, moje historie i oczywiście dotrzeć do serc ludzi.

Wiele z wiadomości, jakie otrzymaliśmy powiedziały nam, że proszą o poradę dla dziewczyn, które któregoś dnia chcą realizować taką muzykę jak ty. Co byś im powiedziała lub poradziła?
Najważniejsze dla mnie jest to, aby starać się być jak najlepszym w tym [dop.red. co robisz]. Jeśli chcesz być kucharzem, musisz być najlepszy. To najważniejsze, co może być. Ciężko pracować, uczyć się i ważne jest wiedzieć, żeby nigdy nie myśleć: To już to. Przybyłam. Nie osiągnę wyższego poziomu. To jest pierwszy błąd i chcę, żebyście wiedzieli, że są wspaniali profesjonaliści którzy wciąż się doskonalą. Nigdy nie przestawajcie się uczyć.


TEST SZYBKOŚCI
Zenia: Co sprawi, że się uśmiechniesz, kiedy jesteś smutna?: Rozmowa przez telefon z moim przyjacielem. 
Luigina: Jaki jest Twój ulubiony kolor?: Żółty
Niezbędne akcesoria?: Szalik
Ulubiony portal społecznościowy do kontaktu z fanami: Twitter
Maira: Jakie jest Twoje wymarzone miejsce na Twój własny reczital?: Nie wiem... Świat! Miejscem które uwielbiam są Stany Zjednoczone ogólnie. Nie obchodzi mnie gdzie dokładnie. Stany Zjednoczone!
Alicia (Valencia): Jakiego piosenkarza hiszpańskiego lubisz? Wiesz, że nie znam wielu? Ale bardzo lubię Alejandra Sanz.


Na koniec, poleć nam solistę lub grupę nieznaną szerszej publiczności, ale którego talent na nią zasuguje. 
Piękne rzeczy! Mogę wymienić wszystkich? Hahaha, jak ciężko. Polecę Ci mojego bardzo dobrego przyjaciela, który jest kompozytorem i pisze bardzo zabawne teksty. Jest naprawdę genialny i nazywa się Diego Esposito. Studiował ze mną na Akademii w Mediolanie i próbuje zaproponować swoją muzykę.

I co myślicie? Interesujące, prawda? :))
18 komentarzy:

 1. pierwsza fajne komentarze>

  OdpowiedzUsuń
 2. wow ... można się dużo o niej dowiedzieć <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro kończą nagrywać 3 sezon jakoś w listopadzie, to pewnie na przełomie września i października będzie w tv w Argentynie. Drugi też puścili, zanim cały nagrali. 66 odcinek nagrywali któregośnastego maja, a już 29 kwietnia poleciał 1 odcinek

  OdpowiedzUsuń
 4. sporo nowych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący twitcam. Ciekawy post. Pozdrawiam ;)

  Zapraszam na mojego bloga o Violetcie i Martinie Stoessel, trwa konkurs z płytą Violetta en Vivo do wygrania: http://violetta-tinistoesselpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy o Lodo :) Oraz cieszę się, że wspomniała o Polsce. Może dla innych to nic, ale według mnie to duży sukces, że Lodo nas wyróżnia :D I ogólnie Milens uwielbiam twoje posty i dziękuje za wczorajsą konwersacje na asku <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam w komentarzach, że nagrody do konkursów dostajecie od wydawnictw. Czy ja też mogła bym coś od nich dostawać? :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post tak samo jak wywiad *o* miło się go czytało i przy okazji wiele dowiedziałam się o Lodo ^^

  Kocham piosenkę Otro dia mas <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy wyniki wyspiewaj sobie sekretnik 2 ? pliss odpiszcie

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój ulubiony kolor to też żółty :D

  Asowa As

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo ciekawy post, podoba mi się :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Kocham violette i leona

  OdpowiedzUsuń