Do Violetta Live w Polsce pozostało...

Do Violetta Live w Polsce pozostało...

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

23.03.2015

VIOLETTA LIVE: ŁODŹ | PORADNIK KONCERTOWICZA [AKTUALIZACJA2]

VIOLETTA LIVE: ŁODŹ | PORADNIK KONCERTOWICZA [AKTUALIZACJA2]

To się dzieje, prawda? Za niewiele ponad dwa tygodnie Vilovers wyruszą w stronę środka naszego kraju, do Łodzi, aby bawić się na najważniejszym wydarzeniu dla każdego fana - koncercie. Dla części z Was to nie będzie pierwszyzna, pewnie zdarzało się już bywać tu i tam, na koncertach gwiazd, które lubicie czy podziwiacie, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że średnia wieku Vilovers raczej na pewno nie przekracza osiemnastu lat, tak więc większość z Was na koncert uda się po raz pierwszy w życiu.

Dlatego też w oparciu o własne doświadczenie i uzyskane informacje, sporządziłam dla Was PORADNIK KONCERTOWICZA, czyli co zrobić, żeby ten dzień przebiegł jak najlepiej. 

Nawet jeśli jesteście weteranami w sprawie koncertów, proszę KAŻDEGO, aby zapoznał się z tym postem chociażby pobieżnie. To ułatwi wszystkim sprawę.

[AKTUALIZACJA] Pod TYM LINKIEM możecie znaleźć szczegółowy plan imprezy od organizatorów z mapą obiektu numerami bram wejściowych oraz miejscami parkingowymi. 

[AKTUALIZACJA 2] Okazało się, że aby wejść na arenę samemu trzeba mieć ukończone 18 lat a nie jak wcześniej podawano 16 lat. Nieco wyżej w linku z planem imprezy możecie znaleźć formularz, jest on także dostępny w poście o sierpniowych koncertach. Nie jest w 100% pewne, że każdy będzie sprawdzany, ale lepiej mieć takie zaświadczenie ze sobą dla pewności. Nie zapomnijcie także o jakimś dokumencie, który potwierdzi Waszą tożsamość (np. legitymacja czy dowód osobisty) 
LINK do odpowiedzi Livenation co do wieku uczestników koncertu. 


1. CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?
Wiele zależy od tego, czy spędzacie w Łodzi noc czy też wracacie tego samego dnia (samochodem z mamą, bądź też komunikacją publiczną z koleżanką lub też samotnie). 

Jeśli zostajecie w Łodzi na noc: możecie zabrać ze sobą co tylko chcecie w walizkę/torbę. Ważne, abyście pamiętali, by zostawić ją w miejscu noclegu, a do Atlas Areny zabrali tylko niezbędne rzeczy. 

Jeśli macie zamiar wracać tego samego dnia, część ekwipunku możecie zostawić w samochodzie, ale jeśli musicie wszystko mieć ze sobą, postarajcie się, aby tych rzeczy było jak najmniej, innymi słowy: ograniczcie je tylko do tych niezbędnych.

Zanim je wyliczę, rozwiążmy jeszcze jedną kwestię - plecak czy torba?
     plecak potrafi być o niebo wygodniejszy i pomieścić więcej, jednakże (wiem z doświadczenia) kiedy stoi się w tłumie ludzi tuż przed wejściem na halę, masa napierających osób potrafi z wielką siłą ciągnąć Cię w dół i bardzo ciężko jest wtedy zachować swobodę. Plecak też zajmuje mnóstwo miejsca i może przeszkadzać innym oraz, korzystając z tego, że nie masz oczu z tyłu głowy, łatwiej jest Cię okraść, dlatego należy pamiętać, by te ważniejsze rzeczy - jak portfel, telefon, bilet i dokumenty - trzymać w kieszeniach spodni, (można postarać się o taką nerkę: klik - polecam bardzo) kurtki, na smyczy na szyi.
     torba w porównaniu do plecaka pomieści mniej, ale też mniej miejsca zajmuje. Łatwiej jest mieć ją "na oku", jednak również występuje zjawisko, które nazywam "wzmożoną grawitacją", czyli łatwiej jest zostać pociągniętym w dół przez tłum. Jeśli się na nią zdecydujecie - pamiętajcie, by nosić ją przewieszoną przez oba ramiona - będzie ciężej ją ukraść. 

Co więc zapakować NA KONCERT, czyli na oczekiwanie na wejście? 

 • bilet - co jest raczej oczywiste, prawda? 
 • dokumenty - dowód osobisty, legitymacja szkolna, studencka - wszystko co pomoże potwierdzić Waszą tożsamość lub będzie podstawą do przyznania ulgi przy kasach biletowych itp. 
 • pieniądze - najlepiej, aby nie znajdowały się tylko w portfelu, ale część z nich także w jakiejś wewnętrznej kieszeni plecaka/torby, kieszeni w kurtce - na wypadek, gdybyście zgubili portfel, a byłyby Wam potrzebne pieniądze na jedzenie lub bilet
 • konieczne zaświadczenia (np. zgoda rodziców) - najlepiej mieć je w kilku kopiach w różnych miejscach, łatwo o zgubienie takich
 • bilety na komunikację miejską - jeśli jest taka potrzeba
 • ładowarka do telefonu - może się przydać, wierzcie mi
 • koniecznie wszystko, co potrzebne będzie do przeprowadzenia koncertowych AKCJI! (14:30 zabiera fioletowe karteczki bądź serduszka, a 19:00 zabiera karteczki/serduszka białe i czerwone - płyta czerwone, trybuny białe)
Z rzeczy nie aż tak niezbędnych, ale bardzo ważnych: 

 • woda - absolutny obowiązek. Prawdopodobnie na Atlas Arenę z nią nie wejdziecie (albo zabiorą Wam korek od butelki i będziecie musieli ją wypić), ale jest rzeczą niezbędną, która pomoże Wam przetrwać ciężkie chwile w kolejce do bram (być może będzie bardzo duszno, ciasno i nieprzyjemnie, łatwo o zasłabnięcie)
 • coś do zjedzenia - sytuacja podobna jak wyżej. W zależności od tego ile czasu chcecie spędzić przed Atlas Areną, może być na wagę złota, albo niepotrzebne - ja tylko przypominam, że może się przydać

Jak się ubrać?
Kożuch stanowczo odpada. Wierzcie mi, będziecie wielokrotnie umierać z gorąca - czy to w kolejce przed halą, czy to przed koncertem. Najlepiej ubrać się na cebulkę, koniecznie na fioletowo lub biało czerwono. Albo po prostu według uznania. 

Gdzie spać?
Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie spać, Atlas Arena ma na swojej stronie kilka propozycji dla Was (są różne przedziały cenowe, nawet od 35 złotych) - klik tutaj.

2. W DRODZE DO ATLAS ARENY
Ciężko jest mi rozpatrywać wszystkie scenariusze tego, o której i w jaki sposób zamierzacie dotrzeć do Łodzi, dlatego też ten etap potraktuję trochę po macoszemu. Sama nie jestem specjalistką jeśli chodzi o to miasto - będę w nim dopiero pierwszy raz w życiu, dlatego też ufam, że sami doskonale sobie poradzicie. W internecie jest pełno podstawowych informacji na temat linii autobusów i tramwajów, miejsc parkingowych. 

Atlas Arena znajduje się blisko śródmieścia: 

A dotrzeć do niej można następującymi liniami:
AUTOBUSY:
L, 50, 52, 80, 80A, 86, 97, 98, 99, 99A
TRAMWAJE:
8, 10, 12, 14
Polecam również zapoznać się z TYM LINKIEM.

Wygląda tak: 

Jak sami widzicie, jest to jeden z ważniejszych punktów miasta, obok znajduje się stadion, więc nie powinno być trudno tam trafić. W razie czego - nie bójcie się nigdy pytać o drogę - na pewno każdy mieszkaniec Łodzi będzie w stanie Wam pomóc. Ja sama w ten sposób miesiąc temu szukałam drogi na Torwar, gdzie koncertował Ed Sheeran. 


3. PRZED OTWARCIEM BRAM 
Okej, dla mnie jest to najważniejszy punkt poradnika. Od niego zależy, czy wszystkim nam czas przed wejściem upłynie miło. Jak sami wiecie - bramy są otwierane o 13 i o 17:30 - na półtora godziny przed oboma koncertami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przed koncertem będzie niewyobrażalny tłum. 

Takie są moje wspomnienia z kolejki przed wejściem na Eda Sheerana:
Przede wszystkim - niezapomniany ścisk. Kiedy otworzono bramy, cała masa ludzi zaczęła napierać na bramki i biedną ochronę, przez co temperatura w tłumie mogła osiągnąć nawet kilkanaście stopni. Wierzcie mi, był środek lutego, a mi było duszno i gorąco. Miałam plecak, więc tłum ciągnął mnie w każdą stronę jak chciał. Możecie to sobie porównać to bycia na środku oceanu w trakcie sztormu - nie masz żadnej władzy nad tym co robisz, tylko lecisz za tłumem, posuwając się sporadycznie o parę kroków do przodu. Ręce miałam zakneblowane, a kiedy już dostałam się do środka, miałam wrażenie, że wszystkie moje wewnętrzne narządy były zmiażdżone. 
Głęboko jednak wierzę, że tym razem będzie trochę inaczej. 

Violetta to impreza trochę większa, poza tym będzie na niej mnóstwo młodych osób i wejść również będzie więcej. Mam nadzieję, że Live Nation postara się o więcej bramek i uformuje z nich zgrabne kolejki. 

Na pewno zastanawiacie się o której godzinie macie się pojawić, żeby wejść na czas i wszystko było w porządku? Tak więc uspokajam - przychodzenie 10 godzin przed koncertem nie będzie konieczne. Pewnie ktoś wpadnie na taki pomysł, ale według mnie jest on bez sensu. Dlaczego? 

Otóż, jak sami wiecie - to nie jest typowy koncert. Na typowym koncercie mamy średnio trzy strefy: trybuny (gdzie każdy ma miejsce oznaczone na bilecie), płyta oraz Golden Circle czyli taka jakby płyta Vip, strefa tuż przed sceną. Na płycie i GC nie ma krzesełek - jeśli uda Ci się wejść szybko na halę i podbiec pod bramki - są Twoje i stoisz blisko. Spóźnialscy stoją daleko, dlatego też taki wielki nacisk kładzie się na to, by być pierwszym, bliżej swojego idola. Takim kolejkom zwykle towarzyszy nerwowa atmosfera oczekiwania, ludzie się kłócą, przepychają. A pod samą sceną jest taki ścisk, że w trakcie trwania koncertu niektórzy mdleją i są wynoszeni (byłam tego świadkiem na koncercie Sheerana).

Ale Wy NIE MUSICIE SIĘ MARTWIĆ, show Violetta Live jest skonstruowane tak, że wszyscy mają własne wydzielone miejsce. Jeśli masz bilet np. w sektorze A5, rząd 5, miejsce 15, masz gwarancję, że to miejsce jest Twoje, masz do niego prawo, a co za tym idzie - nie musisz się martwić, gdyż NIKT Ci na nim nie usiądzie, niezależnie od tego, czy będziesz pod Areną o 5 rano, czy przyjdziesz o 14. 

Dlatego mam do Was kilka próśb i wierzcie mi, będziecie wdzięczni, jeśli inni też się zastosują:
 • nie przepychajcie się do bramek za wszelką cenę, na pewno wejdziecie na halę
 • jeśli widzicie, że ktoś się pcha, zachowajcie kulturę, zwróćcie takiej "małpce" uwagę, bądźcie tymi mądrzejszymi i nie traktujcie się na zasadzie "łokieć w oko, łokieć w brzuch"
 • nie piszczcie - starajcie się nie zachowywać bardzo głośno, rozumiem, że emocje mogą Was rozsadzać, ale ograniczcie to do spokojnej rozmowy, nikomu nie służy 150 decybeli wrzasku na chwilę przed koncertem
 • nawiązujcie nowe znajomości z sąsiadami z kolejki! Zamiast zajmować się tym, jak "wepchać się bliżej", poznajcie osoby z którymi stoicie, wierzcie mi, lepiej jest spędzić półtora godziny rozmawiając z kimś, kto jest tak samo zbzikowanym fanem jak Wy, niż burczeć na innych pod nosem i taranować ich w drodze do bramy


4. OSTATNIE CHWILE PRZED KONCERTEM
Kiedy już - kulturalnie i bezproblemowo - dostaniecie się na halę, to będzie moment, w którym możecie iść do szatni i zostawić kurtki, czego jednak nie polecam (kolejki do nich po koncercie będą tak wielkie, że może zejść nawet godzina, zanim opuścicie halę). Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy idziecie na płytę stojącą, jednak mamy krzesła, więc kurtki spokojnie możemy powiesić na oparciach.*

Prawdopodobnie na Atlas Arenie będzie wydzielona przestrzeń, gdzie będziecie mogli zakupić sobie coś do zjedzenia (zapiekanki, hot dogi i tym podobne), zjeść kanapkę, którą przygotowała Wam mama, kupić coś do picia [kliknij tutaj, jeśli chcesz przeczytać moją poradę]. Tuż przed koncertem to będzie dla Was moment na relaks, nie zapomnijcie też pójść do toalety, jeśli będzie okazja, to jest raczej konieczne, jeśli nie chcecie w połowie występu Jorge posikać się w majtki :D.*

*uwaga - powyższych informacji nie jestem pewna w stu procentach - typowy koncert dokładnie tak wygląda, jednak w tym przypadku może wystąpić sytuacja, że szatnia, depozyt (gdzie zostawić można cenne rzeczy) lub sklepiki z żywnością lub pamiątkami nie będą dostępne, wtedy też nie chcę, żeby było na mnie. Najlepiej, jeśli takich informacji dowiecie się indywidualnie.  

Koncerty zaczynają się o 14:30 i 19, więc blisko tych godzin nadejdzie moment, by zacząć przemieszczać się w stronę własnych miejsc. Plan sali wygląda dokładnie tak: 

Kliknij, aby powiększyć.

Jak widzicie, składa się on z wielu sektorów i jeszcze większej ilości wejść, więc jest całkiem duże prawdopodobieństwo, że aby dostać się np. do A4 (gdzie swoje miejsce mam ja), będę musiała przejść przez więcej niż jedną dodatkową bramkę na płycie. Tego jednak dowiemy się bliżej terminu koncertu. W każdym razie, uczulam, aby mieć swój bilet w pogotowiu, bo może się przydać nie raz i nie dwa, a już na 100 procent w przypadku biletów VIP czyli złotych, srebrnych i brązowych.

5. KONCERT
W tym miejscu chcę Wam życzyć naprawdę fantastycznej i bajecznej, niezapomnianej wręcz zabawy. Gorąco wierzę, że taka będzie, ale chcę Wam powiedzieć, że atmosfera na koncercie, to, ile z niego wyniesiecie i jak Wam się w ostatecznym rozrachunku będzie podobał, zależy od Was. Tak, od Ciebie, od Twojego sąsiada na trybunach czy płycie, ode mnie i od każdego fana, który przyjdzie oglądać show.

Dlatego mam dla Was moje ostatnie rady tego poradnika: 
 • koncert zacznijcie od dobrego nastawienia - jeśli coś poszło nie tak: pokłócicie się z kimś w kolejce, nie przejmujcie się tym, nie burczcie pod nosem, tylko cieszcie się, pamiętajcie o tym, jak długa droga (dwa lata męki o uwagę obsady :') doprowadziła Was do tego momentu
 • jeśli usłyszycie krytykę kogoś obok Was - możecie zareagować, jednak najlepiej jest posłać takiej osobie spojrzenie pełne politowania i skupić się na scenie, gdzie dziać się będzie magia
 • nie utrudniajcie innym przeżywania show, jeśli macie jakiś transparent, to starajcie się nie zasłonić tuzinowi osób całej sceny XD
Co do samego koncertu: 
 • na piosenkach nie piszczcie, nie krzyczcie - ŚPIEWAJCIE PIĘKNIE, na Edzie Sheeranie samym śpiewem brzmieliśmy jak mały chórek aniołków, piszczenie i wydzieranie gardła było absolutnie niepotrzebne :) 
 • jeśli chcecie zwrócić się obsady - niech to nie będzie "Violetta, Leon" tylko Tini i Jorge, to jest BARDZO WAŻNE, pamiętajcie, że to nie postacie z serialu przyjechały, ale OBSADA, prawdziwi LUDZIE, którzy mają imiona i też chcą być zapamiętani - a więc Tini, Jorge, Cande, Ruggero, Mechi, Samuel, Facundo, Alba i Diego, pamiętajcie KRZYCZCIE IMIONA OBSADY
 • co do powyższego punktu, to pamiętajcie też, że to nie tylko Tini i Jorge, pozostałą część obsady też wniosła ogromny wkład i warto na karteczce z akcji napisać imię np. Alby, jeśli siedzisz gdzieś blisko, jest szansa, że zobaczy i się uśmiechnie widząc, że ktoś o niej pamięta ;) 
 • zaangażujcie się - śpiewajcie pięknie, weźcie udział w akcjach, jeśli wypalą - będą sukcesem i zostaniemy zapamiętani! a tego przecież chcemy, prawda? więc jeśli macie możliwość wziąć ze sobą więcej kartek, kupić tą ryzę papieru - zróbcie to i przekażcie sąsiadowi, niech każdy weżmie udział w akcji

6. KONCERT II
Trochę o przebiegu koncertu możecie dowiedzieć się tutaj. Nie jest powiedziane, że u nas będzie w stu procentach identycznie, jednak pewien schemat jego przebiegu już mamy. Podsumuję go tutaj, podając linki do opracowań piosenek oraz wyszczególnię momenty, w których zaczniemy realizować nasze akcje.

Niektóre piosenki *te zalinkowane* opracowaliśmy, więc możecie klikać by sprawdzić tekst, innych tekstów musicie poszukać niestety na własną rękę.

1. OTWARCIE (En Gira/Tienes El Talento/Euforia) - koncert 14:30 na piosence EN GIRA rusza z akcją "fioletowa atlas arena"
2. Habla si puedes/Rozmowa Leonetty/Podemos
3. Are you ready for the ride?
4. Alcancemos Las Estrellas
5. Voy por Ti - tutaj niech cała sala wzniesie do góry swoje telefony z włączoną lampką
6. Underneath it all
7. Luz camara y accion
8. Codigo amistad
9. Entre dos mundos
10. Peligrosamente bellas
11. Veo Veo
12. Yo soy asi/Pojednanie Leona i Diego - nie zaszkodzi, jak wszyscy zaczniemy krzyczeć AMIGOS, AMIGOS
13. Supercreativa
14. Te esperare - to samo co na Voy por ti - wnosimy do góry telefony i robimy magię!
15. Como quieres
16. Ven con nosotros - nie zaszkodzi wstać i trochę potańczyć :D
17. Ser quien soy/On beat - 19:00 na ON BEAT przełamuje glowsticki, wznosi je w górę i szaleje!
18. Juntos somos mas
19. Soy mi mejor momento
20. Ser mejor - 19:00 zmienia Atlas Arenę w polską flagę
21. En Gira
22. Te creo
23. En mi mundo - 14:30 śpiewają po polsku pierwszy refren
24. Libre soy

7. PO KONCERCIE, podsumowanie
No i wygląda na to, że to tyle, jeśli chodzi o mój poradnik. Po koncercie pamiętajcie, aby spokojnie i z kulturą opuścić obiekt imprezy i udać się w swoją stronę, mając głowę pełną wspomnień, serducho wciąż szybko bijące i może telefon pełny nowych kontaktów. Wracajcie bezpiecznie. 

Jeszcze jedna uwaga - jeśli będziecie mieli ze sobą telefony, smartfony i jakieś aparaty (np. cyfrówki, które chyba będzie można wnieść) - nagrywajcie i róbcie zdjęcia naszych akcji koncertowych. Później koniecznie je do nas wyślicie na mejla, wstawiajcie na twitterze i facebooku oraz instagramie, oznaczając nasze konta, żebyśmy mogli zobaczyć jak razem zdziałaliśmy cuda. Wstawiajcie też koniecznie nagrania na youtube, aby po świecie niosła się wieść, jacy polscy fani są super :D


143 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Bierz się lepiej za czytanie.

   Kiedy Wam się znudzi ta zabawa?

   Usuń
  2. Dołączam się do pytania. To jest już na serio wkurzające...

   Usuń
  3. Co do koncertów w Krakowie... Podacie w jakim będą hotelu? SPRAWA ŻYCIA LUB ŚMIERCI!!!

   Usuń
 2. Wow. Widać, że poważnie traktujecie bloga i wkładacie w niego całe serce. Miło, że powstał taki poradnik, może on pomóc wielu osobom. c:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *przepraszam, ze tu piszę* Ale mam pytanie, czy ktoś wie czy będzie można podejść do obsady i poprosić o zdjęcie lub autograf, czy to jest tylko na Meet'cie? Ponieważ na Meet był tylko z tego co pamiętam 1 bilet, a np. na koncertach Justina Biebera można zauważyć zdjęcia z wieloma fanami....

   Usuń
 3. Gracias♥ Genialny :3 Wszystko dobrze i jasno wyjaśnione.
  Co do podnoszenia telefonów, to może też podniesiemy na Soy mi mejor momento, kiedy Tini dziękuje a potem gra na gitarze i śpiewa? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, a będzie jaki sklepik z pamiątkami czy coś takiego??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie będzie *w końcu nie zrezygnują ze źródła dochodu* ale należy się szykować na to, że ceny będą straszne (na Edzie koszulki po 100 złotych nawet).

   Usuń
  2. Fajnie ale drogo:-D

   Usuń
  3. Super! Ale 100zł ? Heh ;D

   Usuń
 5. Super, idę na 14.30 i wezmę udział we wszystkich akcjach ;). Chyba nawet spisze sobie co i jak na kartce żeby nie zapomnieć XD. PS drugi koncert jest o 19.00 a nie 19.30 bo zaraz się okaże że połowa osób przyjdzie za późno X)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w którym sektorze siedzisz?

   Usuń
  2. Też idę na 14:30
   Ja siedze na płycie w sektorze A3

   Usuń
  3. Tylko pamiętajcie by 14:30 brala udział w akcjach dla 14:30 (i wspólnych) a 19 w akcjach dla 19 żeby było coś odrębnego dla każdego ;)

   Usuń
 6. Super poradnik, ale o co chodzi z lampką w telefonie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz aparat w telefonie i włączasz lampę błyskową, to z oddali takie światełko wygląda pięknie. One wszystkie razy 5000 dają świetny efekt, sprawdzona akcja.

   Usuń
  2. Chodzi o to żeby, jak Jorge będzie śpiewać te piosenki to włączyć telefony(i lampki w telefonach) i wtedy wyjdzie piekny efekt! ♥

   Usuń
  3. a jak ktoś nie ma lampki :(

   Usuń
  4. A może być latarka w telefonie?

   Usuń
  5. taaak, to jest to samo :)

   Usuń
  6. a jak nie mam ani tego ani tego ? ;(

   Usuń
  7. Ściągnij jakąś białą tapetęjasność na max'a i masz taką "latarkę" daje mniej światła ale jest

   Usuń
 7. Damy czadu !! Zapamiętają nas na zawsze :D!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapamiętają nas jak nikogo innego ^^ Wiolczur takie pytanie w jaki rzędzie i miejscu siedzisz dokładnie jak można wiedzieć? Bardzo bym chciała Cię spotkać *~* xd I ktoś jeszcze z redakcji jedzie na 19?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anna, Mateusz chyba, Daria, Milens - jesli bedziecie sie chcieli spotkac to mozemy sie postarac o jakies karteczki na plecy czy cos VIOLETTA POLSKA XD zebyscie poznali haha

   Usuń
  2. Ale niezły pomysł też bym chciała was chociaż zobaczyć :*

   Usuń
 10. Świetny poradnik! Mam nadzieję że akcje wypalą i zapamiętają nas na długooo. Fajnie było by jak bym także poznała fajnych nowych ludzi o podobnych pasjach i idolach :3 To wspaniale że wasz blog tak bardzo się angażuje <3 Życzę wszystkim wspaniałej zabawy mam nadzieję że cokolwiek by się nie stało zapamiętamy ten dzień za zawsze :) <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie mogę już wytrzymać! Chcę już 29 marca♥jestem bardzo podekscytowana, ponieważ to mój pierwszy koncert znanych gwiazd. Bardzo dziękuję za ten poradnik, bardzo mi się, przyda!
  Na koniec bardzo ważne pytania (jak dla mnie :D) (nie orientuje się pierwszy mój koncert w życiu)
  1. Czy jak zacznę kręcić aparatem koncert, mogą mi zabrać aparat?
  2. Czy jeśli zjawię się przed areną 30 min. przed koncertem wejdę, bez żadnych problemów?
  3.Czy trzeba wziąć ze sobą potwierdzenie zakupu biletu/biletów na Eventim, który przyszedł mi pocztą , wraz z biletami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Ochrona chyba nie ogarnie całej hali i całkiem prawdopodobne, że nikt Cięnie nakryje :)
   2. Sądzę, że tak
   3. Potwierdzenie zakupów nie jest konieczne, sam bilet wystarczy

   Usuń
  2. Już wszystko wiem! Dziękuję!

   Usuń
 12. Nie jadę do Łodzi, ale ten poradnik-genialny pomysł :) Pierwszy koncert najważniejszy, będą pierwszy raz w Polsce-MUSICIE DAĆ CZADU! :D Będzie też taki poradnik koncertowicza do Krakowa i Wawy czy to samo? ;) Zazdroszczę, 2 tygodnie macie <33 Ja jeszcze 5 miesięcy, ale i tak jestem w niebo wzięta *.* W skrócie-BEZ PISKU, PIĘKNY ŚPIEW I DOBRA ZABAWA :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będą poradniki :) Spokojnie ;) Zadbamy i o następne koncerty, mimo że redakcjio moze na nich nie bedzie (mamy z milens bilety do Warszawy jednak nie wiemy czy ich nie sprzedamy xd)

   Usuń
  2. Ok, dziękuję za odpowiedź :)

   Usuń
 13. Teraz to na serio zaczełam się bać! Najbardziej podoba mi się pomysł na Voy por ti z włączonymi lampkami ^-^

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiolczur napracowałaś się !! ;)
  PS. Jesteśmy z tego samego miasta *o* Opatów City XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak? :D O proszę ;D Gdzie chodzisz do szkoly? XD

   Usuń
 15. 23. En mi mundo - 14:30 śpiewają po polsku pierwszy refren - o co chodzi??? obsada po polsku będzie śpiewać? Mam nadzieję, że zwracać się będą do publiczności po hiszpańsku ;*

  OdpowiedzUsuń
 16. Podobno będą mówić po angielsku.:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni tak, ale nie wiem jak z kwestiami fabularnymi, jak np. te rozmowy Leonetty itd. Może będą nagrywane jako dubbing.

   Usuń
  2. W Holandii wszystko mówili po angielsku :)

   Usuń
  3. Więc tutaj pewnie też ;p

   Usuń
 17. Chodzę do 2 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. psp czy gimnazjum? ;p no to ja LO ;) to nie wiem czy się kojarzymy

   Usuń
  2. Nie kojarzymy się ;) nigdy cię nie widziałam chodzę do 6 kl ;)

   Usuń
  3. Aaaa chyba że tak ;)

   Usuń
 18. Naprawdę super poradnik!
  A tym którzy nie mieszkają w Łodzi radzę wyjechać wcześniej :D
  Nasza kochana Łódź jest rozkopana jak nigdy dotąd xD
  Super post!:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze ze mówisz mam 3 h do łodzi XD

   Usuń
 19. Super post! :D Nie mogę się doczekać, to też będzie mój pierwszy koncert :) Mam pytanko ktoś jedzie na 19 i siedzi w sektorze D? :3 A tak w ogóle to nie wiem jak wróce do domu XD Ale liczy się koncert <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja, sektor D rząd 21 miejsce 8

   Usuń
  2. Ja jade ns 19 i mam sektor D rzad 7 miesjce 1

   Usuń
  3. Ja jade ns 19 i mam sektor D rzad 7 miesjce 1

   Usuń
 20. Dzięki, przydał mi się trochę!
  A telefonami, nie będzie można nagrywać?

  OdpowiedzUsuń
 21. Czyli będą krzesełka /ogólnie będziemy siedzieć(sektor B) ? Czy jak się na koniec koncertu rzuci np.plakacik, misia na scenę, to aktorzy to dostaną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nic rzucać nie można.

   Usuń
  2. A które masz miejsca bo ja w B1 rząd 1 miejsce 1 i 2

   Usuń
  3. Ja mam sektor b1 rzad 3 miejsce 8 :)

   Usuń
 22. A co ma robic sektor A1 lub A5 bo nie pamiętam czy siedzę z kuzynka A1 czy A5 to wiec co maja robic te sektory ten za 279 zł?

  OdpowiedzUsuń
 23. Genialny poradnik! ♥
  Kupię mnóstwo kartek i będę rozdawać :D Haha
  A jeśli siedzę w sektorze A2 w rzędzie szóstym to też mam się z Wami kontaktować? ;)
  Już się nie mogę doczekać koncertu ♥ Jadę na 19! Oby wszystkie akcje wypaliły!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niee, potrzebny nam tylko pierwszy rząd.

   Usuń
 24. Super poradnik! Ja jadę na 14.30 i licze na to,ze ich spotkam pod hotelem ��

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy oni będą mówili po polsku czy po angielsku jak będzie np.rozmowa Leonetty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Holandii mówili po angielsku, więc u nas najprawdopodobniej też będą posługiwać się tym językiem ;)

   Usuń
 26. Super, mam nadzieję, że przy tych bramkach nie będzie tłumu tylko jakaś kolejka bo ja w takich chwilach się dusze i mogę nawet zasłabnąć! Trochę się boję... :-(

  OdpowiedzUsuń
 27. Proooszę o odpowiedź!!! Będą miejsca siedzące na płycie? I zgadzam się z wyższym pytaniem, ktoś wie po jakiemu będą mówić?!

  OdpowiedzUsuń
 28. Super, mam nadzieję, że przy tych bramkach nie będzie tłumu tylko jakaś kolejka bo ja w takich chwilach się dusze i mogę nawet zasłabnąć! Trochę się boję... :-(

  OdpowiedzUsuń
 29. nie jestem pewna, ale liczę, że coś po polsku będą mówić. Może pojawią się napisy czy coś, albo po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to widziałam tak że oni będą ruszać ustami a będzie leciał dubbing. A jak nie to pewnie po angielsku ale może jakiś "cieść " usłyszymy ;)

   Usuń
  2. W Holandii rozmowy były po angielsku i jak obsada coś mówiła do widowni, to też po angielsku ;)

   Usuń
  3. Oby mówili po polsku bo ja z angielskiego to jestem ciemna :)

   Usuń
  4. Ja widziałam fragment, że Tini mówiła po hiszpańsku, a obok niej stał tłumacz.

   Usuń
 30. czy bliżej daty koncertu podacie w jakim będą hotelu?

  OdpowiedzUsuń
 31. Super post!:) Bardzo przydatny:) Widzę, że dołożyliście tak ''jakby nowe akcje'' z telefonami (lampkami) to będzie super wyglądać ogólnie post jest bardzo ciekawy:) Dobre ''nie zapomnijcie też pójść do toalety, jeśli będzie okazja, to jest raczej konieczne, jeśli nie chcecie w połowie występu Jorge posikać się w majtki :D.*'' XDDD

  OdpowiedzUsuń
 32. Co to znaczy ,,filetowa atlas arena"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chodzi o to , że przy jakieś piosence wszyscy będą trzymali fioletową kartkę w górze dzięki temu cała widownia będzie pokryta fioletowymi kartkami czy jakoś tak Xd

   Usuń
 33. Fajny poradnik :) Przed koncertem jak będzie to możliwe będę polować na moich idoli hyhy ^.^ Wiecie w jakim hotelu obsada mogłaby być? :P (rozumiem - mają własne życie itp itd, ale to oni wybrali drogę sławy hahaha :P)
  -
  Walczę o to, by na koncertach mówili po hiszpańsku i na tych ekranach było tłumaczenie. To ma oddawać Violettowy klimat, mają mówić po hiszpańsku, jednym z najpiękniejszych języków, ich narodowym (no - w większości, z tego co wiem to tylko Rugg i Samuk nie są z krajów hiszpańskojęzycznych)! ♥
  -
  Moim zdaniem na Peligrosamente Bellas lepiej świecić telefonami, by sprawić, żeby Alba i Mechi błyszczały jeszcze piękniej. Albo i na Alcancemos las estrellas, by światła "imitowały" tytułowe estrellas. To byłoby fajne :D
  -
  A tak by się poznać, jadę na 14:30, sektor A2, rząd 1... ktoś blisko mnie? P:

  Pozdrawiam, gratuluję świetnego postu, Loreene.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale prawdopodobnie będą mówić po angielsku, gdyż takim językiem posługiwali się w Holandii ;)

   Usuń
  2. Ja tam wolę żeby mówili po angielsku ;p Hiszpańskiego ni w gruszkę ni w pietruszkę nie rozumiem,a angielski umiem w miarę dobrze :D Jakoś przeżyje ten brak "klimatu" XD Oprócz Samuela i Ruggerro to z kraju hiszpańskojęzycznego nie pochodzi również Jorge oraz Lodovica, ale jej na VL niestety nie będzie. Jeśli chodzi o Jorge to nie jestem w 100 % pewna ;D

   Usuń
 34. A co z autografami? Swietny post

  OdpowiedzUsuń
 35. Ile jest rzędów w jednym sektorze?

  OdpowiedzUsuń
 36. Na bilecie jest napisane, ze nie można nagrywać ani robić zdjęć ;c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak cię ochrona nie złapie co jest w ogóle mało podobne że się będą takimi rzeczami zajmować to można. Nie bd raczej podchodzić do każdej osoby z osobna i zabierać telefonu to Polska tu żeby to robili trzeba by im było zapłacić jakieś 5 razy więcej. A po za tym jest tyle filmików na yt z koncertu więc raczej tak bardzo uwagi na to chyba nie zwracają

   Usuń
 37. Czy na LodoLive też zrobicie taki post?

  OdpowiedzUsuń
 38. Super akcje - mało i dobrze zaplanowane ;) Nie możemy zrobić ich za dużo, np. co drugą piosenkę, to zrobiłby się przesyt, zaczęlibyśmy zakłócać działanie koncertu i wszystko by się przedłużyło - a za tym idzie,że obsadę by to denerwowało. Aczkolwiek uważam,że powinniśmy zrobić jeszcze jedną, ostatnią akcję - na finałową piosenkę. Mimo wszystko, uważam,że należy jakoś ładnie zakończyć koncert - może to być malutka akcja, coś typu na Yo soy asi - można np. krzyknąć "Frozen!" albo można podnieść do góry wycięte śnieżynki bądź narysowane na kartce papieru. Bo tak na serio,to Tini nie dostała żadnej akcji od koncertowiczów z godziny 19:00. Tini to moja ulubiona aktorka,więc chcę by to ona najlepiej zapamiętała ten koncert - chodzi też o to,że to ona odegrała najważniejszą rolę w projekcie jakim jest Violetta, Violetta En Vivo i Violetta Live. Poza tym poradnik jest świetny, i bardzo jasno jest napisany :)
  P.S. Myślałam również o podnoszeniu serc albo żeby założyć peruki na Underneath It All i zdjąć je razem z Tini. (to mogłoby być zamiast na Libre Soy, wiecie nie chcemy przesytu)

  NMG SIĘ DOCZEKAĆ KONCERTU W ŁODZI <3

  OdpowiedzUsuń
 39. Ach moje miasto! :) Co do dojazdu nie martwcie się, Arenę widać już z daleka :)
  Powodzenia i miłej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Super że zrobiłyście ten post!!! Ale mam kilka pytań bo ide na koncert w sierpniu i jeszcze nie kupiłam biletu ale jak najbardziej zamierzam. To będzie mój pierwszy koncert, prosze pomóżcie:
  1. Czy w trakcie koncertu będę mogła pójść do toalety?
  2. Mam 14 lat i jak będę chciała wejść bez osoby dorosłej to jest potrzebne jakies pozwolenie, a jak tak to jak ma wyglądać?
  3. Jak się ubrać tzn. czy na hali jest ciepło, zimno czy gorąco?
  4. Jak i kiedy zapłacić za bilety?
  5. Czy jeśli mam kupiony bilet, mam wode i wszystko co niezbędne to czy potrzebuje na koncercie jakiś pieniędzy na wszelki wypadek?
  6. Skąd mam wiedzieć którą bramką mam wejść na hale, bo zakładam że będzie ich kilka?
  7. Czy podczas koncertu można wstać i zacząć tańczyć np. w wolnym miejscu między sektorami?
  Przepraszam że tak duzo pytań, ale wolę być pewna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. To zależy ale zazwyczaj na koncertach nie można (przynajmniej kiedy ja byłam)
   2. Tak trzeba mieć papiery od rodziców o których już ktoś tu pisał
   3.Ty jedziesz w sierpniu wiec . Samo to że jest sierpień mówi że jest gorąco a jeszcze ścisk ludzi może być naprawdę gorąco.
   4. Można przez internet przy kupywaniu ich
   5. Jeśli chcesz tam coś kupić. A po za tym może być opłata ewentualnie za toaletę albo szatnie czego nie jestem pewna po na Atlas Arenie nie byłam
   6 . Raczej można będzie podejść do każdej bramki i nie robi to za wielkiej różnicy przy wejściu na halę. Jeśli bramki będą między sektora mi szukasz swojego i idziesz tam
   7. Na Violetta en vivo na filmikach można było zobaczyć jak ktoś tańczył czy tu będzie taka możliwość nie wiem

   Usuń
  2. Bardzo ci dziękuje :)

   Usuń
  3. Też jedziesz do Wawy ? <3

   Usuń
 41. Fajnie ze napisaliście o tym post �� naprawde czasami sie to przydaje bo byłam juz na dużo koncertach i niektórzy ochroniarze potrafią byc naprawde chamscy �� Moim zdanie ubiór nie jest ważny ja sie ubiore tak jak zawsze (na czarno, glany) ���� wogule to uczucie kiedy twój idol wchodzi na scenę te emocje sa nie do opisania ��❤️ Dla mnie człowiek przeżywa swoje najlepsze chwile jeju kocham to ❤️

  OdpowiedzUsuń
 42. Proszę o odpowiedzieć, bo nwm o co w tym chodzi.
  "En gira/Tienes el talento/Euforia"
  Nwm o co chodzi z tymi /
  Z góry dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z En Gira/Tienes El Talento/Euforia chodzi o to,że to jest otwarcie, i że są 3 piosenki pod rząd, bez żadnych przerw, zmieniania kostiumów i tak dalej. Możesz sobie zobaczyć filmik z tego otwarcia, to zobaczysz dokładniej o co chodzi. :)
   P.S.Jedziesz na koncert do Łodzi? ;)

   Usuń
  2. No ale potem z nowu jest En Gira

   Usuń
  3. Dzięki ;*
   Tylko, że dwa razy jest En Gira???
   Chyba pomyłka...

   Usuń
  4. En Gira jest dwa razy, ponieważ na 21 utworze śpiewają tylko pierwszą zwrotkę albo refren - na pożegnanie. Tak bez żadnej oprawy i choreografii. Po prostu są podziękowania i śpiewają fragment En Gira. ;)

   Usuń
 43. Super poradnik :) Twoje rady na pewno przydadzą się tym, którzy pierwszy raz zawitają na takie wydarzenie i nie do końca wiedzą czego mogą się spodziewać na miejscu ;) Szczególnie ważne - picie i jedzenie, ja się raz wybrałem bez prowiantu a potem w kolejce umierałem z głodu i pragnienia :) Do zobaczenia w Łodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Moja taka mała rada. Dodajcie tekst En mi mudno po polsku na bloga albo chociaż dodajcie link gdzie Sharon dodała wykonanie :)
  I mam pytanie o co chodzi z tym że na On Beat podnosimy glowsticki i szalejemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Machamy nimi, a z tego będzie bardzo fajny efekt :)

   Usuń
 45. Ktoś ma bloga i siedzi w sektorze ,,S"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja siedzę w sektorze S, ale nie mam bloga :) Który rząd i miejsce?

   Usuń
 46. Hej. W którymś poście pisałaś, że robicie książkę dla obsady. Mogłabyś mi go podać, bo nie umiem go znaleźć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu V2P

   Usuń
  2. Dzięki i przepraszam za pomyłkę :]

   Usuń
 47. a piosenka na pożęganie dla obsady miała być ven y canta i miało nie być śiewanie po polsku bo nas niezrozumiejąą nauczciesię po hiszpańsku

  OdpowiedzUsuń
 48. Mam małe pytanie bo NWM gdzie wyląduje tini z ekipą czy w Warszawie czy w łodzi!?

  OdpowiedzUsuń
 49. Mam pytanie a czy do Krakowa też robimy jakąś akcję,typu płyta podnosi czerwone kartki a trybuny białe ?

  OdpowiedzUsuń
 50. Mam pytanie a czy do Krakowa też robimy jakąś akcję,typu płyta podnosi czerwone kartki a trybuny białe ?

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja się ubiore na koncert w Warszawie tak będę mięć albo.rozpuszczone włosy może przefarbuje je pianką na różobo i pokręce lub zczepie w wysokiego kucyka i sprubuje znależć koszulke z flagą argentyny ale nie wiem gdzie można kupić i sukienke High Low czyli tą z przodu krudką z tyłu długą tak jak Vilu ją ubiore

  OdpowiedzUsuń
 52. gdzie mogę znaleźć En mi mundo po polsku?

  OdpowiedzUsuń
 53. Czyli nie można wziąć lustrzanki?

  OdpowiedzUsuń
 54. Ktoś z was ma miejsce niedaleko mnie?
  Moje miejsce : Sektor A5 rząd 12 Miejsce 1

  Roxi :*

  OdpowiedzUsuń
 55. http://olx.pl/oferta/2-bilety-koncert-violetta-live-krakow-2015-CID751-ID9rvqr.html#b0e13615a7;promoted
  mam do sprzedania 2 bilety na ViolettaLive w Krakowie

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z "sugerowana godzina przyjścia 12:00" ??

  OdpowiedzUsuń
 57. Świetny poradnik.
  Mam małe pytanie : z nad wziąść polską wersję en mi mundo? Gdybyś dodała ją jeszcze do postu byłoby super. Każdy może znaleźć z innej strony i nie wyjdzie to najlepiej...

  OdpowiedzUsuń
 58. Chodzi im o to, żesugerują, by przyjść na 12:00, aby być w kolejce wcześniej i nie spóźnia się na koncert. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Idziesz na 14:30? Masz fioletowe kartki?

  OdpowiedzUsuń
 59. A co z zaśpiewaniem Sto lat dla Tini ?

  OdpowiedzUsuń
 60. Właśnie?
  Co z zaśpiewaniem Tini sto lat???

  OdpowiedzUsuń
 61. +Tini Blanco ja mam rząd 17. Nawet blisko ciebie. A masz fioletowe kartki????

  OdpowiedzUsuń
 62. +Tini Blanco ja mam rząd 17. Nawet blisko ciebie. A masz fioletowe kartki?

  OdpowiedzUsuń
 63. Wiolczur, jakiś konkretny pomysł z koszulkami macie?

  OdpowiedzUsuń
 64. Ej! Uważam że to bardzo istotne! Czytałam że na koncercie o 14.30 (i chyba o 19 też) mamy na Voy Por Ti wyjąć telefony i nimi machać, ale uważam, że to nie nadaje się do tej piosenki! Zróbmy coś takiego na podemos, habla si puedes i te creo!!!! Serio! Voy por ti jest zbyt szybkie do tego! Wyobraźcie sobie siebie- chcecie żeby było nastrojowo a przypomnijcie sobie nuty do Voy por ti! To się nie nadaje do machania latarką czy czymś!

  OdpowiedzUsuń
 65. czy gdybym dzisiaj jeszcze zamówiła sobie bilet na violetta live do łodzi to zdąży mi przyjść ?
  proszę o szybką odp

  OdpowiedzUsuń
 66. Zgadzam się z kalaw98 voy por ti jest chyba za szybkie do machania latarka w telefonie. Podemos, Habla si puedes i te creo bardziej pasują. Słuszna uwaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dowiedziałam się, że im chodziło o wersje akustyczną ;) jeśli będzie taka to spoko :)

   Usuń
 67. Kto jedzie na koncert Violetty do Łodzi na 14:30 i ma bilet VIP i mógłby mi załatwić autografy obsady bo bardzo mi zależy a mam tańszy bilet??!! :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Mi też bardzo zależy na autografach, ale też mam tańszy bilet. Nie będę nikogo proić o autografy, bo obsada nie bedszie raczej dawać 50 000 autografów. Dlatego robią bilety VIP i na nich dają autografy. Gdyby jechała twoja koleżanka mogłaby poprosić o dwa autografy, ale wiesz... Nie martw się, też chciałabym mieć autograf, ale bilety VIP sąza drogie. Pewnie wszyscy z tańszymi biletami chcieliby mieć autografy.

  OdpowiedzUsuń
 69. Szkoda ze te światełka są na Voy por Ti a nie na np. Habla si puedes. No chyba że Voy por Ti będzie akustyczna?! Ale teraz to już za późno by coś zmienić...

  OdpowiedzUsuń
 70. Czy można będzie pod koniec podejść i dać ,rzucić na scenę plakat lub coś w tym stylu ???????

  OdpowiedzUsuń
 71. super :) mi ciocia kupuje bilety 2 fo wawy bede u niej nocowac z mama nie moge sie doczekac mysle całybczas !!!!!! pisze z tableta

  OdpowiedzUsuń
 72. Ja jadę 25 na godzinę 19.00 w Krakowie .
  mam pytanie czy będzie taki poradnik przed koncertami w Krakowie i Warszawie ???

  OdpowiedzUsuń